• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

• Z Powiatem na piknik 2018!

,,Z Powiatem na piknik 2018!’’ za nami! Wydarzenie, które odbyło się 9 czerwca br. na wieruszowskim Rynku było kompleksową ofertą skierowaną do mieszkańców powiatu wieruszowskiego. Cykl wydarzeń rekreacyjno-sportowo-kulturalnych skupił wielu gości, zarówno mieszkańców powiatu, jak i okolicznych terenów.

• Кір (одра) – що треба знати!!!

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють немовлята від 6 до 12 місяців життя, які не мали обов'язкового щеплення. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти.

Зараження відбувається тільки від людини до людини. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. В інфікованого кір також проявляється не одраз: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це – прихований період хвороби.

Komunikat I

Na trenie miasta Wieruszowa w dniu dzisiejszym o godzinie 9.00 rozpoczęło się ćwiczenie obronne, w ramach którego zostaną zdefiniowane zagrożenia pozamilitarne mogące wystąpić w sytuacji zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Prosimy mieszkańców o uwagę w trakcie trwania ćwiczenia i w miarę możliwości dostosowanie się do wydawanych komunikatów.

Podkreślam, że są to ćwiczenia.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

• PODSUMOWANIE XV POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „… otwórz oczy na świat”

W dniu 5 czerwca 2018 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się podsumowanie XV Powiatowego Konkursu Ekologicznego „… otwórz oczy na świat”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych kl. I-VII z terenu powiatu wieruszowskiego i przeprowadzony został w dwóch kategoriach:

- uczniowie klas I-III

- uczniowie klas IV-VII.

Konkurs polegał na wykonaniu indywidualnej pracy przestrzennej pod hasłem:

„MOJA EKOLOGICZNA TORBA NA ZAKUPY”.

• Z Powiatem na piknik 2018

• Zapraszamy na XXXIX Wojewódzki Rajd Rowerowy

Rajd Rowerowy odbędzie się 9 czerwca 2018 r. w ramach Święta Powiatu Wieruszowskiego ,,Z Powiatem na piknik 2018!''

• Zapraszamy na Noc Bibliotek pn. STRAŻna Noc w bibliotece

Kolejne wydarzenie Święta Powiatu Wieruszowskiego ,,Z Powiatem na piknik 2018!''

• Już w sobotę Fiesta Balonowa!

Wydarzenie odbywające się w ramach Święta Powiatu Wieruszowskiego ,,Z Powiatem na piknik 2018!''