Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

   W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

   Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

  • LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

Aktualności

RSS
 • Sesja rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 29 sierpnia 2018r. odbyła się XLVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Sesję rozpoczęto od uroczystego akcentu oddania do użytku zrealizowanej przez Powiat wieruszowski  inwestycji  pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 4729E w miejscowości Wieruszów”, w którym uczestniczyli nie tylko radni powiatowi, ale także radni Rady Miejskiej w Wieruszowie, Burmistrz Wieruszowa, Dyrektor PZD w Wieruszowie z pracownikami, kierownicy jednostek powiatowych, wykonawca, nadzorujący prace, mieszkańcy oraz duchowny. Dokonano tego w Rynku w Wieruszowie, poprzez przecięcie symbolicznej wstęgi przez: Starostę Wieruszowskiego Andrzeja Szymanka, Burmistrza Wieruszowa Rafała Przybyła, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieruszowie Adama Śpigla, Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg  w Wieruszowie Andrzeja Drzazgę i przedstawiciela wykonawcy inwestycji Krzysztofa Bułę z Firmy Larix.   Uroczystego poświęcenia drogi dokonał przeor klasztoru w Wieruszowie o. Piotr Polek.  Przebudowa drogi finansowana była ze środków powiatu wieruszowskiego. Do przedsięwzięcia powiatu dołączyła się Gmina Wieruszów. Rewitalizację drogi wykonano w ramach realizowanego w latach 2017/2018 zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 4729E w m. Wieruszów, której wartość to 4 406 00, 00 zł w tym dotacja Gminy Wieruszów 2 224 000, 00 zł.

  Zarówno Starosta jak i Burmistrz podkreślili, ze realizacja tak ważnej tej jak i również innych inwestycji jest możliwa dzięki dobrej współpracy i porozumienia między samorządem powiatu wieruszowskiego oraz Gminy Wieruszów.

 • Zaproszenie na Powiatową uroczystość patriotyczną w 79 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

  SAMORZĄD POWIATU WIERUSZOWSKIEGO zaprasza mieszkańców na powiatową uroczystość patriotyczną w 79 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, która odbędzie się w dniu 1 września 2018 roku o godzinie 10.00 przed obeliskiem na polach Krajańskich.

 • Informacja o czynnościach ustalenia przebiegu granic - obręb Pieczyska

 • Powiatowo-Gminnno-Parafialne Dożynki Lututów 2018

 • Happy Bus 2018 wielki finał

  Fundacja Happy Kids zaprasza na ostatni przystanek Happy Busa. Wstęp wolny. 28 sierpnia (wtorek) godzina 18 00 Czastary ul.Szkolna 4, Serdecznie zapraszamy

 • Kolejne ścieżki rowerowe w powiecie wieruszowskim

  W czwartkowe przedpołudnie z placu Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie wyruszył  rajd rowerowy, którego trasa przebiegała nową ścieżką rowerową wzdłuż Wieruszowa, do Kuźnicy Skakawskiej, gdzie przy kościele św. Rocha rajd zakończono.

 • XLVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.8.2018

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2018r. poz. 995 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 29 sierpnia 2018r. (środa) o godz. 830 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

  XLVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Porządek obrad:

 • Dożynki Wojewódzkie 2018 w Gminie Sławno

  Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Wójt Gminy Sławno zapraszają na Dożynki Wojewódzkie 2018

Script logo StudioStrona.pl