• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

• Wieruszowskie LO najlepsze w województwie!

10 grudnia br. w Łodzi, odbyła się uroczysta gala finałowa X edycji konkursu muzycznego pt. ,,Piosenki stanu wojennego". Tegoroczna edycja okazała się wyjątkowa dla Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie.

• Podsumowanie Powiatowego Konkursu ,,Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego’’

Uroczyste podsumowanie XX edycji Powiatowego Konkursu ,,Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego’’ odbyło się 13 grudnia br. w sali OSP Galewice.

• Lokalne Święto Wolontariatu

16 grudnia br. w Wieruszowskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Lokalnego Święto Wolontariatu, w której uczestniczyli: Wiceprzewodniczące Rady Powiatu Wieruszowskiego Irena Dundziak i Wiesława Lewik, Członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Adam Musiała oraz inni przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego.

• Posiedzenie Nr 4/VI Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego

W dniu 11 grudnia 2019 roku w Brzezinach odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego, w którym uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek. Podczas posiedzenia rozmawiano m.in. o zmianie przepisów ustawy o przyjmowaniu repatriantów, ułatwieniu pracy lekarzy zza wschodniej granicy oraz nowelizacji tzw. ustawy odległościowej. Dyskutowano także o problemach w oświacie oraz służbie zdrowia. Gość konwentu Prof. Jan Krakowiak w swoim wystąpieniu przedstawił sytuację, jaka aktualnie panuje w powiatowych szpitalach. Wskazał również na zagrożenia jakie mogą nastąpić w najbliższych latach w powiatowej służbie zdrowia.

• Uczniowie LO nagrodzeni w XX Konkursie Plastyczno-Fotograficznym

13 grudnia 2019 roku w sali OSP w Galewicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców XX Konkursu „Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego”. Wśród licznej grupy uczestników konkursu  znalazły się prace  8 uczniów wieruszowskiego liceum.

• Posiedzenie Nr 16/19 Zarządu VI kadencji Związku Powiatów Polskich

W dniu 6 grudnia 2019 roku w Nowym Sączu odbyło się Posiedzenie Zarządu Nr 16/19 VI kadencji Związku Powiatów Polskich. W posiedzeniu uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Związku Powiatów Polskich.

Głównym tematem obrad Zarządu było omówienie sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego. Dane na ten temat przekazał dyrektor Biura ZPP Rudolf Borusiewicz. Przeanalizowano dochody, jakie osiągają jednostki samorządu terytorialnego, a także wydatki, które ponoszą.

• Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Kartografii

Starosta Wieruszowski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej informuje iż, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Wieruszowie zostało wywieszone ogłoszenie o zamiarze wszczęcia postępowania o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości położonych:

• Zmiana godzin pracy apteki w Lututowie

Apteka „Dbam o zdrowie” przy ulicy Jana Pawła Stalskiego 6 w Lututowie informuje, że w dniu 24 i 31 grudnia 2019r. będzie czynna w godzinach 8:00 -14:00.