• Aktywny weekend Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego – relacja Klubu

W sobotę nasze nogi stanęły na znanym nam już starcie Pucharu Polski "Górale na start" rangi UCI C1 w Wałbrzychu. Wyścig jak zawsze mocno obstawiony zawodnikami z zagranicy. Mimo tego, że trasa obfituje w bardzo trudne techniczne zjazdy, podjazdy oraz uskoki, to nasi zawodnicy wyszli z niego silną ręką!

• Wieruszowski Mistrz Ortografii 2019

14 maja 2019 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się Dyktando Powiatowe o tytuł "Wieruszowskiego Mistrza Ortografii 2019".

• Maturzyści z LO walczą o kolejny bardzo dobry wynik szkoły

Czy tegoroczni abiturienci z Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie osiągną stuprocentową zdawalność matur? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy powód, by za kolejne bardzo dobre wyniki maturalne mocno trzymać kciuki! Faktem bowiem jest, że wieruszowski "Kopernik" od lat może się pochwalić prawie stuprocentową zdawalnością matur, a w 2016 roku nawet stuprocentową, co zagwarantowało szkole pierwsze miejsce w województwie łódzkim.

• Powiatowy Konkurs Recytatorski w Staszicu

W dniu 10 maja 2019 roku odbył  się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie kolejny konkurs o zasięgu powiatowym. Dotychczas  konkursy miały formę testów sprawdzających sprawność i poprawność językową uczestników. „Szermierki językowe” były adresowane do dorosłych i młodzieży ze szkół  ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.  Tegoroczna edycja  konkursu  w zmienionej  formule skierowana była do  uczniów wszystkich typów szkół, którzy mają zdolności aktorskie i recytatorskie. Na nasze zaproszenie przybyli najzdolniejsi recytatorzy ze szkół całego powiatu – szkół podstawowych i gimnazjów w : Wójcinie, Niwiskach, Sokolnikach, Ochędzynie, Teklinowie, Lututowie, Łubnicach, Walichnowach oraz Wieruszowie, a także z dwu szkół ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty nabór partnerów

• Absolwent LO pożądany na rynku pracy

Wśród absolwentów wieruszowskiego LO znajdziemy nie tylko lekarzy, prawników, dziennikarzy, urzędników, nauczycieli, pracowników kultury, ale również inżynierów, przedsiębiorców, ekonomistów a nawet artystów. Pożegnanie kolejnego rocznika absolwentów i trwający już nabór przyszłych pierwszoklasistów to idealny moment na przypomnienie największych zalet uczenia się w Liceum Ogólnokształcącym, a zwłaszcza na wskazanie atutów Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie.

• Uwaga! Zmiana organizacji ruchu

Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informuje, że w dniu 11 maja 2019 roku (sobota) w godzinach 8:00 – 15:00 będzie miało miejsce próbne obciążenie konstrukcji obiektu mostowego znajdującego się w ciągu drogi powiatowej nr 4510E w m. Podbolesławiec. W związku z powyższym na obiekcie nastąpi ograniczenie prędkości do 30 km/h a ruch będzie kierowany przez oznakowane służby. Przerwy w ciągłości ruchu będą wynosiły 30 minut. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Szczegółowa organizacja ruchu do pobrania znajduje się poniżej.

• Informacja

W dniu 2 maja 2019 r (czwartek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od 7.30 - 15.30, Wydział Komunikacji i Dróg od 7.45 - 15.00