Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera przedsięwzięcia z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży – nabór wniosków!

  Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na realizację w 2019 r., Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

 • Wyróżnienie dla Powiatu Wieruszowskiego za najciekawszy materiał promocyjny regionu łódzkiego

  W miniony czwartek w Muzeum Miasta Łodzi odbyło się spotkanie branżowe ,,Źródła sukcesu produktów turystycznych’’, organizowane przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego. Uczestniczył w nim Powiat Wieruszowski, który podczas spotkania został wyróżniony w konkursie ,,Piękne, bo łódzkie’’. Zaszczytne odznaczenie przyznano Powiatowi w kategorii narzędzia internetowe za ,,Interaktywną mapę zabytków powiatu wieruszowskiego’’.

 • Wystawa „Barwne mity”

  17 stycznia w Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie miało miejsce otwarcie wystawy „Barwne mity”. Autorem prezentowanych prac jest Jacek Biegański. Artysta mieszka i rozwija swój talent na terenie Gminy Wieruszów.

 • Liceum Ogólnokształcące w Wieruszowie w gronie najlepszych liceów w Polsce!

  Wieruszowskie liceum może pochwalić się najnowszym sukcesem - "Brązową Tarczą" w rankingu "Perspektyw", co oznacza, że Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie dołączyło w tym roku do grona najlepszych liceów w Polsce!

 • Pierwszy tegoroczny start lekkoatletów UMLKS START Wieruszów

  W dniu 13.01.2019 r. w Hali Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi odbył się I Halowy Mityng RKS i ŁOZLA 2019.

  W zawodach wystartowało pięciu zawodników Uczniowski Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy START Wieruszów.

 • Trwa nabór wniosków w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2019!

  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

  Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń z miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

 • Starosta wieruszowski w Komisji Rewizyjnej Związku Powiatów Polskich

  Sprawozdanie z działalności dotychczasowego Zarządu Związku Powiatów Polskich oraz wybór nowych władz ZPP to najważniejszy punkt posiedzenia XXIV Zgromadzenia Ogólnego Związku, które odbyło się 17 stycznia br. w Warszawie. Uczestniczył w nim starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

 • IV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2018r. poz. 995 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2011r. Nr 226, poz. 2340, zm. Dz. Urz. Woj. Łódzkiego
  z 2018r., poz. 5173) zawiadamiam, że dnia 31 stycznia 2019r. (czwartek) o godz. 1400 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się IV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Script logo StudioStrona.pl