Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

 • pomoc prawna

 • bip1

 • Rada Powiatu Wieruszowskiego

 • epuap

Aktualności

RSS
 • 4171

  Wystawa pełna sukcesów, radości i wzruszeń

  Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią znowu osoby z niepełnosprawnością poprzez swoje prace mogły zagościć w budynku  powiatu i gminy. Tegoroczna 26 edycja konkursu „Twórczość-Terapia-Sukces“ to prawdziwa edukacja na temat niepełnosprawności w naszym środowisku lokalnym.  Ze względu na ograniczenia liczby osób przebywających jednocześnie w urzędzie wystawa czynna będzie do końca lutego 2022r.

 • 4169

  Innowacyjne projekty powiatu wieruszowskiego w Kwartalniku Łódzkim

  W Kwartalniku Łódzkim nr IV/2021 (73) na stronie 11-12 ukazał się artykuł dotyczący dwóch projektów zrealizowanych na terenie naszego powiatu, mianowicie: Budynek pasywny oraz przebudowa mostu w Podbolesławcu.

 • 4168

  10 grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka

  10 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Data związana jest z rocznicą podpisania w 1948 r. przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka - dokumentu, który stał się źródłem międzynarodowych aktów chroniących prawa człowieka.

 • 4167

  Masz Stowarzyszenie lub Fundację złóż oświadczenie. Komunikat o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

  W ramach sprawowanego nadzoru i kontroli nad fundacjami i stowarzyszeniami  jako instytucjami obowiązanymi w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1132 ze zm.) działając na podstawie art. 130 ust. 2 pkt 2 i 3 w/w ustawy zwracamy się z prośbą o przesłanie informacji przez podmioty, których w/w ustawa dotyczy.

 • 4166

  Pieniądze na Inwestycje chroniące wody przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzenia rolniczego – nabór wniosków rusza 10 grudnia

  10 grudnia 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie wniosków o wsparcie na „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”.

 • 4164

  Pomoc dla osób bezdomnych – zima 2021/2022

  Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat miejsc świadczących pomoc dla osób bezdomnych na terenie województwa łódzkiego, w sezonie zimowym 2021 – 2022

 • 4165

  To Warto Zobaczyć

  Na stronie „DZIENNIK WARTO WIEDZIEĆ” 17 listopada ukazał się artykuł dotyczący naszego powiatu. Zrekonstruowany obiekt mostowy w miejscowości Podbolesławiec bardzo dobrze wkomponowuje się w krajobraz w otoczeniu rzeki Prosny, jest neutralny ekologicznie, stanowi bezpieczną przeprawę dla pieszych, rowerzystów oraz pojazdów.

 • 4163

  Apel Starosty Wieruszowskiego - Wszystko w naszych rękach!

  Na wspólnym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Wieruszowie dokonano oceny stanu epidemicznego na terenie powiatu wieruszowskiego. W związku ze wzrastającą w ostatnim czasie liczbą zakażeń COVID-19 apeluję do Mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego o noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcję dłoni.  Analiza zachorowań zarówno na terenie powiatu, jak i w skali krajowej wskazuje, że w znacznej większości chorują osoby niezaszczepione i ciężej przechodzą COVID-19, co uszczupla ilość łóżek szpitalnych dla osób przewlekle chorych i potrzebujących natychmiastowej pomocy. Zaszczepienie się nie wymaga od nas wiele, a znaczyć może bardzo dużo. Szczepmy się! Bądźmy odpowiedzialni społecznie!!!

                                                                                                Starosta Wieruszowski 

                                                                                                   Andrzej Szymanek

Script logo StudioStrona.pl