• Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego w 2019r.

W załączniku uchwała.

• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

W związku z wyznaczoną datą pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień - 19 stycznia br. o godz. 12:00 na wieruszowskim rynku, równocześnie z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Starosta wieruszowski na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

W miniony wtorek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek reprezentował Powiat Wieruszowski podczas Konwentu Powiatu Województwa Łódzkiego. Spotkanie samorządów z regionu odbyło się 15 stycznia br. w Starostwie Powiatu Piotrkowskiego.

• Ogólnopolski konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych

Fundacja Chlorofil, której celem statutowym jest edukacja ekologiczna organizuje Konkurs pod nazwą "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady", odbywający się pod patronatem honorowym Urzędu Marszałkowskiego i stanowiący publiczną kampanię edukacyjną zgodną z polskimi i europejskimi standardami wynikającymi z prawa ochrony środowiska.

• III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym

Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wybieram Wybory”.

Celem Konkursu, analogicznie jak w latach ubiegłych, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

• Srebrna Tarcza dla „Staszica” – sukces wieruszowskiej szkoły!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława  Staszica w Wieruszowie z satysfakcją informuje, że w rankingu szkół technikalnych opracowanym przez  portal edukacyjny Perspektywy (największa i jedyna kompletna baza informacji edukacyjnych), zajął 10 miejsce  w województwie łódzkim, a 122 w rankingu krajowym.

• Źródła sukcesu produktów turystycznych

W imieniu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego zapraszamy na seminarium „Źródła sukcesu produktów turystycznych”, które odbędzie się 24 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15.

• Nieodpłatna Pomoc Prawna

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Wieruszowskiego, zostały utworzone 2 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.

Jeden punkt prowadzony jest przez Powiat Wieruszowski oraz jeden przez organizację pozarządową.

W punkcie prowadzonym przez Powiat udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna, natomiast w punkcie prowadzonym przez organizację pozarządową udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzony przez Powiat Wieruszowski posiada dwie lokalizacje:

• Wieruszów, ul. Rynek 1-7 pokój nr 19 (budynek Starostwa Powiatowego) - godziny przyjęć: w poniedziałki od godziny od 12:00 do 16:00 oraz we wtorki, czwartki i piątki od godziny 7:30 do 11:30.
    • Lututów, ul. Klonowska 8 (budynek Urzędu Gminy) – godziny przyjęć: w środy od godziny 8:00 do 12:00