• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

Rada Powiatu

• 3780

Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
      Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
      Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu:        62 78 13 374
      Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
      Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
      Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

• Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego o wynikach otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego

•  bip1

• epuap

• pomoc prawna

• 3768

Kalendarz Powiatu Wieruszowskiego na 2021 rok

Od 28 października br. można nabywać kalendarze ścienne Powiatu Wieruszowskiego na 2021 rok. Kalendarze można otrzymać nieodpłatnie w Biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, w dni robocze w godzinach:
    7:30 - 15.30.

Ilość egzemplarzy ograniczona.

• 3766

Łóżka obserwacyjno – zakaźne w wieruszowskim szpitalu

W dniu  20.10.2020 r. odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Udział w posiedzeniu wzięli zaproszeni przedstawiciele Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Tematem posiedzenia była sytuacja epidemiologiczna na terenie naszego powiatu w odniesieniu do gwałtownego przyrostu zachorowań w kraju na COVID – 19. Na posiedzeniu odniesiono się również do narzuconego przez Wojewodę Łódzkiego obowiązku zapewnienia 25 łóżek obserwacyjno – zakaźnych dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 w Powiatowym Centrum Medycznym Sp. z o.o. Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpil Powiatowy w Wieruszowie i   problemami  jakie pojawiły się w tym zakresie z funkcjonowaniem placówki.

• 3767

Urząd wprowadza możliwość rezerwacji wizyty

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie informuje, że od dnia 21 października została wprowadzona możliwość umawiania się telefonicznie na wizytę w celu rejestracji pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg. Wizytę można umówić z wyprzedzeniem do 2 dni pod numerem telefonu 62 78 13 374. Podczas wizyty zachęcamy do korzystania z płatności kartą, co pozwoli na sprawne załatwienie formalności przy okienku.

• 3765

OGŁOSZENIE KONSULTACJI projektu Rocznego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 r.

Termin konsultacji: od 22 października 2020 r. do 3 listopada 2020 r.

• 3764

Podziękowania dla Powiatu Wieruszowskiego od Rzecznika Praw Obywatelskich

• 3763

Rozmowa z Łukaszem Charubą – Prezesem Polskiego Związku Orientacji Sportowej

Od wielu lat Powiat Wieruszowski promuje orienteering, czyli bieg na orientację. Dyscyplina ta stała się wiodącym produktem turystycznym Powiatu pn. ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’. W 2018 roku Powiat Wieruszowski był organizatorem Ogólnopolskich Mistrzostw w Biegu na Orientację pn. ,,Puchar Najmłodszych’’.

O początkach przygody z orienteeringiem, pracy podczas przeprowadzania mistrzostw w bno oraz obowiązkach związanych z pełnieniem zaszczytnej funkcji rozmawiamy z Łukaszem Charubą - Prezesem Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

• 3761

Ważny Komunikat!

W związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 jesteśmy zobowiązani do podejmowania działań na rzecz ochrony naszych klientów i pracowników. Od 19 października 2020r. załatwianie spraw z zakresu rejestracji pojazdów będzie regulowane poprzez wydawanie „numerków” wg których kolejności klienci będą obsługiwani. Prosimy aby w celu załatwienia spraw przychodziły tylko osoby załatwiające sprawę (bez zbędnych osób towarzyszących w tym szczególnie małych dzieci). Prosimy o przestrzeganie wprowadzonych zasad tj. obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do Starostwa.

Osoby nie stosujące się do obowiązujących zasad nie będą obsługiwane.

Wierzymy, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z obecnego zagrożenia dla zdrowia każdego bez wyjątku.

Podejmujemy w tych warunkach wszelkie takie działania, które pozwalają administracji Powiatu Wieruszowskiego funkcjonowanie w sposób nie przynoszący ujemnych konsekwencji dla państwa spraw, dbając jednocześnie najbardziej jednak, o zdrowie wszystkich Państwa i naszych pracowników.

• 3762

Masz Stowarzyszenie lub Fundację - złóż oświadczenie!

Komunikat o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.