• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 3957

„Praca na dawnej fotografii” – konkurs dla osób 50+

Przeglądasz czasem zdjęcia z minionych lat? Może posiadasz wśród kolekcji tez takie, gdzie rozpoczynasz swoją karierę zawodową? Jeśli do tego skończyłeś 50 lat i mieszkasz w województwie świętokrzyskim lub łódzkim to portal Aplikuj.pl zaprasza do zabawy!

• 3956

,,Ziemia – planeta marzeń’’ – druga edycja konkursu

Sklep z zabawkami Maludas organizuje drugą edycje konkursu! Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji, dlatego warto edukować w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat.

• XXXIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego - transmisja na żywo

• 3953

Szkolenia online pt. Google i nowe media w turystyce’’

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego zaprasza na cykl darmowych szkoleń online pt.„Google i nowe media w turystyce” obejmujących tematykę szeroko rozumianego marketingu internetowego w turystyce. Szkolenie odbędzie się na jednej z platform internetowych przeznaczonych do tego celu.

• 3952

Wystartowała XX edycja Stypendiów Pomostowych - czekają stypendia na I rok wymarzonych studiów

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Na zdolnych, ambitnych maturzystów 2021, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka ponad 500 stypendiów pomostowych na I rok nauki. Roczna wysokość stypendium to 7000 zł.

• 3951

Zgłoś projekt! Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl, po raz czternasty ogłasza Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 kwietnia do 31 maja 2021 r. przez stronę www.whr.muzhp.pl.

• Konkurs „Równać Szanse - Mała Granty”

Konkurs „Równać Szanse – Małe Granty” –  to szansa dla bibliotek, domów kultury i lokalnych organizacji pozarządowych na dotację w wysokości do 8 500 zł. Dotacja przyznawana jest na pięciomiesięczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców.

Wnioski  można składać do 1 czerwca br. do godziny 12.00, na projekty realizowane pomiędzy 1 września 2021 a 31 stycznia 2022 roku

.

• 3942

Projekt dla branży turystycznej „Certyfikat Dobrych Praktyk”

Polska Organizacja Turystyczna Oddział zamiejscowy ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego rozpoczęła realizację projektu Certyfikat Dobrych Praktyk, którego celem jest pomoc w ponownym uruchomieniu i poprawa sytuacji sektora turystycznego oraz promocja obiektów noclegowych i organizatorów turystyki, którzy w trakcie realizacji Programu Polski Bon Turystyczny profesjonalnie prowadzą swoją działalność, świadczą usługi turystyczne na wysokim poziomie i dbają o bezpieczeństwo podróżnych. Do projektu zaproszeni są wszyscy przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego zarejestrowane w programie Polski Bon Turystyczny, które świadczą usługi hotelarskie lub są organizatorami imprez turystycznych i są zarejestrowane w programie Polski Bon Turystyczny.