• Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

• LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

• Rozpoczęcie roku szkolnego w ,,Staszicu’’

Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

• Festiwal Orkiestr Dętych w Dzietrzkowicach

W ubiegłą niedzielę (2 września br.) odbył się w Dzietrzkowicach festiwal orkiestr dętych pn. ,,Lato na Patriotyczną Nutę’’. W wydarzeniu poświęconym upamiętnieniu  wyjątkowej – 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

• ,,Classic Spot’’ z udziałem Powiatu Wieruszowskiego

W ubiegła niedzielę, 2 września br. odbyła się w Wieruszowie cykliczna już i jedyna w regionie impreza samochodowo-motocyklowa.

• Start "Kopernika"

Oficjalne rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 odbyło się 3.września, jednak to nie oznacza, że dopiero tego dnia uczniowie LO w Wieruszowie rozpoczęli swoją pracę.

• NA JAKĄ POMOC FINANSOWĄ MOGĄ LICZYĆ RODZINY ZASTĘPCZE ?

Podstawową formą pomocy finansowej jest świadczenie na pokrycie kosztów utrzymania dziecka w pieczy zastępczej. Przysługuje ono rodzinie zastępczej/prowadzącemu rodzinny dom dziecka, na każde umieszczone dziecko.

• Powiat Wieruszowski uczcił 79. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

1 września br. obchodziliśmy 79. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Powiatowe uroczystości patriotyczne odbyły się tradycyjnie przed obeliskiem na polach Krajańskich.

• Otwarcie Rodzinnego Domu Dziecka w Czastarach

29 sierpnia 2018r. miała miejsce uroczyste otwarcie Rodzinnego Domu Dziecka w Czastarach. Lubczyna, Sokolniki i Czastary to miejscowości, w których dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy Powiatem Wieruszowskim a Fundacją Happy Kids działają dziś trzy Rodzinne Domy Dziecka.

Pieczę nad placówką sprawować będzie Fundacja Happy Kids, która przy współpracy, Starostwa Powiatowego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie mogła utworzyć czternasty Rodzinny Dom Dziecka. Powiat Wieruszowski na utworzenie Domu przekazał Fundacji budynek po byłym posterunku policji w Czastarach.

w Czastarach.

• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45