• „Projekt – Rozwój - Zatrudnienie” – zwiększ swoje szanse na rynku pracy

Stowarzyszenie PROREW, mające bogate doświadczenie w realizacji projektów, na obszarze województwa łódzkiego rozpoczyna realizację projektu pn. „Projekt – rozwój – zatrudnienie”.

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY dzięki współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest w terminie do 31.10.2019.

• Jeremie2 – preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorstw, osób bezrobotnych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz jednostek samorządu terytorialnego

Województwo Łódzkie we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego wdraża Projekt pn. Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego (Jeremie2) o wartości 670 mln zł, realizowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-202.

• Dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej ,,Europa dla obywateli’’

W ramach współpracy instytucji oraz wsparcia działań i rozwoju instytucji kultury, jednostek samorządu terytorialnego i trzeciego sektora, Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 11 kwietnia 2019 roku w Płocku.

• Wsparcie finansowe opieki nad grobami i cmentarzami wojennymi

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do udziału w nowym Programie „Groby i cmentarze wojenne w kraju”, którego celem jest wspieranie finansowe opieki nad grobami i cmentarzami wojennymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiącymi materialne świadectwo kluczowych wydarzeń z historii Polski związanych z walką i męczeństwem, a także wspieranie prowadzenia działań naukowych upowszechniających wiedzę na temat tych wydarzeń.

• XI edycja konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

• Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Kartografii

Zgodnie z art. 49 kpa Starosta Wieruszowski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, informuje, że na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, na okres 14 dni zostały wywieszone decyzje Starosty Wieruszowskiego z dnia 20 marca 2019 r. , znak: GN.6821.1.14.2018 oraz GN.6821.1.15.2018 o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej jako działka nr 302, 303, 693/1 położonej  w obrębie Pchlice, gm. Sokolniki oraz nieruchomości oznaczonej jako działka nr 402, położonej w miejscowości Gąszcze, w obrębie Brzózki, gmina Galewice.

• Powiat Wieruszowski na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

Wicestarosta wieruszowski Stefan Pietras uczestniczył 15 marca br. w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Opocznie.

• Wniosek