• Informacja

W dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Obowiązek rejestracji w BDO (Baza Danych Odpadowych)

Obowiązkiem rejestracji w Rejestrze-BDO objęte są nie tylko podmioty, które wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję tych odpadów, ale również wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, producenci, importerzy i wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań. W niektórych przypadkach może to dotyczyć nawet jednoosobowych działalności gospodarczych. Mogą to być np. salony kosmetyczne, gabinety stomatologiczne, firmy budowlane, zakłady mechaniki samochodowej, czy podmioty wytwarzające odpady niebezpieczne.

• XIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 30 października 2019r. odbyła się XIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwały: zmieniającą uchwałę w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie Statutu Powiatu Wieruszowskiego; w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Wieruszowskiego i uchwalenia jej regulaminu; w sprawie zmian budżetu powiatu na 2019 rok; w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2026r.

• Sprzedaż drewna – Ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie, ul. Waryńskiego 14, 98-400 Wieruszów prowadzi sprzedaż drewna dla firm oraz odbiorców indywidualnych.

Informacje dla kupujących drewno:

Rodzaje, ilość, cena drewna przeznaczonego do sprzedaży oraz regulamin sprzedaży jest dostępny na stronie internetowej http://bip-pzd.powiat-wieruszowski.pl w zakładce ogłoszenia różne.

Zainteresowanych zakupem proszę o składanie podań określających nr kłody zgodnie z załączonym wykazem.

Szczegółowych informacji dot. sprzedaży drewna udziela Pani Edyta Polak, tel. 790 300 984

• „Dostrzegaj naturę i dbaj o nią!"

Taki baner widnieje przy wejściu do Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, a w ślad za nim w ramach edukacji ekologicznej rozpowszechniane są ramki  do tablic rejestracyjnych z tym hasłem, aby do jak największej rzeszy odbiorców mogły trafić te słowa!

Ponadto w ramach edukacji ekologicznej na tablicach oraz w udostępnionych przez gminy miejscach na terenie całego powiatu rozwieszono 42 banery nt. szkodliwości spalania odpadów. Każdy baner śle przekaz dla każdego z nas, aby pomyśleć nad „swoją własną gospodarką odpadami”.

Wysoki poziom świadomości ekologicznej Polaków to nie tylko potrzeba chwili, ale kierunek w którym powinno podążać nowoczesne społeczeństwo. Stąd też podejmowane są i będą podejmowane różne działania, mające na celu zmianę myślenia, zachowania i nawyków wśród wszystkich ludzi bez względu na wiek i wpływanie na te osoby, które podejmują ważne decyzje dla kraju.

• Akcja Sprzątanie świata - Polska 2019 "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w tegoroczną akcję „Sprzątnie świata – Polska 2019” przeprowadzoną w miesiącu wrześniu i październiku br.

• Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonm na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów, obręb Lututów, gm. Lututów, oznaczonej jako działka nr 55, o powierzchni 10,8700 ha

Wielkość: 10,87 ha, pokrycie terenu: pole orne, właściciel: Powiat Wieruszowski, dostęp do drogi wojewódzkiej,  uzbrojenie terenu: sieć energetyczna średniego napięcia (transformator), przeznaczenie terenu zgodne ze studium zagospodarowania przestrzennego

• Finał Bike Maratonu 2019

Relacja Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego

• Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2020, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

• Uroczyste przyjęcie nowego sztandaru dla Cechu Rzemiosł Różnych

Uroczyste przyjęcie nowego sztandaru i pożegnanie starego dla Cechu Rzemiosł Różnych w Wieruszowie miało miejsce 19 października 2019 r. w sali bankietowej „Pod Różą”. Gospodarzem uroczystości był Starszy Cechu Adam Musiała. Wśród przybyłych gości na tę uroczystość był Andrzej Szymanek – Starosta Wieruszowski.