Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

   Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

  • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

   Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2017 roku. Zgłoś swojego kandydata!

  Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego nr XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za 2017r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2018 r.

 • Informacja

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie podaje do publicznej wiadomości, że na okres 14 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu, wywieszona została decyzja Starosty Wieruszowskiego w sprawie ustanowienia dla nieruchomości, położonej na terenie Gminy Galewice, mienia gromadzkiego.

 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich, Bolesławiec

  Powiat Wieruszowski, który współpracował z gminą Bolesławiec przy organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich, uczestniczył w jej podsumowaniu, które odbyło się 13 maja br. w Gminnym Centrum Kultury w Bolesławcu.

 • Nadzwyczajne Walne Zebranie OSP Wieruszów

  12 maja br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Ochotniczej Straży Pożarnej Wieruszów. Podczas zebrania podjęto rozmowy o ewentualnej zmianie obecnego budynku OSP Wieruszów, w związku z jego pogarszającym się stanem technicznym.

 • XLV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.5.2018

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 29 maja 2018r. (wtorek) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XLV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

 • Gminny Dzień Strażaka i 70-lecie OSP Spóle z udziałem Powiatu Wieruszowskiego

  W minioną sobotę starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w Gminnym Dniu Strażaka, połączonym z jubileuszem 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Spóle.

 • Otwarcie Rodzinnego Domu Dziecka w Czastarach już niebawem!

  Przy budynku po byłym Posterunku Policji w Czastarach (przekazanym w ubiegłym roku przez Powiat Wieruszowski Fundacji Happy Kids) dobiegają końca prace adaptacyjne dla potrzeb funkcjonowania Rodzinnego Domu Dziecka - trzeciej placówki w powiecie wieruszowskim zapewniającej dzieciom i młodzieży opiekę w ramach pieczy zastępczej.

   

 • Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

  Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

   

  Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości:  

  Wieruszów – 11 czerwca 2018 przy sklepie Biedronka, ul. Wrocławska 18.

Script logo StudioStrona.pl