Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

   W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

   Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

  • LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

Aktualności

RSS
 • 26 września 2018r. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, organizowanego w dniu 26.09.2018r. w godz. 12:30 – 15:00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie.

 • „Sprzątanie świata – Polska 2018”

  Już po raz 25 w dniach 21 – 23 września 2018 roku zorganizowana zostanie, mająca bogate tradycje i dobrze już znana w naszym kraju, akcja „Sprzątanie świata – Polska 2018”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!”.
  Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Akcja jest wielką edukacją społeczną przyczyniającą się do wzrostu czystości i porządku w wielu wsiach i miastach. Jest inspiracją do podejmowania wielu działań lokalnych. Gminy likwidują „dzikie wysypiska śmieci”, egzekwują wywóz i segregację odpadów, likwidując tym samym częściowo skutki złego zwyczaju wywożenia wszelkich odpadów na tereny leśne.
  Udział w akcji „Sprzątanie świata - ...” bywa niejednokrotnie pierwszym krokiem uczestnika na drodze do przyjaznego ziemi stylu życia.

 • L Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.10.2018

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2018r. poz. 995 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 28 września 2018r. (piątek) o godz. 830 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

  L Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Porządek obrad:

 • Ogłoszenie - I przetarg ustny na na sprzedaż nieruchomości zabudowaniej w Galewicach

 • III Ogólnopolski Bieg Integracyjny

   W minioną sobotę odbywało się w Wieruszowie wyjątkowe przedsięwzięcie, z uwagi na charakter i rangę imprezy. Uczestniczyli w nim starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz wicestarosta Mirosław Urbaś.

 • O G Ł O S Z E N I E wykaz nieruchomości – garaż blaszany

 • Narodowe Czytanie 2018

  Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem wybraną lekturą zostało “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

 • Zaproszenie na seminarium o Funduszach Europejskich

  Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje 21 września br. w Hotelu Andels w Łodzi seminarium o Funduszach Europejskich w Łódzkiem.

Script logo StudioStrona.pl