• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Wielki Polak, astronom i Patron - Mikołaj Kopernik

19 lutego w wieruszowskim liceum odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły połączona z Dniem Nauk Matematycznych i Przyrodniczych. Honorowym gościem był Mikołaj Kopernik, który został przywitany pięknym biciem dzwonów.

• Nowy samochód dla ŚDS w Osieku z filią w Czastarach i Chróścinie

W dniu 19.12.2019r. nastąpiło uroczyste przekazanie nowego samochodu służbowego dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku z filią w Czastarach i Chróścinie , w imieniu Zarządu Powiatu Wieruszowskiego dokumenty i klucze otrzymaliśmy z rąk Wicestarosty Wieruszowskiego Stefana Pietrasa oraz Elżbiety Ochockiej - kierownika PCPR w Wieruszowie. W chwili obecnej ŚDS w swojej flocie posiada 7 samochodów służbowych przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Zapewniamy transport do ośrodka dla wszystkich 92 naszych uczestników.

• Informacja o zmianie dyżuru nieodpłatnej pomocy prawnej

Z uwagi, że Starostwo Powiatowe w Wieruszowie w dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) będzie nieczynne, dyżur nieodpłatnej pomocy prawnej przypadający na ten dzień zostanie odpracowany przez adwokata w dniu 23 grudnia 2019r. (poniedziałek) w godz. 8:00-12:00.

• Bądź bezpieczny w czasie ferii!

W tym sezonie ferie zimowe w województwie łódzkim potrwają od 13 do 26 stycznia 2020 r. Zimowa pora to wspaniała okazja do spędzania wolnego czasu poza domem, jak również na terenach oddalonych od miejsca zamieszkania. Wypoczywając aktywnie w czasie ferii zimowych dla bezpieczeństwa własnego oraz innych osób, należy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz stosować zasady podstawowe bezpieczeństwa.

• Konkursu ,,Twórczość – Terapia – Sukces’’

Finał Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces” – przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków budżetu Powiatu Wieruszowskiego, odbył się 12 grudnia br. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie.

• Konkurs na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza uczniów uczęszczających do szkół działających na terenie województwa łódzkiego do udziału w Konkursie, którego celem jest wyłonienie radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego.

• Podsumowanie Powiatowego Konkursu ,,Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego’’

Uroczyste podsumowanie XX edycji Powiatowego Konkursu ,,Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego’’ odbyło się 13 grudnia br. w sali OSP Galewice.

• Posiedzenie Nr 4/VI Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego

W dniu 11 grudnia 2019 roku w Brzezinach odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego, w którym uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek. Podczas posiedzenia rozmawiano m.in. o zmianie przepisów ustawy o przyjmowaniu repatriantów, ułatwieniu pracy lekarzy zza wschodniej granicy oraz nowelizacji tzw. ustawy odległościowej. Dyskutowano także o problemach w oświacie oraz służbie zdrowia. Gość konwentu Prof. Jan Krakowiak w swoim wystąpieniu przedstawił sytuację, jaka aktualnie panuje w powiatowych szpitalach. Wskazał również na zagrożenia jakie mogą nastąpić w najbliższych latach w powiatowej służbie zdrowia.

• Lokalne Święto Wolontariatu

16 grudnia br. w Wieruszowskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Lokalnego Święto Wolontariatu, w której uczestniczyli: Wiceprzewodniczące Rady Powiatu Wieruszowskiego Irena Dundziak i Wiesława Lewik, Członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Adam Musiała oraz inni przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego.