Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   OK-BR.0002.42018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

   XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  • Powiatowa muzyczna rywalizacja

   W niedzielne popołudnie (15 kwietnia br.) przeprowadzono w Bolesławcu organizowane przez miejscowe Gminne Centrum Kultury oraz Powiat Wieruszowski muzyczne przedsięwzięcie z udziałem mieszkańców naszego regionu.

   Występy uczestników były oceniane przez komisję jurorską. Rozdanie nagród, ufundowanych między innymi przez Powiat Wieruszowski, odbyło się z udziałem wicestarosty wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • Zaproszenie na powiatową uroczystość patriotyczną

  SAMORZĄD POWIATU WIERUSZOWSKIEGO zaprasza Mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na powiatową uroczystość patriotyczną upamiętniającą 98 rocznicę odzyskania niepodległości, która odbędzie się w dniu 11 listopada 2016 r. w Lututowie.

 • ,,Przedsiębiorczość Twoją Szansą'' Projekt UE - dotacja na działalność gospodarczą

  Informujemy o trwającym naborze do projektu ,,Przedsiębiorczość Twoją Szansą’’, w ramach którego  mieszkańcy województwa łódzkiego  mogą otrzymać 40 dotacji inwestycyjnych oraz pomostowych na otwarcie działalności gospodarczej wraz ze wsparciem szkoleniowo doradczym.

  Uczestnicy projektu mogą uzyskać wsparcie finansowe na nową firmę nawet do 40 tys. zł. .

 • Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

  W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2017, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym .

  Zgłoszenia należy przesłać do dnia 31 października 2016 r. .

 • VIII Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych

  VIII Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych odbędzie się 5 listopada br. w Kościele św. Mikołaja w Sokolnikach.

   

 • ,,Dlaczego w pracy pojawia się przemoc? Mechanizmy i skutki mobbingu pracowniczego’’

  W dniu 27 października br. na tak zadane pytania starała się odpowiedzieć dr Dorota Merecz-Kot, pracująca w Instytucie Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi w wykładzie skierowanym do przedstawicieli gminnych jednostek samorządowych, kierowników i pracowników powiatowych jednostek organizacyjnych oraz służb bezpieczeństwa .

 • XXV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  28 października br. odbyła się XXV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwały w sprawie zmian budżetu powiatu na 2016 rok, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2016-2020,  pozbawienia kategorii drogi powiatowej niektórych odcinków dróg w granicach administracyjnych Gminy Wieruszów oraz ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie.

 • Zaproszenie na podsumowanie projektu ,,Kulinarne Rękopisy’’

  Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, Powiatowy Zespól Doradców Rolniczych w Wieruszowie, Stowarzyszenie Gospodyń „WÓCIN NAD PROSNA” oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach zaprasza na podsumowanie projektu pn. „KULINARNE RĘKOPISY”. Podsumowanie odbędzie się 8 listopada 2016 r., godz. 17.00 w Centrum Kultury Wsi Wójcin-Andrzejów (ul. Gen. Świerczewskiego 2).

 • Bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

  Przypominamy o prowadzeniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie (ul. Ludwika Waryńskiego 15, sala Klubu Pracy). bezpłatnych konsultacji w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej.

  W listopadzie konsultacje prowadzane będą dniach 7 i 28 l. w godz. 12:00-14:30.

Script logo StudioStrona.pl