Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Zarządzenie nr 8/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 8 kwietnia 2020r. w sprawie wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 511 z późn.zm), w związku z § 13 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 566), w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz mieszkańców zarządzam, co następuje:

    

  • Informacja

   Szanowni Państwo!

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie obsługuje swoich interesantów we wszystkich sprawach będących w jego kompetencji. Nadal bardzo ważnym jest ograniczony  do przypadków koniecznych, bezpośredni kontakt interesant – pracownik urzędu. Jest to podyktowane obowiązkiem zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa  i ochrony przed zakażeniem Covid-19, zarówno klientów jak i pracowników Starostwa.

   W związku z powyższym usilnie prosimy o korzystanie w pierwszej kolejności z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Starostwa, w zakładkach odnoszących się  do poszczególnych rodzajów załatwianych spraw. Korzystanie z informacji telefonicznej jest możliwe i  może łatwiejsze, ale zabiera dużo czasu pracownikom, którzy mogą ten czas wykorzystać na załatwianie spraw. Prosimy też o korzystanie z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną.Ułatwi to i usprawni  oraz przyspieszy załatwianie spraw. Pozwoli również na zaoszczędzenie czasu oraz wyeliminuje niepotrzebne Państwa wizyty  w Starostwie

Aktualności

RSS
 • Komunikat dotyczący pracy ŁODR

  Szanowni Państwo!
  W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego na terenie Rzeczypospolitej związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informujemy, że na podstawie art. 3 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w celu przeciwdziałania COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 374), informuję, że pracownicy Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedziba w Bratoszewicach nie przerywają pracy.
  Jednak mając na uwadze dobro Państwa oraz naszych pracowników informujemy, że sprawy załatwiane są wyłącznie drogą telefoniczną, elektroniczną lub pocztową.

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRACY ARiMR - NOWE INFORMACJE

  Szanowni Państwo,

  w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie.

 • Powiat Wieruszowski otrzymał nominację do Finału Ogólnopolskiego Konkursu ,,Modernizacja Roku & Budowa XXI w.''

  Zgłoszoną przez Powiat inwestycją w I etapie Konkursu była ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 4722E w miejscowości Mieleszyn''.

 • Apel Starosty Wieruszowskiego

  Szanowni mieszkańcy Powiatu Wieruszowskiego!

  Walka z koronawirusem trwa. W zasadzie jest to walka o nasze zdrowie i życie. Ostateczny wyniki zależny jest od każdego z nas bez wyjątku.

  Nieustannie pamiętajmy o zachowaniu najwyższych środków ostrożności polegających m.in. na ograniczeniu bezpośrednich kontaktów międzyludzkich i spotkań towarzyskich. Zachowujmy się racjonalnie i rozważnie, nie zapominając o życzliwości i poprawnych relacjach rodzinnych i sąsiedzkich. Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi mieszkańcy wracający z zagranicy muszą odbyć obowiązkowo 14 dniową kwarantannę domową. Powinni zostać przyjęci przez rodziny i być otoczeni opieką sanitarną, jak również tą najważniejszą - emocjonalną. Stan nadzwyczajny, jakim jest kwarantanna osób zdrowych powracających z zagranicy, jest niezwykle trudnym czasem dla rodziny i dla samych poddanych jej osób. Jednak są to środki ostrożności sprzyjające przeciwdziałaniu zachorowalności. Bądźmy serdeczni w stosunku do potrzebujących i pomocni, dla tych, którzy tej pomocy potrzebują, a także wyrozumiali dla tych, którzy przechodzą trudne chwile kwarantanny. Jest to niezmiernie ważne dla naszego wspólnego życia zarówno rodzinnego jak i społecznego gdy niebezpieczeństwo epidemii zostanie już zażegnane.

  Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom powiatu wieruszowskiego za dotychczasowe przestrzeganie wprowadzonych zasad i okazywaną wyrozumiałość. Proszę trwajmy tak nadal - przestrzegajmy zaleceń i wytycznych służb sanitarnych . Tylko taka postawa daje szansę na sukces walki z epidemią.

  Andrzej Szymanek

  Starosta Wieruszowski

 • ,,Kopernik" w finale!

  4. marca br. na terenie jednostki wojskowej w Sieradzu odbył się półfinał wojewódzkiego konkursu o Żołnierzach Wyklętych, w którym wzięły udział uczennice wieruszowskiego LO: Marta Taras, Maria Połomska i Klaudia Wojewoda.

 • Dalsze prace przy budowie pasywnego budynku

  Trwają prace przy projekcie pn. „Budowa pasywnego budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Wieruszowie

 • Wolontariat na znaczkach pocztowych – zapraszamy do 4. edycji konkursu „Świat oczami młodych”!

  Po raz czwarty Fundacja Banku Ochrony Środowiska oraz Poczta Polska zaprasza wszystkie szkoły i ośrodki kultury do udziału w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych”.

 • ARiMR dofinansuje inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom z całej Polski, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń. ARiMR wesprze również spółki wodne, które chcą zainwestować w urządzenia chroniące gospodarstwa przed powodzią. 19 marca 2020 r. rusza nabór wniosków o wsparcie „Inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”.

Script logo StudioStrona.pl