• Urząd Marszałkowski zaprasza beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na najbliższej szkolenia

Terminy lipcowych szkoleń.

• Otwarcie Centrum Kultury Wsi w Czastarach

Andrzej Szymanek - starosta wieruszowski  oraz Andrzej Żóraw – przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego w minioną środę wzięli udział w uroczystym otwarciu Centrum Kultury Wsi w Czastarach. Jest to efekt prac remontowych przeprowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury i sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Czastarach.

• Bezpłatne badania mammograficzne w Łubnicach

Najbliższe badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości:

Łubnice – 13 sierpnia 2018 przy Ośrodku Zdrowia "Mediana", ul. Wieluńska 2.

• Podsumowanie „EWE”

W dniu 2 lipca 2018 r. odbyło się planowane podsumowanie ćwiczenia „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”, które zostało przeprowadzone w dniach dnia 14 – 15. 06. 2018 r. W podsumowaniu ćwiczenia wzięli udział pracownicy merytoryczni jednostek samorządu terenowego odpowiedzialni za bezpieczeństwo oraz przedstawiciele Policji i Państwowej Straży Pożarnej.  Miejscem przeprowadzenia ćwiczenia był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Wieruszowie i Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Wieruszowie.

• Projekt ,,Akademia aktywności zawodowej’’

Akademickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych informuje o realizowanym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego projekcie pt. "Akademia aktywności zawodowej" (Poddziałanie 1.2.1 POWER 2014-2020).

• Zdobądź stypendium pomostowe na studia!

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłasza XVII edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów pomostowych na I rok studiów.

• Zakończenie roku szkolnego w ,,Staszicu’’

22 czerwca 2018 społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie uroczyście podsumowała mijający rok szkolny 2017/2018.

• Podsumowanie całorocznej pracy w "Koperniku"

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w "Koperniku" stało się kolejną okazją do podsumowań i wyróżnień dla wszystkich tych, którzy przez ostatnie miesiące pracowali na sukces szkoły.