Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w "Koperniku"

  Uczniowie Klasy IB Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie twórczo włączyli się w działania związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który od 20 lat jest świętem ustanowionym przez UNESCO.

 • Wystartował Ogólnopolski Konkurs FLORIANY 2019!

  Jeśli Twoja straż w latach 2017-2018 zrealizowała projekty służące rozwojowi i upiększeniu swojej miejscowości, jeśli podejmuje społeczne inicjatywy, które służą integracji, edukują, sprawiają, że życie mieszkańców staje się ciekawsze, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza do udziału w Konkursie FLORIANY 2019!

 • V Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 1 marca 2019r. odbyła się V Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni zapoznali się ze sprawozdaniami za rok 2018 z działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku z filią w Czastarach i Chróścinie za rok 2018., oraz z realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2017-2022.

 • Program stypendialny dla absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych

  Fundacja BGŻ BNP Paribas rozpoczęła rekrutację absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych do Programu stypendialnego „Klasa”.

  Nauka w najlepszych liceach w całej Polsce i stypendium, umożliwiające pokrycie kosztów kształcenia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie czy Gdyni - to tylko część korzyści, na  jakie mogą liczyć najlepsi uczniowie zakwalifikowani do Programu „Klasa”. Rekrutacja potrwa do 12 kwietnia.

 • Informacja dla przedsiębiorców

  Zgodnie z zapisami ustawy o odpadach marszałek województwa prowadzi Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr-BDO).

  Obowiązek wpisania się do rejestru dotyczy podmiotów gospodarujących odpadami oraz przedsiębiorców, wykonujących działalności związane z wprowadzaniem na terytorium kraju niektórych produktów w tym przedsiębiorców będących producentami pojazdów lub przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu pojazdów. Podmiot, który uzyskał wpis do Rejestru-BDO, otrzymuje indywidulany numer rejestrowy, który  ma obowiązek umieszczać na dokumentach, sporządzanych w związku z prowadzoną działalnością

 • Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2019

  Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia na rzecz Niepełnosprawnych SPES.

  Nabór wniosków trwa do 30 marca br.

 • Ogólnokrajowy Konkurs ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019’’

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Łodzi informuje o rozpoczęciu XVII Ogólnokrajowego Konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019’’ pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

  Głównym celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

 • Dowiedz się więcej o Funduszach Europejskich na rozpoczęcie działalności gospodarczej

  Lokalny Punkt Informacyjny w Sieradzu zaprasza na Spotkanie Informacyjne pn.: „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”, które odbędzie się w dniu 6 marca br. w sali konferencyjnej Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu, ul. Rynek 14, w godz. 10:00-12:00.

Script logo StudioStrona.pl