• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Ogólnopolski Konkurs Grantowy Równać Szanse 2020

Informujemy o Ogólnopolskim Konkursie Grantowym ogłoszonym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020” realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, skierowanym do organizacji pozarządowych i instytucji.

• Spotkanie wigilijne uczestników ŚDS w Osieku z filią w Czastarach i Chróścinie

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań, składania życzeń. W tym wyjątkowym i uroczystym nastroju w dniu 19 grudnia 2019r. odbyło się spotkanie wigilijne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku z filią w Czastarach i Chróścinie. Zaproszeni goście: Stefan Pietras – Wicestarosta Powiatu Wieruszowskiego, Elżbieta Ochocka - kierownik PCPR w Wieruszowie, Piotr Kołodziej – Wójt Gminy Galewice, Bożena Bak – sekretarz Gminy Czastary. Uczestnicy i pracownicy placówek zasiedli przy wspólnym, zastawionym tradycyjnie wigilijnym stole w sali GOK w Sokolnikach. Modlitwę poprowadzili: ks. Tadeusz Kaczmarek – proboszcz parafii w Chróścinie, ks. Jacek Kalferszt – proboszcz parafii w Czastarach oraz ks. Ojciec Tadeusz Hojko – proboszcz parafii w Cieszęcinie. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd. Na zakończenie spotkania wigilijnego przybył Mikołaj przekazując słodkie upominki.

• Informacja o zmianie dyżuru nieodpłatnej pomocy prawnej

Z uwagi, że Starostwo Powiatowe w Wieruszowie w dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) będzie nieczynne, dyżur nieodpłatnej pomocy prawnej przypadający na ten dzień zostanie odpracowany przez adwokata w dniu 23 grudnia 2019r. (poniedziałek) w godz. 8:00-12:00.

• Uchwała nr 138-2019 z dnia 23 grudnia 2019 r Zarządu Powiatu Wieruszowskiego w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert

• Bądź bezpieczny w czasie ferii!

W tym sezonie ferie zimowe w województwie łódzkim potrwają od 13 do 26 stycznia 2020 r. Zimowa pora to wspaniała okazja do spędzania wolnego czasu poza domem, jak również na terenach oddalonych od miejsca zamieszkania. Wypoczywając aktywnie w czasie ferii zimowych dla bezpieczeństwa własnego oraz innych osób, należy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz stosować zasady podstawowe bezpieczeństwa.

• Obowiązek rejestracji w BDO (Baza Danych Odpadowych)

Obowiązkiem rejestracji w Rejestrze-BDO objęte są nie tylko podmioty, które wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję tych odpadów, ale również wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, producenci, importerzy i wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań. W niektórych przypadkach może to dotyczyć nawet jednoosobowych działalności gospodarczych. Mogą to być np. salony kosmetyczne, gabinety stomatologiczne, firmy budowlane, zakłady mechaniki samochodowej, czy podmioty wytwarzające odpady niebezpieczne.

• Nowy samochód dla ŚDS w Osieku z filią w Czastarach i Chróścinie

W dniu 19.12.2019r. nastąpiło uroczyste przekazanie nowego samochodu służbowego dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku z filią w Czastarach i Chróścinie , w imieniu Zarządu Powiatu Wieruszowskiego dokumenty i klucze otrzymaliśmy z rąk Wicestarosty Wieruszowskiego Stefana Pietrasa oraz Elżbiety Ochockiej - kierownika PCPR w Wieruszowie. W chwili obecnej ŚDS w swojej flocie posiada 7 samochodów służbowych przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Zapewniamy transport do ośrodka dla wszystkich 92 naszych uczestników.

• Konkursu ,,Twórczość – Terapia – Sukces’’

Finał Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces” – przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków budżetu Powiatu Wieruszowskiego, odbył się 12 grudnia br. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie.