Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

  Rada Powiatu

 • Z ostatniej chwili...
  • 3780

   Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
   Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
   Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu:        62 78 13 374
   Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
   Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
   Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

  • Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego o wynikach otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego

 • bip1

 • epuap

 • pomoc prawna

Aktualności

RSS
 • 3768

  Kalendarz Powiatu Wieruszowskiego na 2021 rok

  Od 28 października br. można nabywać kalendarze ścienne Powiatu Wieruszowskiego na 2021 rok. Kalendarze można otrzymać nieodpłatnie w Biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, w dni robocze w godzinach:
  7:30 - 15.30. 

  Ilość egzemplarzy ograniczona.

 • 3766

  Łóżka obserwacyjno – zakaźne w wieruszowskim szpitalu

  W dniu  20.10.2020 r. odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Udział w posiedzeniu wzięli zaproszeni przedstawiciele Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Tematem posiedzenia była sytuacja epidemiologiczna na terenie naszego powiatu w odniesieniu do gwałtownego przyrostu zachorowań w kraju na COVID – 19. Na posiedzeniu odniesiono się również do narzuconego przez Wojewodę Łódzkiego obowiązku zapewnienia 25 łóżek obserwacyjno – zakaźnych dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 w Powiatowym Centrum Medycznym Sp. z o.o. Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpil Powiatowy w Wieruszowie i   problemami  jakie pojawiły się w tym zakresie z funkcjonowaniem placówki.    

 • 3767

  Urząd wprowadza możliwość rezerwacji wizyty

  Starostwo Powiatowe w Wieruszowie informuje, że od dnia 21 października została wprowadzona możliwość umawiania się telefonicznie na wizytę w celu rejestracji pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg. Wizytę można umówić z wyprzedzeniem do 2 dni pod numerem telefonu 62 78 13 374. Podczas wizyty zachęcamy do korzystania z płatności kartą, co pozwoli na sprawne załatwienie formalności przy okienku. 

 • 3765

  OGŁOSZENIE KONSULTACJI projektu Rocznego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 r.

  Termin konsultacji: od 22 października 2020 r. do 3 listopada 2020 r.

 • 3764

  Podziękowania dla Powiatu Wieruszowskiego od Rzecznika Praw Obywatelskich

 • 3763

  Rozmowa z Łukaszem Charubą – Prezesem Polskiego Związku Orientacji Sportowej

  Od wielu lat Powiat Wieruszowski promuje orienteering, czyli bieg na orientację. Dyscyplina ta stała się wiodącym produktem turystycznym Powiatu pn. ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’. W 2018 roku Powiat Wieruszowski był organizatorem Ogólnopolskich Mistrzostw w Biegu na Orientację pn. ,,Puchar Najmłodszych’’.

  O początkach przygody z orienteeringiem, pracy podczas przeprowadzania mistrzostw w bno oraz obowiązkach związanych z pełnieniem zaszczytnej funkcji rozmawiamy z Łukaszem Charubą - Prezesem Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

 • 3761

  Ważny Komunikat!

  W związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 jesteśmy zobowiązani do podejmowania działań na rzecz ochrony naszych klientów i pracowników. Od 19 października 2020r. załatwianie spraw z zakresu rejestracji pojazdów będzie regulowane poprzez wydawanie „numerków” wg których kolejności klienci będą obsługiwani. Prosimy aby w celu załatwienia spraw przychodziły tylko osoby załatwiające sprawę (bez zbędnych osób towarzyszących w tym szczególnie małych dzieci). Prosimy o przestrzeganie wprowadzonych zasad tj. obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do Starostwa.

  Osoby nie stosujące się do obowiązujących zasad nie będą obsługiwane.

  Wierzymy, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z obecnego zagrożenia dla zdrowia każdego bez wyjątku.

  Podejmujemy w tych warunkach wszelkie takie działania, które pozwalają administracji Powiatu Wieruszowskiego funkcjonowanie w sposób nie przynoszący ujemnych konsekwencji dla państwa spraw, dbając jednocześnie najbardziej jednak, o zdrowie wszystkich Państwa i naszych pracowników.

 • 3762

  Masz Stowarzyszenie lub Fundację - złóż oświadczenie!

  Komunikat o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Script logo StudioStrona.pl