Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja NFZ

   Centrala NFZ przypomina: na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 września 2013 roku sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, zarządzenia Nr 177/2019/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 30 grudnia 2019 roku w sprawie warunków zawierania i realizacji świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz postanowień umowy o udzielanie świadczeń zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia świadczeniodawca zapewnia dostępność do świadczeń: lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ w miejscu ich udzielania od poniedziałku do piątku, w godzinach pomiędzy 8.00 a 18.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, zgodnie z harmonogramem pracy świadczeniodawcy.

  • XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 511, 1815, 1571), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2020r. poz. 585) zawiadamiam, że dnia 3 kwietnia 2020r. (piątek) o godz. 10:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Aktualności

RSS
 • Nominuj firmę do tytułu ,,Dobroczyńca Roku 2020’’

  Informujemy, że trwa XXIII edycja Konkursu o tytuł ,,Dobroczyńca Roku’’. Hasło tegorocznej edycji to ,,Czas współpracy, czas działania’’. Odwołuje się ono do budowania partnerstw między rządami, sektorem prywatnym i społeczeństwem obywatelskim, w oparciu o wspólne zasady i wartości, które stawiają człowieka i naszą planetę w centrum działań.

 • XVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 511, 1815, 1571), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2011r. Nr 226, poz. 2340, zm. Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2018r., poz. 5173) zawiadamiam, że dnia 30 stycznia 2020r. (czwartek) o godz. 13:30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

 • Pierwsza diamentowa Odznaka Powiatowa Orienteeringu Sprawnościowego

  Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Wieruszowskiego, które odbyło się  22 stycznia 2020 r. po raz pierwszy w historii Powiatu wręczono Odznakę Powiatową Orienteeringu Sprawnościowego w stopniu diamentowym. Zarząd Powiatu uroczyście wręczył odznakę Panu Adamowi Śliwakowskiemu, wieloletniemu działaczowi na rzecz orienteeringu w powiecie wieruszowskim.

 • Nadanie praw miejskich dla Lututowa

  W poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku odbyły się uroczyste obchody nadania praw miejskich dla miejscowości Lututów, która po raz trzeci stała się miastem w swojej ponad 600-letniej historii. Lututów odzyskał status, który utracił 150 lat temu wskutek represji carskich po Powstaniu Styczniowym. Obchody rozpoczęły się mszą św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, który poświęcił uroczyście odsłonięty pomnik w rynku składający się z trzech kolumn z datami nadania praw miejskich Lututowowi.

 • Ogólnopolski Konkurs Grantowy Równać Szanse 2020

  Informujemy o Ogólnopolskim Konkursie Grantowym ogłoszonym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020” realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, skierowanym do organizacji pozarządowych i instytucji.

 • OGŁOSZENIE

  Starosta Wieruszowski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Rynek 1-7, w dniu 21 stycznia 2020 r. zostały podane do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń, na okres 14 dni, decyzje administracyjne w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym 

 • Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

  Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

 • Kolejny tytuł Mistrzyni Polski w WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW

  Lepszego początku nowego roku startowego Wieruszowski Klub Kolarski nie mógł sobie wymarzyć. Patrycja Zawierta w Przełajowych Mistrzostwach Polski CX  zdobywa w juniorkach złoto i koszulkę Mistrza Polski.

Script logo StudioStrona.pl