Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

   Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

  • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

   Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • Podnieś kwalifikacje swoich pracowników

  Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o. rozpoczyna realizację projektu „BON – apetyt na rozwój” dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego, którego celem jest podniesienie kwalifikacji pracodawców i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez szkolenia. 

 • Zawodnicy UKS GROM Sokolniki Mistrzami Polski!

  W dniach 5-6 maja 2018 br. odbyły się w Grudziądzu Otwarte Mistrzostwa Polski w Foxoringu w Radioorientacji Sportowej. Powiat Wieruszowski i gminę Sokolniki reprezentowała młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego GROM Sokolniki.

 • Już niedługo otwarcie Dziennego Domu Pomocy w Hucie w ramach projektu „Centrum Usług Społecznych w powiecie wieruszowskim”

  Od stycznia 2018 roku trwa szereg działań w tym prace remontowo-budowlane zmierzające do uruchomienia Dziennego Domu Pomocy realizowane przez Gminę Lututów/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lututowie.

 • Dzień Strażaka w KP PSP w Wieruszowie

  W miniony wtorek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie obchodzono święto Dnia Strażaka. Uczestniczący w Uroczystości Andrzej Szymanek - starosta wieruszowski, skierował do strażaków słowa podziękowania za ich trud i codzienną pracę.

 • Odra nie odpuszcza

  Ponownie w powiecie wieruszowskim zanotowano podejrzenie zachorowania na zakaźną chorobę dróg oddechowych wywołaną przez wirusa odry.  W dniu 10 maja 2018r.  Andrzej Szymanek – starosta wieruszowski, zwołał spotkanie w ramach zarządzania kryzysowego, w którym udział wzięli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieruszowie, Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Medycznego  w Wieruszowie, z-ca dyrektora d.s medycznych i pielęgniarka epidemiologiczna szpitala wieruszowskiego, Komendant Powiatowy Policji w Wieruszowie oraz sekretarz powiatu będący jednocześnie naczelnikiem wydziału zajmującym się sprawami zarządzania kryzysowego.

 • Czasowa organizacja ruchu – 4507E Klatka – Parcice – Chorobel

  Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Wieruszowskiego! Uprzejmie informujemy, iż w związku z rozpoczęciem inwestycji pn.: “Przebudowa drogi powiatowej nr 4507E Klatka – Parcice – Chorobel” na czas wykonywania robót  na przebudowywanym odcinku  drogi została wprowadzona czasowa  organizacja ruchu. Zgodnie z przyjętym projektem na przebudowywanym odcinku drogi zostanie wzmocniona podbudowa a zastosowana technologia /MCE/ wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu i pracy  kilku maszyn jednocześnie. W celu umożliwienia wykonawcy sprawnego i bezpiecznego wykonywania robót związanych z przebudową drogi na wyznaczonych odcinkach  wystąpi czasowe zamknięcie/wyłączenie z ruchu kołowego  tych odcinków. Szczegóły dotyczące zamkniętych odcinków ich lokalizacja oraz wyznaczone  objazdy przedstawione są na załączonych mapach.

 • Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 30 kwietnia 2018 r. odbyła się XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni podjęli uchwały:

  - w sprawie zmian budżetu powiatu na 2018 r.;

  -  w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2026 r.

 • Obchody Powiatowo – Gminnego Dnia Strażaka

  6 maja br. w gminie Lututów odbyło się powiatowo-gminne święto z okazja Dnia Strażaka. Uroczystość została połączona z obchodami XX-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Piaski. W strażackich przedsięwzięciach wzięli udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz radni powiatowi.

Script logo StudioStrona.pl