• 3688

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego "Biznes na PLUS"

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego.

• 3681

Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

• 3687

Regionalne obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń dla wybranych powiatów

Od soboty dodatkowe rygory obowiązywać będą w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń, w województwach śląskim, wielkopolskim, małopolskim, łódzkim, podkarpackim i świętokrzyskim.

• ŚWIADCZENIA POZ – informacja w sprawie ograniczonego dostępu.

W związku ze stanem epidemii i ograniczonym dostępem do usług POZ Starosta Wieruszowski skierował wspólny wniosek Komisji Bezpieczeństwa i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego do Wojewody Łódzkiego o podjęcie działań powodujących otwarcie się Podstawowej Opieki Zdrowotnej na pacjentów. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację  o działaniach jakie w tym zakresie podjęła Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi. Mianowicie, wystosowano do wszystkich świadczeniodawców POZ następujące komunikaty:

W dniu 15 marca 2020 r. Centrala Narodowego funduszu Zdrowia wystosowała komunikat:

• 3686

Kolejny start wieruszowskich lekkoatletów. 4 Mityng Lekkoatletyczne ŁOZLA 2020 – Łódź 01.08.2020 r.

W dniu 01.08.2020 r. na stadionie lekkoatletycznym AZS w Łodzi odbył się 4 Lekkoatletyczny Mityng ŁOZLA.

W zawodach wystartowało 6. zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego START w Wieruszowie. Zawodnicy UMLKS START wystartowali w 9 konkurencjach.

• Apel Starosty Wieruszowskiego – KORONAWIRUS nadal w NATARCIU

KORONAWIRUS nadal w NATARCIU

Na terenie Powiatu Wieruszowskiego wciąż przybywa potwierdzonych przepadków zachorowań na koronawirusa. W ramach cyklu spotkań z instytucjami  w dniu 05 sierpnia 2020 r. odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania kryzysowego z udziałem przedstawicieli sklepów wielkopowierzchniowych działających na terenie powiatu.Ilość zachorowań zależy w głównej mierze od tego, czy będziemy zachowywać się rozsądnie – przestrzegać zaleceń sanitarnych, a między innymi czy będziemy nosili maseczki zasłaniając nos i usta. Osoby czujące dyskomfort mogą zamiast maseczek stosować przyłbice. Policja i służby sanitarne będą prowadzić kontrole i sprawdzać, czy personel i klienci noszą maseczki.

• 3682

Bieżące prace przy budowie pasywnego budynku

W ostatnich tygodniach kontynuowano prace związane z wykonywaniem instalacji elektrycznej wewnątrz budynku. Uprzątnięto plac budowy po robotach związanych z wykonaniem stanu surowego budynku.

Następnie kontynuowano wykonywanie robót elektrycznych.

• 3680

Biuro Programu „Niepodległa” przedłuża termin składania prac w konkursie literackim upamiętniającym stulecie Bitwy Warszawskiej „1920”

W jury zasiądą znani autorzy powieści, a najlepsze prace ukażą się w pokonkursowej antologii — zysk ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na cele charytatywne.