• Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

• LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

• Mikrogranty w Łódzkiem

W ramach Zadania Mikrogranty w Łódzkiem organizowane są konkursy na małe projekty wspierające rozwój młodych organizacji  i/lub wspierające lokalne przedsięwzięcia mieszkańców.

• Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie gospodarcze, przyznawane raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Inicjatywa w ciągu piętnastu edycji zmieniała swoją formułę, jednak cel przyznawania Nagród do dzisiaj pozostaje niezmienny - wspierać polskich przedsiębiorców i wyróżniać tych najlepszych.

• ,,Akademia aktywności zawodowej’’ - projekt skierowany do młodych niepracujących osób

Zapraszamy osoby młode z terenu woj.  łódzkiego w wieku 18-29 lat, nieaktywne zawodowo (bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane) do udziału w projekcie Akademia Aktywności Zawodowej organizowanym przez Akademickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno - Edukacyjnych.

• Bezpłatne poradnictwo w ramach Punktu Interwencji Kryzysowej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie zaprasza mieszkańców powiatu wieruszowskiego znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej do korzystania z bezpłatnego poradnictwa specjalistycznego (prawnego, psychologicznego, pracownika socjalnego) w ramach działającego przy PCPR Punktu Interwencji Kryzysowej ul. Ludwika Waryńskiego 15, 98-400 Wieruszów.

• Powiat Wieruszowski gościł zagranicznych wolontariuszy

W ubiegły poniedziałek grupa wolontariuszy przebywająca przez ostatnie dwa tygodnie w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie odwiedziła Starostwo Powiatowe  w Wieruszowie i złożyła wizytę staroście wieruszowskiemu Andrzejowi Szymankowi.

• IV Memoriał im. Marka Malika w kolarstwie górskim MTB XCO

Miejsce: Las Pieczyska

Termin: 12.08.2018 r.

• Ostrzeżenie meteorologiczne - Upał /2

Zjawisko: UPAŁ
    Stopień zagrożenia: 2
    Obszar/powiaty: bełchatowski, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, poddębicki, radomszczański, rawski, sieradzki, skierniewicki, tomaszowski (łódzkie), wieluński, wieruszowski,zduńskowolski, zgierski, brzeziński, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice.
    Ważność: od śr 2018-08-08 12:00 do pt 2018-08-10 20:00
    Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w środę od 31°C do 33°C, w pozostałe dni od 32°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 20°C do 22°C.
    Prawdopodobieństwo: 95%
    Autor: Biuro Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu

• Zaproszenie na Dożynki Diecezjalno-Gminne

2 września 2018 r., Odolanów (na terenie Parku Natury przy ul. Bartosza).