• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

Rada Powiatu

• 3737

Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 2020 (ŁDZ-ŚWI) ŁÓDŹ, 12.09.2020

W dniu 12.09.2020 r. na stadionie AZS w Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 2020 (ŁDZ-SWI) oraz Mityng la.

W mistrzostwach wystartowało dwóch młodzików UMLKS START Wieruszów.

• 3738

Rozwiń skrzydła z Moim Stypendium!

Poszukujesz źródeł wsparcia swojego rozwoju naukowego, artystycznego, sportowego? Myślisz o wyjeździe na studia za granicą? A może szukasz ciekawych ofert konkursów? Zajrzyj na MojeStypendium.pl - to całkowicie darmowa baza ofert stypendiów krajowych i zagranicznych, konkursów i staży. Na portalu publikowane są także artykuły o tematyce stypendialnej i edukacyjnej.

•  bip1

• epuap

• pomoc prawna

• 3696

Obradował Zarząd Związku Powiatów Polskich

W dniach 13-14.08.2020r. w Ośrodku „Ossa” na terenie powiatu rawskiego odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich. W posiedzeniu udział brali również członkowie Komisji Rewizyjnej Związku, w tym jej wiceprzewodniczący Andrzej Szymanek – starosta wieruszowski.

• 3695

Kolejny start wieruszowskich lekkoatletów

Mistrzostwa Województwa Młodzików Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS - Kielce  16.08.2020 r.

• 3693

Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza do dołączenia do grona 150 produktów tradycyjnych promujących region łódzki

Zarząd Województwa Łódzkiego zachęca do zapoznania się z Listą Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak również do ubiegania się o wpis lokalnej społeczności wiejskiej, producentów rolno-spożywczych wysokiej jakości, kół gospodyń wiejskich oraz wszystkich osób związanych z dziedzictwem kulinarnym naszego województwa.

• 3694

Uwaga! Tymczasowa organizacja ruchu na moście w Bolesławcu

Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie  po otrzymaniu informacji od BUD-BAU OPOLE Sp. z o. o. - Wykonawcy „Przebudowy mostu drogowego
    w miejscowości Podbolesławiec nad rzeką Prosną – droga powiatowa nr 4510E”
    zawiadamia, iż z dniem 31.08.2020r. na czas prowadzenia przebudowy zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Szczegółowe informacje dotyczące tymczasowej organizacji ruchu zawarte są w załączonym dokumencie oraz na stronie internetowej www.pzdwieruszow.pl w zakładce Aktualne inwestycje

Wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

• 3692

Patrycja Zawierta Mistrzynią Polski MTB XC

Relacja WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW.

• 3688

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego "Biznes na PLUS"

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego.

• 3681

Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

• ŚWIADCZENIA POZ – informacja w sprawie ograniczonego dostępu.

W związku ze stanem epidemii i ograniczonym dostępem do usług POZ Starosta Wieruszowski skierował wspólny wniosek Komisji Bezpieczeństwa i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego do Wojewody Łódzkiego o podjęcie działań powodujących otwarcie się Podstawowej Opieki Zdrowotnej na pacjentów. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację  o działaniach jakie w tym zakresie podjęła Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi. Mianowicie, wystosowano do wszystkich świadczeniodawców POZ następujące komunikaty:

W dniu 15 marca 2020 r. Centrala Narodowego funduszu Zdrowia wystosowała komunikat: