• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• epuap

• pomoc prawna

• 3781

Świętujmy razem 102. rocznicę odzyskania niepodległości!

Biuro Programu NIEPODLEGŁA zaprasza wszystkich do świętowania 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości! Ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną, tegoroczne obchody organizowane przez Biuro Programu „ Niepodległa” przeniesione zostały głównie do Internetu, dzięki czemu każdy może wziąć w nich udział.

• 3782

Uchwała nr 237/2020 Zarządu Powiatu Wieruszowskiego z dnia 3 listopada 2020 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej dla mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na 2021r. O powierzenie prowadzenia w 2021 r. punktu, w którym będzie udzielana nieodpłatna pomoc prawna i/lub świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie może ubiegać się organizacja pozarządowa prowadząca działalność pożytku publicznego w zakresie, o którym mowa w art. 4. ust. 1 pkt 1b lub 22a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, która jest wpisana na listę, o której mowa w art. 11d ust. 1 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej prowadzoną przez właściwego wojewodę, w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 294).

• 3778

ARiMR: Pomoc dla posiadaczy chryzantem – najważniejsze informacje

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

• 3779

,,Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów’’ – nabór wniosków

29 października br. Zarząd Województwa Łódzkiego podjął Uchwałę nr 1074/2020 w sprawie ogłoszenia III naboru wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu ,,Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów’’ w ramach poddziałania ,,Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury’’, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

• 3773

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi, realizując działania promocyjne i informacyjne, serdecznie zaprasza dzieci z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. ”Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”. Celem konkursu jest budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci, a także kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego od najmłodszych lat.

• 3774

Darmowa aplikacja dla potrzebujących pomocy i chcących pomagać

Aktualnie wiele osób, w tym osób starszych, przebywa w izolacji, potrzebując pomocy w różnych sprawach, jak zrobienie zakupów, wykupienie leków, spacer z psem itp. Są też osoby chętne pomagać.

Połączenie osób potrzebujących pomocy z tymi, którzy chcą i mogą pomóc, w  sposób prosty i bezpieczny, to cel jaki pomaga osiągnąć darmowa aplikacja POMOCtu.

• 3772

„Kompetencje dla Branży Turystycznej i sektora żywności wysokiej jakości”

MDDP spółka akcyjna Akademia Biznesu sp. k., realizuje projekt pn. „Kompetencje dla Branży Turystycznej i sektora żywności wysokiej jakości” – zadania Anty-Covid. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach II osi priorytetowej „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

• 3771

Ważny Komunikat!

Szanowni Państwo,
    Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.

Aby tak było, nadal prosimy o wzajemną wyrozumiałość. Prosimy, aby:

- załatwiać sprawy nie przychodziły osoby z podwyższoną temperaturą i katarem,
    - bezwzględnie zasłaniać usta i nos (maseczki ochronne), dezynfekować ręce oraz zachować dystans społeczny,
    - nie przychodzić z dziećmi lub w kilka osób w tej samej sprawie jeżeli nie jest to konieczne,
    - korzystać z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną,
    - korzystać z informacji umieszczonych na stronie internetowej Starostwa, czy też poprzez komunikację elektroniczną (email, telefon),
    - w celu rejestracji pojazdów przychodzić na konkretny, umówiony czas.

Osoby nie stosujące się do zaleceń sanitarnych, ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa innym osobom - nie będą obsługiwane.