• Vl Puchar Polski MTB XCO w Głuchołazach - WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW

Relacja Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego

• Powiat Wieruszowski na imprezie ,,Classic Spot’’

W minioną niedzielę, 1 września br. odbyła się w Wieruszowie jedyna w regionie impreza samochodowo-motocyklowa. Miłośnicy zabytkowej motoryzacji spotkali się w tym dniu na terenie starego zamczyska. Uczestnicy imprezy mogli podziwiać klasyczne i zabytkowe pojazdy, które prezentowali pasjonaci motoryzacji z całego kraju.

• Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego badali poziom cukru we krwi

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie dzięki współpracy z Zarządem Oddziału Miejsko-Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie oraz Powiatowym Centrum Medycznym Sp z o.o. NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie w miniony poniedziałek (2 września 2019) zorganizowało bezpłatne badania poziomu cukru we krwi dla wszystkich chętnych mieszkańców powiatu wieruszowskiego.

• Nowe linie komunikacyjne

W dniu 29 sierpnia 2019r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Wieruszowskim a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej Wieluń Sp. z o.o. o świadczenie usług w zakresie  publicznego transportu zbiorowego w transporcie drogowym na następujących liniach komunikacyjnych:

- Wieruszów-Gola przez Mieleszyn
    - Wieruszów-Lututów przez Sokolniki.

Utworzenie nowych linii komunikacyjnych, mających charakter użyteczności publicznej, jest elementem realizacji założeń nowej ustawy z dnia 16 maja 2019r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

• 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 września tradycyjnie w symbolicznym miejscu - przed obeliskiem na polach Krajańskich odbyły się uroczyste obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

• Zaproszenie na Powiatową uroczystość patriotyczną w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

Samorząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza na powiatową uroczystość patriotyczną w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, która odbędzie się w dniu 1 września 2019 roku o godzinie 12:30 przed obeliskiem na polach Krajańskich.

• Zapraszamy mieszkańców powiatu wieruszowskiego na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi

Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy do siedziby stowarzyszenia diabetyków w godzinach: 800 - 1000 w Wieruszowie, przy ul. Warszawskiej (sala katechetyczna przy Kościele św. Stanisława w Wieruszowie).

• Ostrzeżenie IMGW-PIB Burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut BadawczyBiuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu prognozuje wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 35 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.