• koronawirus informacje

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

• XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 3 lipca 2020r. odbyła się XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwały w sprawie zmian budżetu powiatu na 2020 rok oraz w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020 – 2027.

• Bezpieczeństwo w czasie epidemii

W dniu 9 lipca 2020 odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa.   Na posiedzeniu podsumowano dotychczasowe działania związane z Covid-19 oraz skupiono się na działaniach zapobiegawczych w sytuacji zniesionych obostrzeń dotyczących epidemii.  Komisja wystosowała wniosek do Wojewody Łódzkiego w sprawie otwarcia się Podstawowej Opieki Zdrowotnej na pacjentów.

Covid-19 nie może ograniczać bezpośredniej dostępności pacjenta do lekarza. Tele porady lekarskie nie zawsze są wystarczające w celu postawienia właściwej diagnozy. Poradnie powinny być dostępne dla pacjentów i nie może być tak żeby odsyłać pacjentów na bezpośrednie badania do Nocnej Pomocy Lekarskiej. Ośrodki zdrowia i szpital są po to żeby w każdej sytuacji pomagać pacjentom. – argumentowała Eunika Adamus Prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie.

• Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Szkolenie on-line dotyczące oferty wsparcia finansowego ze środków Funduszu w 2020 roku dla obiektów użyteczności publicznej z zakresu efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

• Wznowienie działalności punktów NPP/NPO

W związku z łagodzeniem obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie informuje o wznowieniu od 13 lipca 2020 roku, działalności stacjonarnej punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na obszarze Powiatu Wieruszowskiego.

Mając jednak na uwadze stan pandemii konieczne jest działanie w podwyższonym reżimie sanitarnym tak, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym z pomocy i osobom świadczącym pomoc. Punkty będą mogły być wizytowane tylko przez osoby z odpowiednio zakrytymi ustami i nosem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konieczne będzie również zdezynfekowanie rąk przy wejściu oraz zasada oczekiwania w kolejce w odstępie min. 2 m.

• Sukces uczennicy z terenu powiatu wieruszowskiego

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci ,,Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz’’. Oddział Regionalny w Łodzi Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazał nam miłą wiadomość o sukcesie uczennicy z terenu powiatu wieruszowskiego, biorącej udział w ww. Konkursie.

Wśród nagrodzonych na poziomie centralnym Konkursu znalazła się Nikola Lee ze Szkoły Podstawowej w Lututowie filii Niemojewie.

• Pierwszy kontrolny start wieruszowskich lekkoatletów na otwartym obiekcie

Lekkoatletyczne Grand Prix Sieradza

W dniu 27.06.2020 r. na stadionie lekkoatletycznym OMOSIR w Sieradzu odbyło się Lekkoatletyczne Grand Prix Sieradza.

W zawodach wystartowało 7. zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego START w Wieruszowie. Zawodnicy UMLKS START wystartowali w kilkunastu konkurencjach, uzyskując znaczące wyniki na poziomie swych kategorii wiekowych.

• XXII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 25 czerwca 2020r. odbyła się XXII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwałę:

1. w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego;
    2. w sprawie rozpatrzenia petycji w interesie publicznym w zakresie zmiany przepisów prawa miejscowego (wprowadzenie lokalnej „tarczy antykryzysowej”);
    3. w sprawie rozpatrzenia skargi;
    4. w sprawie rozpatrzenia skargi;
    5. w sprawie zmian budżetu powiatu na 2020 rok;
    6. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020 – 2027.

Do uchwał dyskusja została przeprowadzona drogą e-mailową i w wyznaczonym terminie nie wpłynęły żadne pytania, uwagi bądź sugestie.

• Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie remontu kotłowni gazowej w budynku szkoły Wieruszów ul. Kopernika 2a

Zapraszamy zainteresowane podmioty do zapoznania się z dokumentacją i rozważenia możliwości złożenia oferty.