Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   OK-BR.0002.42018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

   XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  • Powiatowa muzyczna rywalizacja

   W niedzielne popołudnie (15 kwietnia br.) przeprowadzono w Bolesławcu organizowane przez miejscowe Gminne Centrum Kultury oraz Powiat Wieruszowski muzyczne przedsięwzięcie z udziałem mieszkańców naszego regionu.

   Występy uczestników były oceniane przez komisję jurorską. Rozdanie nagród, ufundowanych między innymi przez Powiat Wieruszowski, odbyło się z udziałem wicestarosty wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • Wieczerza wigilijna w Wójcinie

  Stowarzyszenie Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną’’ zorganizowało w minioną środę (14 grudnia br.) wieczerzę wigilijną, w której uczestniczyli starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz Członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Ryszard Starek. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury Wsi Wójcin – Andrzejów i zostało wzbogacone jasełkami oraz wspólnym kolędowaniem.

 • XXI Edycja Konkursu ,,Twórczość – Terapia – Sukces’’

  Finał XXI Edycji Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces” – przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków budżetu Powiatu Wieruszowskiego, odbył się 15 grudnia br. . Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie.

 • Milion złotych na renowację zabytków w województwie łódzkim

  Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował o przeznaczeniu w przyszłym roku 1 mln zł na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom województwa łódzkiego. Z funduszy można skorzystać, biorąc udział w konkursie na udzielenie dotacji, na wykonanie w 2017 roku prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego.

 • Podsumowanie Konkursu ,,Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego’’

  Kolejna – XVII edycja Powiatowego Konkursu „Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach oraz Starostwo Powiatowe w Wieruszowie dobiegła końca.

  Na uroczystym podsumowaniu konkursu obecny był starosta wieruszowski Andrzej Szymek, który wręczał laureatom dyplomy oraz nagrody.

 • Dofinansowanie z UE dla ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie z największą liczbą przyznanych punktów otrzymał dofinansowanie na realizację kolejnego projektu „Fachowiec – kompleksowy program rozwoju ZSP w Wieruszowie”.

  Zakończono już proces podpisywania umowy - przyznane dofinansowanie wynosi 1.392.718,12 PLN.

 • Zakończenie obchodów Jubileuszu 750-lecia Bolesławca

  Obchody Jubileuszu 750-lecia Bolesławca zostały zakończone uroczystą galą, która odbyła się 11 grudnia br. w Gminnym Centrum Kultury.

 • „Dzień Zdrowia” w Staszicu

  W dniu 6 grudnia w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się „Dzień Zdrowia”, który promował zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

  W ramach ,,Dnia Zdrowia’’ uczniowie przygotowali popularną w ostatnim czasie zabawę - „Mannequin Challenge”. Zapraszamy do obejrzenia umieszczonego filmiku, w którym biorą udział m. in. starosta Andrzej Szymanek oraz wicestarosta Mirosław Urbaś.

   

 • Warsztaty szkoleniowe w zakresie pojazdów usuwanych z dróg

  Tematyka regulacji prawnych związanych z obowiązkami powiatów w zakresie pojazdów usuwanych z dróg została omówiona podczas warsztatów szkoleniowych, które odbyły się w miniony czwartek (8 grudnia br.) w budynku warsztatów szkolnych ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

Script logo StudioStrona.pl