Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   OK-BR.0002.42018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

   XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  • Powiatowa muzyczna rywalizacja

   W niedzielne popołudnie (15 kwietnia br.) przeprowadzono w Bolesławcu organizowane przez miejscowe Gminne Centrum Kultury oraz Powiat Wieruszowski muzyczne przedsięwzięcie z udziałem mieszkańców naszego regionu.

   Występy uczestników były oceniane przez komisję jurorską. Rozdanie nagród, ufundowanych między innymi przez Powiat Wieruszowski, odbyło się z udziałem wicestarosty wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • Posiedzenie PZZK

  W związku z powtarzającymi się podpaleniami stert słomy i siana na terenie gminy Łubnice, które mogą również dotyczyć innych części naszego powiatu, w dniu 12 grudnia 2016 r odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK) w ograniczonym składzie. Spotkanie zostało zwołane przez starostę wieruszowskiego na prośbę wójta gminy Łubnice Henryka Cioska. Członkowie PZZK, którzy zajmują się bezpieczeństwem w ramach pełnionych obowiązków służbowych przedstawili realizowane intensywne działania w tej sprawie zarówno w kierunku przeciwdziałania temu zagrożeniu, jak i wykrycia sprawców.

 • Mikołaj z "Kopernika" dba o zdrowie!

  Przepyszne soki i owoce, zdrowe przekąski, atrakcyjne niespodzianki, konkursy sprawnościowe oraz ogólnodostępne sportowe zajęcia na sali gimnastycznej - tak przedstawiał się 6 grudnia w wieruszowskim Liceum Ogólnokształcącym, który został połączonym z dniem promocji zdrowia.

 • Profilaktyka uzależnień w ZSR w Lututowie

  Z początkiem grudnia rozpoczęła się w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie seria wykładów dotycząca profilaktyki uzależnień. Spotkania z młodzieżą mające na celu zwrócić uwagę młodzieży na konsekwencje związane z różnego rodzaju uzależnieniami  odbyły się 1, 7, 8 grudnia br. .

 • Spotkanie opłatkowe u pszczelarzy

  Wieruszowscy oraz ostrzeszowscy pszczelarze wspólnie z zaproszonymi osobami spędzili niedzielne popołudnie w świątecznej atmosferze.

  Tradycyjne spotkanie opłatkowe pszczelarzy odbyło się 11 grudnia br. w pałacu w Lubczynie.

 • Złote Gody w Gminie Wieruszów

  8 grudnia 2016 r. w Wieruszowskim Domu Kultury spotkali się jubilaci Złotych Godów, podczas którego wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane
  przez Prezydenta RP. W tej tak ważnej dla dostojnych jubilatów uroczystości uczestniczył m.in. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

 • Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich – dyżury w grudniu

  Informujemy, że w dyżury w Mobilnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich będą pełnione w grudniu w dniach: 5, 12 i 19 w godz. 12:00 – 14.30 (Powiatowy Urząd Pracy w Wieruszowie).

 • Zagłosuj na spot ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

  Zapraszamy do obejrzenia i zagłosowania na spot zrealizowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, który bierze udział w konkursie ogłoszonym w ramach  kampanii „19  dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

 • Jubileusz 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich

  Stowarzyszenia Gospodyń działające na terenie gminy Łubnice obchodziły 1 grudnia br. w Łubnicach jubileusz 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich.

  Podczas uroczystego spotkania, Stowarzyszenia oraz Koła Gospodyń Wiejskich w podziękowaniu za swoją działalność zostały uhonorowane statuetkami oraz upominkami.

Script logo StudioStrona.pl