Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

  Rada Powiatu

 • Z ostatniej chwili...
  • 3737

   Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 2020 (ŁDZ-ŚWI) ŁÓDŹ, 12.09.2020

   W dniu 12.09.2020 r. na stadionie AZS w Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 2020 (ŁDZ-SWI) oraz Mityng la.

   W mistrzostwach wystartowało dwóch młodzików UMLKS START Wieruszów.

  • 3738

   Rozwiń skrzydła z Moim Stypendium!

   Poszukujesz źródeł wsparcia swojego rozwoju naukowego, artystycznego, sportowego? Myślisz o wyjeździe na studia za granicą? A może szukasz ciekawych ofert konkursów? Zajrzyj na MojeStypendium.pl - to całkowicie darmowa baza ofert stypendiów krajowych i zagranicznych, konkursów i staży. Na portalu publikowane są także artykuły o tematyce stypendialnej i edukacyjnej.

 • bip1

 • epuap

 • pomoc prawna

Aktualności

RSS
 • 3715

  Drodzy Rolnicy, Ogrodnicy, Sadownicy, Pszczelarze! Dziękujemy za wspaniały dar Waszych rąk, za owoce Waszej pracy…

  Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.                                                                                    - Św. Jan Paweł II

 • 3714

  Kolejne starty wieruszowskich lekkoatletów

  Senior Andrzej Kuch, który wystartował w 96 PZLA Mistrzostwach Polski we Włocławku, startował w konkurencji wskoku w dal, gdzie dobrym rezultatem 7,75 wywalczył drugie miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski.

 • 3713

  Zaproszenie na konsultacje społeczne dot. Rozwoju Obszarów Wiejskich

  22 lipca br. Komisja Europejska ogłosiła komunikat do Parlamentu Europejskiego i Rady UE - ,,Długoterminowa wizja dla obszarów wiejskich’’ otwierając formalny proces dyskusji na szczeblu europejskim na temat przyszłości obszarów wiejskich oraz miejsca, jakie powinny one zajmować w naszym społeczeństwie.

 • 3712

  81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

  29 sierpnia br. tradycyjnie, w symbolicznym miejscu - przed obeliskiem na polach Krajańskich odbyły się uroczyste obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

 • 3711

  Opieka zdrowotna dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego

   W dniu 28 sierpnia br. w  Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Suszkiem, przedstawicielem Fundacji „Misja Medyczna”  z siedzibą w Łodzi.

 • 3631

  Zarządzenie nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

  Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), w związku z § 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964 ze zm.), w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie pracowników i mieszkańców oraz mając na względzie utrzymujący się stan zakażeń na terenie powiatu wieruszowskiego zarządzam, co następuje:

 • 3708

  Powiatowa uroczystość patriotyczna w 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

  29 sierpnia br. (sobota) Samorząd Powiatu Wieruszowskiego wraz z zaproszonymi delegacjami oraz gośćmi uczci 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

  Powiatowa uroczystość patriotyczna tradycyjnie już odbędzie się przed obeliskiem na polach Krajańskich.

   

  Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2, tegoroczne obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbędą się w ograniczonym zakresie, z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa.

 • 3709

  Rozstrzygnięcie Konkursu na hasło promujące korzystanie z tras orienteeringowych

  Zwycięzcą Konkursu, zgodnie ze wskazaniem Komisji Konkursowej oraz akceptacją Zarządu Powiatu Wieruszowskiego, zostaje hasło: ,,Zamień kanapę na kompas i mapę’’, zgłoszone przez Floriana Taras.

Script logo StudioStrona.pl