• Przerwa w dostawie energii elektrycznej w urzędzie

1 lipca 2019r. (poniedziałek) w godzinach 830 -1130 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej. W związku z wyłączeniem serwera komunikacyjnego obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg będzie niemożliwa w godzinach od 700 do 1130. Za utrudnienia przepraszamy.

• Sprawozdanie finansowe NGO bez działalności gospodarczej składamy do Urzędu Skarbowego

Organizacja pozarządowa bez działalności gospodarczej ma obowiązek sporządzenia, zatwierdzenia i przesłania do urzędu skarbowego sprawozdania finansowego. W 2019 r. sprawozdania sporządza się, podpisuje i WYSYŁA ELEKTRONICZNIE.

• Český Pohár Horských kol UCI C1 w Bedřichovie z udziałem Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego

Relacja Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego.

• Indywidualne Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniu 11.06.2019 r. na stadionie MOSiR w Sieradzu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych.

W zawodach wystartowało 14 zawodników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie i 1 zawodnik z Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie.

• Profil humanistyczny w "Koperniku"

Sukcesy w konkursach i olimpiadach, udział w projektach i inscenizacjach, dzieła koła pisarskiego "Copernicus" oraz odcinki szkolnej telewizji LOWier TV to tylko niektóre z aktywności humanistów z wieruszowskiego LO.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka promującego Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie - tym razem prezentującego profil humanistyczny.

• Zakończenie roku szkolnego w Staszicu

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do składania gratulacji, szczególnie tym spośród Nas, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratulujemy Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękujemy Tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych. Szczególnie gratulujemy także Tym uczniom, którym z różnych przyczyn nauka przychodzi z trudnością. Walczyliście odważnie do końca, często przekraczając swoje możliwości, a tym samym udowodniając sobie, że „mogę więcej!”. Cieszymy się z wszystkich pochwał jakie płyną do szkoły z zakładów pracy, gdzie odbywacie praktyczna naukę zawodu lub praktyki zawodowe.

• Spotkanie informacyjne dotyczące żłobków i klubów dziecięcych

28 czerwca br. Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi organizuje bezpłatne spotkania informacyjne pn. „Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 – konkurs w ramach Działania X.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020”.

• "Kopernik" nagrodził za pracę i zaangażowanie

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w wieruszowskim LO stało się po raz kolejny idealną okazją do złożenia gratulacji i podziękowań wszystkim zaangażowanym w życie szkoły.

Tradycją każdego uroczystego zakończenia roku szkolnego w "Koperniku" jest nagrodzenie najlepszych uczniów za ich całoroczną pracę. Nagrody Starosty Wieruszowskiego zostały wręczone tym razem siódemce Licealistów z najwyższą średnią ocen w szkole.