• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 4079

Informacja dotycząca oferty realizacji zadania publicznego z zakresu dzielności na rzecz osób niepełnosprawnych Impreza Integracyjna „Spotkanie Przyjaciół”

Informacja w sprawie udzielenia dotacji na podstawie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” złożyło ofertę o wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych pn. Impreza Integracyjna „Spotkanie Przyjaciół”.

• 4078

XXXVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 31 sierpnia 2021r. odbyła się XXXVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni obradowali zgodnie z przyjętym porządkiem obrad. Na wstępie Radny Adam Musiała otrzymał z rąk Przewodniczącego Rady Andrzeja Żórawia, Starosty Wieruszowskiego Andrzeja Szymanka oraz Wicestarosty Stefana Pietrasa gratulacje z okazji Jubileuszu 55-lecia aktywności zawodowej i społecznej. W dalszej kolejności zostały wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Wieruszowskiego”, nagrody gospodarcze „Markowy produkt Powiatu Wieruszowskiego”, nagrody dla producentów rolnych, stypendia naukowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski oraz nagrody dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych.

• 4076

82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 września 2021 roku  na Polach Krajańskich odbyła się uroczystość patriotyczna w 82 rocznicę agresji hitlerowskiej na Polskę. Oddano hołd ofiarom i bohaterom kampanii wrześniowej 1939 roku. Starosta Wieruszowski w swoim wystąpieniu przypomniał tragiczne wydarzenia pierwszych dni hitlerowskiej napaści na Polskę. Po modlitwie za ofiary wojny oraz odczytaniu apelu poległych przypomniano nazwiska poległych  na polu walki W.Sasa, T.Zajdela, S.Dębskiego, L.Dreznera, S.Zimocha oraz żołnierza nieznanego. Delegacje uczestniczące w uroczystości,  na czele z przedstawicielami Sejmu RP, samorządu województwa łódzkiego, samorządu powiatu i gmin, złożyły pod pomnikiem wieńce  i wiązanki kwiatów

• 4075

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

W środę 1 września 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie połączone z Inauguracją Nowego Roku Szkolnego 2021/2022. W uroczystości uczestniczyli Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska, przedstawiciele władz oświatowych, wykonawcy inwestycji, samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele organizacji współpracujących ze szkołą, jednostek organizacyjnych powiatu oraz społeczność szkolna.

• XXXVII Sesja Powiatu Wieruszowskiego – transmisja na żywo

• 4073

Informacja o utrudnieniach drogowych

Wydział Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Kluczborku informuje, że w dniu 30.08.2021 r. zostanie zamknięty odcinek drogi powiatowej Nr 1311 O na odcinku Jaśkowice – Gola z powodu uszkodzenia przepustu pod jezdnią stanowiącego niebezpieczeństwo dla ruchu kołowego.

• 4072

Obchody 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieleszynie

W sobotę 28 sierpnia 2021r Wicestarosta Wieruszowski Stefan Pietras uczestniczył w uroczystych obchodach Jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieleszynie oraz wręczenia nowego sztandaru.

• 4069

Harmonogram trasy szczepieniobusów w województwie łódzkim 30 sierpnia 5 września 2021 r.

Harmonogram trasy szczepieniobusów w województwie łódzkim
    30 sierpnia-5 września 2021 r.