• „Przedsiębiorco, rozwiń swoją firmę – pozyskaj środki unijne”

W imieniu Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu pn. „Przedsiębiorco, rozwiń swoją firmę – pozyskaj środki unijne”.

Szkolenie odbędzie się 19 czerwca 2019 r. w godz. 10:00 – 12:00 (rekrutacja od godziny 09:45), sala konferencyjna Lokalnego Punktu Informacyjnego w Sieradzu, ul. Rynek 14.

• Wieruszowskie Liceum podpisało porozumienie o współpracy z Grupą Prymas&Prymas

W środę, 12 czerwca br., w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, w obecności Zarządu Powiatu Wieruszowskiego, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie podpisało porozumienie o współpracy z Grupą Kapitałową Prymas&Prymas, w skład której wchodzą Spółki: Agrecol oraz Madonis.

• Jakub Szczepaniak Mistrzem Polski w biegu sztafetowym w Sztafecie Szwedzkiej

W dniach 8 i 9 czerwca br. w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Polski w wielobojach i biegach sztafetowych.

W zawodach jako reprezentant województwa łódzkiego wystartował zawodnik Klubu UMLKS START Wieruszów Jakub Szczepaniak. Jakub jako zawodnik legitymujący się obecnie najlepszym wynikiem w województwie łódzkim, drugim w kraju na dystansie 400m, biegł na czwartej zmianie w Sztafecie Szwedzkiej.

• XXI Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegu na Orientację

W minioną sobotę odbyły się kolejne Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegach na Orientację. Organizatorem tej sportowej imprezy był UKS „Grom” w Sokolnikach, przy wsparciu finansowym Powiatu Wieruszowskiego i Gminy Sokolniki. Zawody odbywały się w nadleśnictwie Przedborów, Żdżarski Las, gmina Bolesławiec.

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2019r. do 31 sierpnia 2019r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430.

• Upały

Szanowni Państwo, w związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeniem meteorologicznym drugiego stopnia  prognozującym wystąpienie silnego upału na terenie województwa łódzkiego w obliczu powstania sytuacji nadzwyczajnej:

• Święto Powiatu Wieruszowskiego 2019!

Miniona sobota na wieruszowskim Rynku była wyjątkowo radosnym dniem! Wydarzenia, które odbywały się 8 czerwca były kompleksową ofertą skierowaną do mieszkańców powiatu wieruszowskiego. Cykl wydarzeń rekreacyjno-sportowo-kulturalnych skupił wielu gości, zarówno mieszkańców powiatu, jak i okolicznych terenów.

• Wystawa poświęcona 40. rocznicy I Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny

Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało bezpłatną wystawę poświęconą 40. rocznicy I Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny.

Przyjazd Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1979 roku był bez wątpienia wyjątkowym wydarzeniem w naszej historii. Papież-Polak w ciągu dziewięciu dni odwiedził zaledwie kilka miast, ale poruszył serca milionów i pozwolił rodakom uwierzyć, że wolność jest na wyciągnięcie ręki.