• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 1663

Ocena stanu środowiska na terenie powiatu wieruszowskiego w 2014 roku

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Antonina Wojtczak przedstawiła informację o stanie środowiska na terenie Powiatu Wieruszowskiego w 2014 r., z którą można się zapoznać poniżej

• 1664

Kalendarze ekologiczne na 2016 rok

Informujemy, że w ramach III edycji programu edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zostały wykonane kalendarze na 2016r. zawierające zdjęcia oraz hasła ekologiczne zwycięzców tegorocznego konkursu ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’.

• 1662

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE „PRZEDSIĘBIORCA Z KLIMATEM”

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie dla przedsiębiorców, którzy wdrożyli najciekawsze niskonakładowe rozwiązania obniżające zużycie energii, działania zwiększające efektywność energetyczną lub wprowadzili nowy ekologiczny produkt lub usługi w swojej działalności (o zmniejszonym oddziaływaniu na środowisko, bądź zmniejszający zużycie energii).

• 1661

Podsumowanie III edycji ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’

W dniu 26 listopada br. w budynku warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyło się podsumowanie III edycji programu edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na uroczystym podsumowaniu projektu Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek wręczył nagrody dla laureatów i uczestników II etapu konkursu: ,,Człowiek jako element przyrody’’ oraz zwycięzców konkursu ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’’. Podczas spotkania przekazano również nagrody książkowe dla szkół biorących udział w akcji ,,Sprzątanie Świata – Polska 2015’’, które złożyły sprawozdanie z przebiegu akcji. Zwycięskie prace konkursu ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’’ można oglądać w Powiatowej Bibliotece Publicznej do końca bieżącego roku. Poniżej umieszczone są testy z konkursu ,,Człowiek jako element przyrody’’

• 1659

XIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 27 listopada br. odbyła się XIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego.

Radni  podjęli uchwałę:

• 1657

Smog – Twój wróg!

W związku z trwającym sezonem grzewczym zwracamy szczególną uwagę na szkodliwości wynikające ze spalania odpadów w piecach węglowych. Piece domowe nie są przystosowane do spalania takich materiałów jak: butelki plastikowe, ścinki płyt wiórowych, buty, opony, stare meble, tkaniny tapicerowane, torby foliowe. Dlatego dymy z kominów zawierają cząstki sadzy, popioły, lotne substancje chemiczne  i toksyczne związki, które zawieszając się w wilgotnym powietrzu tworzą smog.

• 1656

Ankieta dotycząca publicznego transportu zbiorowego w powiecie wieruszowskim

• 1655

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Powiat Wieruszowski na udzielanie nieodpłatnych porad prawnych na terenie Powiatu Wieruszowskiegow 2016 r.

Powiat Wieruszowski zaprasza organizacje pozarządowe wymienione w art. 3 ust. 2 i podmioty wskazane w art. 3 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 poz.1118z późn. zm.) do zgłoszenia przedstawicieli biorących udział w pracach komisji konkursowej. Każda z organizacji pozarządowych oraz każdy z podmiotów może zgłosić wyłącznie jednego kandydata na członka komisji konkursowej. W pracach komisji nie mogą uczestniczyć przedstawiciele organizacji pozarządowych i podmiotów, które złożyły wniosek w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego 22 października 2015 r.