• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 4404

XLVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 26 maja 2022 roku odbyła się XLVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni obradowali zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, podejmując 3 uchwały: w sprawie zwiększenia zryczałtowanej kwoty na utrzymanie dziecka w placówkach opiekuńczo – wychowawczych typu rodzinnego, w sprawie zmian budżetu powiatu na 2022 rok oraz w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2022-2028.

• 4400

Mur, ale historia Wojska Polskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza do udziału w II edycji konkursu "MUR,ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO". Zachęcamy do tworzenia murali opowiadających o Wojsku Polskim i walkach o suwerenność Polski, od średniowiecza po współczesność. Prace mogą także upamiętniać ważne dla regionu wydarzenia historyczne lub przypominać o lokalnych bohaterach walk o niepodległość.

• 4401

I Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego rozstrzygnięty

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie w dniu 23 maja 2022r. Starosta Wieruszowski Stefan Pietras wręczył nagrody w ramach I Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Szkół Podstawowych.

• 4402

Kolejny sukces!

Członkowie grupy Nordic-Walking Turbo-Kije odnieśli kolejny sukces zdobywając II Miejsce 3 osobową sztafetą męską masters 60+ na II Otwartych Mistrzostwach Polski NORDIC WALKING w Tarnowskich Górach.

• 4396

VII edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

• 4399

Wykaz nieruchomości Powiatu Wieruszowskiego przeznaczonej do zbycia w drodze bezprzetargowej na rzecz Skarbu Państwa

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego działając na podstawie art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1899 ze zm), przekazuje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Wieruszowskiego przeznaczonej do zbycia w drodze bezprzetargowej na rzecz Skarbu Państwa

• Życzenia z okazji Dnia Pracownika Samorządowego