• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

Rada Powiatu

• 3780

Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
      Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
      Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu:        62 78 13 374
      Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
      Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
      Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

• Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego o wynikach otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego

•  bip1

• epuap

• pomoc prawna

• XXVI Sesja Powiatu Wieruszowskiego

• 3785

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej dla mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego w 2021r.

• 3783

Internetowe Konto Pacjenta

Bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia dla każdego obywatela.

• 3781

Świętujmy razem 102. rocznicę odzyskania niepodległości!

Biuro Programu NIEPODLEGŁA zaprasza wszystkich do świętowania 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną, tegoroczne obchody organizowane przez Biuro Programu „ Niepodległa” przeniesione zostały głównie do Internetu, dzięki czemu każdy może wziąć w nich udział.

• 3782

Uchwała nr 237/2020 Zarządu Powiatu Wieruszowskiego z dnia 3 listopada 2020 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej dla mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na 2021r. O powierzenie prowadzenia w 2021 r. punktu, w którym będzie udzielana nieodpłatna pomoc prawna i/lub świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie może ubiegać się organizacja pozarządowa prowadząca działalność pożytku publicznego w zakresie, o którym mowa w art. 4. ust. 1 pkt 1b lub 22a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, która jest wpisana na listę, o której mowa w art. 11d ust. 1 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej prowadzoną przez właściwego wojewodę, w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 294).

• 3778

ARiMR: Pomoc dla posiadaczy chryzantem – najważniejsze informacje

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

• 3779

,,Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów’’ – nabór wniosków

29 października br. Zarząd Województwa Łódzkiego podjął Uchwałę nr 1074/2020 w sprawie ogłoszenia III naboru wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu ,,Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów’’ w ramach poddziałania ,,Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury’’, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

• 3773

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi, realizując działania promocyjne i informacyjne, serdecznie zaprasza dzieci z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. ”Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”. Celem konkursu jest budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci, a także kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego od najmłodszych lat.