Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   OK-BR.0002.42018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

   XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  • Powiatowa muzyczna rywalizacja

   W niedzielne popołudnie (15 kwietnia br.) przeprowadzono w Bolesławcu organizowane przez miejscowe Gminne Centrum Kultury oraz Powiat Wieruszowski muzyczne przedsięwzięcie z udziałem mieszkańców naszego regionu.

   Występy uczestników były oceniane przez komisję jurorską. Rozdanie nagród, ufundowanych między innymi przez Powiat Wieruszowski, odbyło się z udziałem wicestarosty wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • Możliwe dotacje z zakresu termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za pośrednictwem Programu priorytetowego dla osób fizycznych - dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2018- 2019, udziela 40%, 50% oraz 60% dotacji w formie częściowej spłaty kapitału kredytu na określone zadania.

  Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Funduszu w dniu 22 marca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, sala 27, godzina 10:00.

   

 • Ostrzeżenie

  Od środy 21 marca do końca maja 2018 na terenie województwa łódzkiego możemy usłyszeć dźwięk syren alarmowych.
  Nie ma powodów do obaw!

  W związku z rozbudową systemu ostrzegania i alarmowania na kilka sekund pojedynczo będą uruchamiane kolejne syreny alarmowe. Uspokajamy, to nie alarm, tylko test systemu.

 • Inwestycja Starostwa Powiatowego Wieruszowie w ogólnopolskim konkursie

 • XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   OK-BR.0002.3.2018

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 28 marca 2018r. (środa) o godz. 13 00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

   XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

 • Prace na drogach powiatowych wykonywane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie

  Aktualnie, zgodnie z przyjętym budżetem na 2018 r. Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie wykonuje następujące inwestycje drogowe:

  • „Przebudowa drogi powiatowej 4729E w m. Wieruszów”
  • „Przebudowa DP 4710E Piaski – Lututów”.
 • Spartakiada Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego ponownie na terenie powiatu wieruszowskiego

  Powiat Wieruszowski ponownie zobowiązał się do zorganizowania XIX Spartakiady Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego, w konkurencji ,,rekreacja’’. Sportowa impreza odbędzie się już tradycyjnie na terenie gminy Galewice, w miejscowości Głaz 8 czerwca br..

 • O zarządzaniu drogami publicznymi

  IV posiedzenie Grupy Wymiany Doświadczeń związanej z zarządzaniem drogami publicznymi odbyło się 13 i 14 marca br. w Bolesławcu.  Posiedzenie zostało zorganizowane w ramach projektu Systemu Monitorowania Usług Publicznych, a jego organizatorem wspólnie ze Związkiem Powiatów Polskich było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.  

 • Wojewódzki Dzień Sołtysa z udziałem sołtysów Powiatu Wieruszowskiego

  Sołtysi naszego regionu, pochodzący z gminy Czastary oraz gminy Łubnice reprezentowali Powiat Wieruszowski 11 marca br. w Teatrze Wielkim w Łodzi podczas obchodów Wojewódzkiego Dnia Sołtysa.

  W cyklicznym już wydarzeniu, które z roku na rok zyskuje coraz większą rangę wziął udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

Script logo StudioStrona.pl