• Nauki ścisłe w "Koperniku"

Zachęcamy do oglądania oferty wieruszowskiego LO, tym razem zainteresowanych profilem matematyczno-informatycznym oraz biologiczno-chemicznym. Znajdziecie tutaj nie tylko relacje z konkursów i olimpiad, ale również efekty naszej współpracy z uczelniami i placówkami naszych młodszych kolegów i koleżanek.

• Wystawa poświęcona 40. rocznicy I Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny

• W starostwie można płacić kartą

W dniu 6 czerwca 2019 r. we wszystkich wydziałach Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, które zobowiązane są do pobierania opłat zostały zainstalowane terminale płatnicze, dzięki którym można dokonać płatności za pomocą kart płatniczych. Terminale umożliwiają również dokonywanie płatności mobilnych np.: telefonem komórkowym. Zgodnie z podpisanymi umowami i udziałem Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w programie Polska Bezgotówkowa do dnia 31.08.2021 nie będzie pobierana opłata prowizji od transakcji (nie dotyczy wydziału Komunikacji i Dróg). Płatności kartami płatniczymi dokonywać można również w Powiatowym Zarządzie Dróg (PZD) oraz Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie (PUP)

• Święto Powiatu Wieruszowskiego

• PODSUMOWANIE XVI POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „… otwórz oczy na świat”

W dniu 5 czerwca 2019r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Ekologicznego „… otwórz oczy na świat”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych kl. I-VIII z terenu powiatu wieruszowskiego, został przeprowadzony pod hasłem „OCHRONA POWIETRZA” i polegał na wykonaniu: przez uczniów klas I-III – zakładki do książki, a przez uczniów klas IV-VIII – komiksu.

• XVI edycja Konkursu Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego

Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego jest wyrazem uznania dla przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych oraz autorów innowacji z województwa łódzkiego za ich wkład w unowocześnianie i rozwój gospodarki regionu. Nagroda sprzyja także prezentacji i promocji działań prowadzących do sukcesów gospodarczych jej uczestników.

• Cyfrowa rewolucja w wieruszowskim LO

W maju 2019r. dyrektor zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie zawarł porozumienie z Ministrem Cyfryzacji w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej .

• IX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 31 maja 2019r. odbyła się IX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, na której radni mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania prezentacji multimedialnej dotyczącej działalności Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego za 2018 rok, którą przedstawił Dyrektor Biura Zarządu ROTWŁ Pan Marek Lawin.