• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 4014

Wojewódzkich Dniach Pola

Zachęcamy Państwa do udziału w Wojewódzkich Dniach Pola, organizowanych przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach w dniach 29-30.06.2021 r..

Jest to impreza skierowana przede wszystkim do rolników zajmujących się produkcją polową. Na Poletkach Demonstracyjnych prezentowanych będzie wiele kolekcji roślin uprawnych takich jak:

• Budynek pasywny

• 4010

Informacja dla właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa o pracach związanych z wielkoobszarową inwentaryzacją stanu lasu

• 4009

Starty najmłodszych zawodników UMLKS START Wieruszów

W dniu 30 maja 2021 r. w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kategorii Dzieci U 12 i U14. W zawodach wzięło udział 6 zawodników  UMLKS START Wieruszów.

• 4011

Ważna informacja ARiMR: dopłaty w 2021 r. tylko przez Internet – wnioski do 17 czerwca!

Został tylko tydzień na złożenie wniosków o płatności bezpośrednie i dopłaty obszarowe za 2021 r. Obecnie o dopłaty można ubiegać się jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, a Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian w formie papierowej.

• 4008

WYJĄTKOWY BIEG Wyjątkowi dla Wyjątkowych

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza do udziału w trzech charytatywnych biegach:

20.06.2021 Stawy Stefańskiego (bieg pod hasłem „Daj Pan Cegłę”)

29.08.2021 Stawy Stefańskiego (bieg pod hasłem „Polej Beton”)

25.09.2021 Stawy Stefańskiego (bieg pod hasłem  „Rzuć Dachówkę”).

W organizację biegu, wykonanie medali, przygotowanie poczęstunku zaangażowane są z osoby z niepełnosprawnościami.

• 4006

Modernizacja gospodarstw: pięć naborów wniosków w jednym terminie

Od 21 czerwca 2021 r. można ubiegać się o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych”, i to we wszystkich pięciu jej obszarach. Wnioski Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała do 19 sierpnia 2021 r.

Po raz pierwszy odbędą się w tym samym terminie nabory wniosków o przyznanie pomocy dotyczące wszystkich obszarów wsparcia, tj.: rozwój produkcji prosiąt (obszar A), rozwój produkcji mleka krowiego (obszar B) oraz rozwój produkcji bydła mięsnego (obszar C) a także obszaru związanego z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu (obszar D) oraz nawadniania w gospodarstwie.

• 4004

X edycja Nagrody im. Jana Rodowicza "Anody"

Trwa X edycja Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” skierowanej do społeczników i osób bezinteresownie pomagających innym.

Muzeum Powstania Warszawskiego pragnie ich uhonorować i wskazać jako wzór do naśladowania. Nagroda daje możliwość docenienia spontanicznych akcji i inicjatyw lokalnych oraz niebanalnych i wyjątkowych osobowości.