Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...

Aktualności

RSS
 • Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 100-polowe

  20 października 2019 roku w sali lustrzanej Gminnego Ośrodka Kultury w Lututowie Zarząd Ludowego Klubu Sportowego „Czarna Damka” w Lututowie zorganizował Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcabach 100 – polowych.

  Na turniej przybyła ponadnormatywna liczba zawodników - 28 startujących z gmin: Lututów, Łubnice, Sokolniki, Galewice i Wieruszowa.

 • Projekt edukacyjny „Postaw na Słońce” skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych

  Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza wszystkich uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w 6 edycji konkursu "Postaw na Słońce".
  Już 6 lat Fundacja wraz z uczestnikami projektu promuje odnawialne źródła energii.

 • Sukcesy zawodników klubów orienteeringowych z terenu powiatu wieruszowskiego na Mistrzostwach Powiatu Pabianickiego w biegu na orientację

  W dniu 19 października 2019r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego GROM w Sokolnikach oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego GOK Galewice brali udział w Mistrzostwach Powiatu Pabianickiego.

 • Powiat Wieruszowski Symbolem Polskiej Samorządności 2019!

  W dniu 11 października w hotelu Monopol w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Finałowa programu Symbol 2019 Nowa Generacja Usług Publicznych. To ogólnopolski medialny program promocyjny prowadzony przez redakcję „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Monitora Biznesu”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”. Podczas Gali uhonorowane zostały firmy, przedsiębiorstwa, instytucje i samorządy, które działając na lokalnych rynkach prezentują najwyższe standardy zarządzania, innowacyjności, sprawności w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi, dbałości o ekologię, ale nade wszystko o szeroko pojęte usługi publiczne, jakie wykonywane są dla dobra mieszkańców. Wśród nominowanych znalazł się Powiat Wieruszowski, który Decyzją Kapituły Programu otrzymał tytuł Symbol Polskiej Samorządności 2019.

 • XIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 511), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2011r. Nr 226, poz. 2340, zm. Dz. Urz. Woj. Łódzkiego  z 2018r., poz. 5173) zawiadamiam, że dnia 30 października 2019r. (środa) o godz. 14:00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie odbędzie się XIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego.

 • Rusza 15. edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku

  Rozpoczyna się jubileuszowa edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Mikrofirmy z całego kraju znów zmagać się będą o tytuł "Mikroprzedsiębiorcy Roku" oraz 40 tys. złotych. Udział w konkursie jest bezpłatny, warunkiem kwalifikacji jest spełnienie przez firmę 2 podstawowych kryteriów – mniej niż 10 zatrudnionych pracowników oraz obrót roczny nieprzekraczający 2 mln euro. Przedsiębiorco – wypełnij formularz zgłoszeniowy i zdobądź szansę na zwycięstwo!

 • Dzień Edukacji Narodowej w ,,Koperniku"

  ,,Uczyć to znaczy być czułym, kochającym, silnym, szczodrym dla tych, którzy na tobie polegają; zachęcać, chwalić. Ale uczyć dobrze to znaczy wierzyć w to, czego się uczy i w tych, których się uczy. Uczyć to znaczy być jednocześnie rodzicem, opiekunem, przyjacielem, spowiednikiem, wsparciem, przewodnikiem, nie tracąc zarazem z oczu tego, kim się jest.."- te i wiele innych prawd na temat zawodu nauczyciela przypomnieli podczas świętowania Dnia Edukacji Narodowej w wieruszowskim LO uczniowie klas drugich.

 • Wieruszowskie Liceum wzorem dla innych szkół w Polsce

  17. września 2019 roku Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Wieruszowie Włodzimierz Matyja był gościem spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów „Silesia”. Spotkanie odbywało się w Tychach, a tematem konferencji była „Organizacja sieci szkół w zakresie wyników nauczania – wymiana dobrych praktyk”.

Script logo StudioStrona.pl