Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   OK-BR.0002.42018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

   XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  • Powiatowa muzyczna rywalizacja

   W niedzielne popołudnie (15 kwietnia br.) przeprowadzono w Bolesławcu organizowane przez miejscowe Gminne Centrum Kultury oraz Powiat Wieruszowski muzyczne przedsięwzięcie z udziałem mieszkańców naszego regionu.

   Występy uczestników były oceniane przez komisję jurorską. Rozdanie nagród, ufundowanych między innymi przez Powiat Wieruszowski, odbyło się z udziałem wicestarosty wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • Udział Powiatu w Zebraniu Przedstawicieli Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

  W dniu 22 marca 2018 roku w Sali Bankietowej w Hipolitach odbyło się Zebranie Przedstawicieli Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

  Mając na uwadze wkład podmiotu w funkcjonowanie regionu oraz współpracę Powiatu Wieruszowskiego z Bankiem w spotkaniu gościli przedstawiciele Samorządu Powiatu Wieruszowskiego, w osobie Sekretarza Powiatu Stefana Pietrasa.

 • Zapraszamy na Anonimowe Dyktando Powiatowe

  10 kwietnia br. odbędzie się Anonimowe Dyktando Powiatowe pn. ,,Wieruszowski Mistrz Ortografii 2018''.

   

 • Warcabowe zmagania z udziałem reprezentantów Powiatu

  Tradycyjnie już Ludowy Klub Sportowy „Czarna Damka” z Lututowa wraz z nadejściem wiosny zorganizował Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 64 – polowe. Były to szczególne rozgrywki, gdyż odbyły się one z udziałem reprezentantów Powiatu Wieruszowskiego.

 • Spotkanie mieszkańców powiatu wieruszowskiego z doradcami energetycznymi WFOŚiGW

  Tematyka termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii została omówiona podczas konsultacji zorganizowanych z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, które odbyły się 22 marca br..

 • Świąteczna atmosfera w Lututowie

  24 marca Zarząd Stowarzyszenia Integracyjnego „Rodzina” w Lututowie zorganizował Śniadanie Wielkanocne połączone z Walnym Zebraniem Stowarzyszenia oraz rozstrzygnięciem  Powiatowego Konkursu pod nazwą „Wiosna wokół mnie”.

 • Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedził powiat wieruszowski

  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w ramach trwających spotkań w województwie łódzkim gościł w miniony czwartek na terenie powiatu wieruszowskiego. Wizytę zainicjowała prezes Stowarzyszenia Integracyjnego ,,Klub Otwartych Serc’’ Henryka Sokołowska.

 • Zawiadomienie i wszczęciu postępowania GN 6820.3.1.2018

  Na podstawie art. 61 § 1 i 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity z 2016, poz. 23, ze zm.)
  zawiadamiam,że z dniem 28 lutego 2018 r. na wniosek Wójta Gminy Galewice wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji stwierdzającej, że nieruchomość oznaczona jako działki:

 • ZIELONA ŁAWECZKA - edycja 2018

  WSPÓLNA INICJATYWA SĄSIEDZKA!

  Administracja Osiedla oraz Fundacja Banku Ochrony Środowiska zapraszają do wzięcia udziału
  w lokatorskiej inicjatywie społecznej. Celem jest modernizacja i rewitalizacja naszego osiedla.

  CO NALEŻY ZROBIĆ?

Script logo StudioStrona.pl