Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

   Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

  • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

   Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • Z Powiatem na piknik 2018!

  ,,Z Powiatem na piknik 2018!’’ za nami! Wydarzenie, które odbyło się 9 czerwca br. na wieruszowskim Rynku było kompleksową ofertą skierowaną do mieszkańców powiatu wieruszowskiego. Cykl wydarzeń rekreacyjno-sportowo-kulturalnych skupił wielu gości, zarówno mieszkańców powiatu, jak i okolicznych terenów.

 • Кір (одра) – що треба знати!!!

  Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють немовлята від 6 до 12 місяців життя, які не мали обов'язкового щеплення. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти.

                  Зараження відбувається тільки від людини до людини. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. В інфікованого кір також проявляється не одраз: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це – прихований період хвороби.

 • Komunikat I - ćwiczenia obronne

  Komunikat I

  Na trenie miasta Wieruszowa w dniu dzisiejszym o godzinie 9.00 rozpoczęło się ćwiczenie obronne, w ramach którego zostaną zdefiniowane zagrożenia pozamilitarne mogące wystąpić w sytuacji zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych.

    Prosimy mieszkańców o uwagę w trakcie trwania ćwiczenia i w miarę możliwości dostosowanie się do wydawanych komunikatów.

  Podkreślam, że są to ćwiczenia.

   

  Rzecznik prasowy ćwiczenia

  Stefan Pietras

 • PODSUMOWANIE XV POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „… otwórz oczy na świat”

  W dniu 5 czerwca 2018 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się podsumowanie XV Powiatowego Konkursu Ekologicznego „… otwórz oczy na świat”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych kl. I-VII z terenu powiatu wieruszowskiego i przeprowadzony został w dwóch kategoriach:

  - uczniowie klas I-III

  - uczniowie klas IV-VII.

  Konkurs polegał na wykonaniu indywidualnej pracy przestrzennej pod hasłem:

   „MOJA EKOLOGICZNA TORBA NA ZAKUPY”.

 • Z Powiatem na piknik 2018

 • Zapraszamy na XXXIX Wojewódzki Rajd Rowerowy

  Rajd Rowerowy odbędzie się 9 czerwca 2018 r. w ramach Święta Powiatu Wieruszowskiego ,,Z Powiatem na piknik 2018!''

 • Zapraszamy na Noc Bibliotek pn. STRAŻna Noc w bibliotece

  Kolejne wydarzenie Święta Powiatu Wieruszowskiego ,,Z Powiatem na piknik 2018!''

 • Już w sobotę Fiesta Balonowa!

  Wydarzenie odbywające się w ramach Święta Powiatu Wieruszowskiego ,,Z Powiatem na piknik 2018!''

Script logo StudioStrona.pl