• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

• Podnieś kwalifikacje swoich pracowników

Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o. rozpoczyna realizację projektu „BON – apetyt na rozwój” dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego, którego celem jest podniesienie kwalifikacji pracodawców i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez szkolenia.

• Zawodnicy UKS GROM Sokolniki Mistrzami Polski!

W dniach 5-6 maja 2018 br. odbyły się w Grudziądzu Otwarte Mistrzostwa Polski w Foxoringu w Radioorientacji Sportowej. Powiat Wieruszowski i gminę Sokolniki reprezentowała młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego GROM Sokolniki.

• Już niedługo otwarcie Dziennego Domu Pomocy w Hucie w ramach projektu „Centrum Usług Społecznych w powiecie wieruszowskim”

Od stycznia 2018 roku trwa szereg działań w tym prace remontowo-budowlane zmierzające do uruchomienia Dziennego Domu Pomocy realizowane przez Gminę Lututów/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lututowie.

• Dzień Strażaka w KP PSP w Wieruszowie

W miniony wtorek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie obchodzono święto Dnia Strażaka. Uczestniczący w Uroczystości Andrzej Szymanek - starosta wieruszowski, skierował do strażaków słowa podziękowania za ich trud i codzienną pracę.

• Odra nie odpuszcza

Ponownie w powiecie wieruszowskim zanotowano podejrzenie zachorowania na zakaźną chorobę dróg oddechowych wywołaną przez wirusa odry.  W dniu 10 maja 2018r.  Andrzej Szymanek – starosta wieruszowski, zwołał spotkanie w ramach zarządzania kryzysowego, w którym udział wzięli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieruszowie, Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Medycznego  w Wieruszowie, z-ca dyrektora d.s medycznych i pielęgniarka epidemiologiczna szpitala wieruszowskiego, Komendant Powiatowy Policji w Wieruszowie oraz sekretarz powiatu będący jednocześnie naczelnikiem wydziału zajmującym się sprawami zarządzania kryzysowego.

• Czasowa organizacja ruchu – 4507E Klatka – Parcice – Chorobel

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Wieruszowskiego! Uprzejmie informujemy, iż w związku z rozpoczęciem inwestycji pn.: “Przebudowa drogi powiatowej nr 4507E Klatka – Parcice – Chorobel” na czas wykonywania robót  na przebudowywanym odcinku  drogi została wprowadzona czasowa  organizacja ruchu. Zgodnie z przyjętym projektem na przebudowywanym odcinku drogi zostanie wzmocniona podbudowa a zastosowana technologia /MCE/ wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu i pracy  kilku maszyn jednocześnie. W celu umożliwienia wykonawcy sprawnego i bezpiecznego wykonywania robót związanych z przebudową drogi na wyznaczonych odcinkach  wystąpi czasowe zamknięcie/wyłączenie z ruchu kołowego  tych odcinków. Szczegóły dotyczące zamkniętych odcinków ich lokalizacja oraz wyznaczone  objazdy przedstawione są na załączonych mapach.

• Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 30 kwietnia 2018 r. odbyła się XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni podjęli uchwały:

- w sprawie zmian budżetu powiatu na 2018 r.;

-  w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2026 r.

• Obchody Powiatowo – Gminnego Dnia Strażaka

6 maja br. w gminie Lututów odbyło się powiatowo-gminne święto z okazja Dnia Strażaka. Uroczystość została połączona z obchodami XX-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Piaski. W strażackich przedsięwzięciach wzięli udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz radni powiatowi.