Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

   Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

  • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

   Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • XI Powiatowy Festiwal Piosenki z Bajki

  24 maja 2018 r. w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się XI Powiatowy Festiwal „Piosenki z bajki” ogłoszony został  przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury.

 • Matura 2018 za nami!

  W poniedziałek 21. maja odbył się ostatni z tegorocznych egzaminów maturalnych w "Koperniku".

 • Powiat Wieruszowski na wojewódzkich obchodach ,,Dnia Rodziny''

  26 maja br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz wicestarosta Mirosław Urbaś wzięli udział w wojewódzkich obchodach ,,Dnia Rodziny'', który w tym roku odbyły się na terenie powiatu wieruszowskiego, w miejscowości Bolesławiec. To cykliczna impreza, której organizatorem jest Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

 • Zawodnik UKS ,,Grom’’ w Sokolnikach Mistrzem Polski Leśników

  W dniach 25-26 maja br. Jarosław Krzyżostanek, członek Uczniowskiego Klubu Sportowego „Grom” w Sokolnikach brał udział w  Mistrzostwach Polski Leśników w Biegach na Orientację w Bytowie na Pomorzu.

  W drugi dzień zawodów odbył się klasyczny bieg na orientacje po lesie, w którym w kategorii M45 zawodnik naszego klubu zajął I miejsce i został Mistrzem Polski Leśników.

 • Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

  W sobotę 26 maja br. w samo południe wystartował rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy bibliotekarz”. W tym roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zaprosiła bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek na rajd: „Szlakami historii”.

 • 20-lecie Sejmiku Województwa Łódzkiego

  24 maja br. w Teatrze Wielkim w Łodzi starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w uroczystej gali z okazji 20-lecia Sejmiku Województwa Łódzkiego.

 • Gminny Dzień Strażaka oraz nowy sztandar OSP w Wójcinie

  W sobotę, 26 maja odbyły się obchody poświęcenia i nadania nowego sztandaru dla OSP w Wójcinie, w których uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

 • Rozwój obszarów wiejskich tematem konferencji Powiatu Wieruszowskiego

  W ubiegły piątek, 25 maja br. w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie odbyła się konferencja pn. Istotne czynniki społecznego i gospodarczego rozwoju obszarów wiejskich, zorganizowana przez starostę wieruszowskiego Andrzeja Szymanka, dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Roberta Majchrowicza oraz prezesa Towarzystwa Historycznego im. Szembeków Władysława Ryszarda Szeląga.

Script logo StudioStrona.pl