Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

   Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

  • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

   Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu wieruszowskiego w 2017r

  Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu wieruszowskiego w 2017r.
  Szczegółowe informacje znajdują się w uchwale Nr 216/2016 Zarządu Powiatu Wieruszowskiego z dnia 19 października 2016 r. w sprawie ogłoszenia naboru kandydatów na członków komisji konkursowej, która dostępna jest na stronie internetowej http://www.powiat-wieruszowski.pl
  Kandydatury należy składać na biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, ul. Rynek 1-7 98-400 Wieruszów w terminie  do dnia 28 października 2016r.
  (do godziny 15 00).

 • Biesiada Folklorystyczna w Lututowie

  W minioną sobotę ,tj. 15 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie odbyła się Powiatowa Biesiada Folklorystyczna. Muzyczne przedsięwzięcie pod nazwą „Zagrajcie Muzykanty”, podczas którego prezentowały się lokalne zespoły ludowe i biesiadne, zostało zrealizowane we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wieruszowie.

 • Dotacja dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

  Powiat Wieruszowski otrzymał w 2016 roku od Wojewody Łódzkiego dotację w wysokości 12.000 zł na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” ustanowionego uchwałą Nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015r.

 • Zapraszamy na otwarcie 8. trasy orienteeringowej ,,U Maćka III’’

  Pragniemy poinformować o otwarciu kolejnej - 8. trasy orienteeringowej ,,U Maćka III’’, wpisującej się w produkt turystyczny Powiatu Wieruszowskiego ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’.

  Inauguracja trasy odbędzie się 22 października br. (sobota) o godz. 11.00, przy pomniku powstańca styczniowego na wschodnim krańcu Starego Ochędzyna – miejsce wejścia na trasę i zostanie połączona z zawodami w biegu na orientację i turystycznymi marszami na orientację.

 • Masz pomysł na zdrowy posiłek? Weź udział w konkursie

  Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs pn. „Pomysł na zdrowy posiłek” w serwisie Facebook na profilu Łódzkie ma pomysł na zdrowie.

  Konkurs będzie przeprowadzony w dniu 19.10 od godziny 11.00 do 21.10 do godziny 24.00.

   

 • Spotkanie ws. bezpieczeństwa i organizacji ruchu na ulicy Bolesławieckiej

  Nasilający się transport pojazdów ciężarowych na ulicy Bolesławieckiej (drodze powiatowej), a także rozwój inwestycyjny tego terenu spowodował potrzebę podjęcia działań ws. bezpieczeństwa i organizacji ruchu na tej drodze.

 • Dofinansowanie z UE dla ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie otrzymał dofinansowanie UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Działanie XI.1 Wysoka Jakość Edukacji.

 • Dzień Edukacji Narodowej w powiecie wieruszowskim

  14 października obchodzimy ,,Dzień Edukacji Narodowej’’, który jest ogólnopolskim świętem, będącym uhonorowaniem pracy nauczycieli, pedagogów, wychowawców oraz pracowników oświaty. Z tej okazji na terenie szkół powiatu wieruszowskiego odbywają się uroczystości, które są wyrazem uznania za trud wkładany w nauczanie dzieci i młodzieży.

Script logo StudioStrona.pl