• koronawirus informacje

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

• Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

ZARZĄD POWIATU WIERUSZOWSKIEGO OGŁASZA KONKURS NA STANOWISKO dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie,  ul. Szkolna 1-3, 98-400 Wieruszów

• Ruszył punkt mobilny w Wieruszowie

Informujemy mieszkańców powiatu wieruszowskiego, że wszystkie osoby, które spełniają określone kryteria i chcą się poddać badaniu w kierunku Covid-19 zostaną przebadane. Warunkiem jest rejestracja telefoniczna pod nr telefonu 603 749 263 lub 790 780 879. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami dotyczącymi badania zamieszczonymi na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.

Do punktu na badanie należy przyjechać samochodem osobowym. Busy, w których będzie więcej niż 2 osoby nie będą obsługiwane. Jeżeli ktoś nie posiada samochodu może przyjechać z inną osobą, z zachowaniem wszelkich wymaganych warunków higienicznych.

Stefan Pietras
    Wicestarosta Wieruszowski

• UWAGA! Ważny komunikat PSSE w Wieruszowie

Łódzki  Państwowy  Wojewódzki Inspektor Sanitarny  informuje, że od dnia 29 maja 2020 roku do odwołania zawiesza działanie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieruszowie. Zadania wynikające z ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej przejmuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieluniu.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieluniu, ul POW 14 98-300  WIELUŃ

adres e- mail:  wielun@pis.lodz.pl

tel: 43 843 39 21 czynny w dni robocze w godz. 7.30 -15.00

fax: 43 843 40 35  czynny w dni robocze w godz. 7.30 -15.00

tel. +48 695 587 678 - tylko sytuacje kryzysowe

w sprawach kwarantanny i zdrowia:  48 222 500 115

• Ważne! Badania na Covid w powiecie wieruszowskim

Na wniosek Starosty Wieruszowskiego, Wojewoda Łódzki podjął decyzję o uruchomieniu z dniem 29 maja 2020r. dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego punktu pobrań materiału do badania w kierunku COVID-19. Badanie nieodpłatne.

Punkt będzie prowadzony w Wieruszowie przy PCM Szpital Powiatowy w Wieruszowie (wjazd od ulicy Wieluńskiej – jak na załączonej mapie) każdego dnia w godzinach od 10.00 do 14.00 do odwołania.

Obsługę punktu zapewnia 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej.

Wymazy będą pobierane w szczególności od osób:

- przebywających na kwarantannie,
    - podejrzewających styczność z osobą dodatnią w kierunku COVID-19,
    - mających objawy chorobowe po konsultacji lekarskiej.

Wymazy będą pobrane tylko od osób, które wcześniej się zarejestrują.

Zgłoszenia przyjmowane będą od piątku 29 maja pod nr tel. 603 749 263 oraz 790 780 879 każdego dnia w godzinach od 8.00 do 12.00, z terminem badania w dniu następnym, lub w przypadku dużej ilości zgłoszeń na dni kolejne.

Na 3 godziny przed badaniem nie należy: jeść, pić, palić i myć zębów.

Przyjeżdżając na wymaz należy:

- Przyjechać własnym samochodem na wyznaczony czas
    - Mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos
    - Mieć założone rękawiczki jednorazowe
    - Posiadać przy sobie dokument tożsamości
    - Kierować się poleceniami wydawanymi przez osoby obsługujące punkt
    - Po badaniu wrócić do domu i czekać na wynik

Wymazy pobierane są bez opuszczania pojazdu

Ewentualnych dodatkowych informacji udziela Stefan Pietras - wicestarosta pod nr tel. 790782643.

Starosta Wieruszowski

Andrzej Szymanek

• XXI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego - transmisja na żywo

• Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2019 roku. Zgłoś swojego kandydata!

Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego nr XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za 2019 r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2020 r.

• ŚWIĘTUJEMY DZIŚ 30 LAT SAMORZĄDNOŚCI

27 maja, w rocznicę wyborów samorządowych roku 1990, które symbolicznie rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.

• Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR w pełnym zakresie

Od najbliższego poniedziałku, 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. W województwie śląskim i powiatach, gdzie zagrożenie epidemiczne jest podwyższone sytuacja będzie monitorowana na bieżąco.a