Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ważne! Zmiana organizacji ruchu

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

  • Wielki Polak, astronom i Patron - Mikołaj Kopernik

   19 lutego w wieruszowskim liceum odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły połączona z Dniem Nauk Matematycznych i Przyrodniczych. Honorowym gościem był Mikołaj Kopernik, który został przywitany pięknym biciem dzwonów.

Aktualności

RSS
 • Nominuj firmę do tytułu ,,Dobroczyńca Roku 2020’’

  Informujemy, że trwa XXIII edycja Konkursu o tytuł ,,Dobroczyńca Roku’’. Hasło tegorocznej edycji to ,,Czas współpracy, czas działania’’. Odwołuje się ono do budowania partnerstw między rządami, sektorem prywatnym i społeczeństwem obywatelskim, w oparciu o wspólne zasady i wartości, które stawiają człowieka i naszą planetę w centrum działań.

 • Nadanie praw miejskich dla Lututowa

  W poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku odbyły się uroczyste obchody nadania praw miejskich dla miejscowości Lututów, która po raz trzeci stała się miastem w swojej ponad 600-letniej historii. Lututów odzyskał status, który utracił 150 lat temu wskutek represji carskich po Powstaniu Styczniowym. Obchody rozpoczęły się mszą św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, który poświęcił uroczyście odsłonięty pomnik w rynku składający się z trzech kolumn z datami nadania praw miejskich Lututowowi.

 • Pierwsza diamentowa Odznaka Powiatowa Orienteeringu Sprawnościowego

  Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Wieruszowskiego, które odbyło się  22 stycznia 2020 r. po raz pierwszy w historii Powiatu wręczono Odznakę Powiatową Orienteeringu Sprawnościowego w stopniu diamentowym. Zarząd Powiatu uroczyście wręczył odznakę Panu Adamowi Śliwakowskiemu, wieloletniemu działaczowi na rzecz orienteeringu w powiecie wieruszowskim.

 • XVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 511, 1815, 1571), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2011r. Nr 226, poz. 2340, zm. Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2018r., poz. 5173) zawiadamiam, że dnia 30 stycznia 2020r. (czwartek) o godz. 13:30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

 • Ogólnopolski Konkurs Grantowy Równać Szanse 2020

  Informujemy o Ogólnopolskim Konkursie Grantowym ogłoszonym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020” realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, skierowanym do organizacji pozarządowych i instytucji.

 • OGŁOSZENIE

  Starosta Wieruszowski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Rynek 1-7, w dniu 21 stycznia 2020 r. zostały podane do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń, na okres 14 dni, decyzje administracyjne w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym 

 • Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

  Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

 • Kolejny tytuł Mistrzyni Polski w WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW

  Lepszego początku nowego roku startowego Wieruszowski Klub Kolarski nie mógł sobie wymarzyć. Patrycja Zawierta w Przełajowych Mistrzostwach Polski CX  zdobywa w juniorkach złoto i koszulkę Mistrza Polski.

Script logo StudioStrona.pl