Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

  • KOMUNIKAT w sprawie spalania odpadów w piecach

   Spalanie odpadów, w szczególności: odpadów z tworzyw sztucznych, odpadów płyt wiórowych oraz opakowań po środkach ochrony roślin, poza instalacjami do tego celu przeznaczonymi, dla których prowadzący te instalacje posiada wymagane pozwolenia, jest zabronione. Wynika to z art. 155 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r., poz. 992 ze zm.), który stanowi, że termiczne przekształcanie odpadów prowadzi się w spalarniach odpadów lub we współspalarniach odpadów.Takich wymagań nie spełnia jednak piec zainstalowany w gospodarstwie domowym (np. c.o.). Nie wolno zatem spalać odpadów w paleniskach domowych osób fizycznych

Aktualności

RSS
 • Mieszkaniec gminy Lututów laureatem konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii ekologiczne gospodarstwo towarowe

  W dniach 27-28 sierpnia br., w piotrkowskim oddziale Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, odbyła się XXV Promocyjno-Handlowa Wystawa Rolnicza ROL-SZANSA 2016. Podczas wystawy zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne.

  Zwycięzcą w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii ekologiczne gospodarstwo towarowe zostało gospodarstwo Stefana Bednarka, położone w gminie Lututów.

 • Regionalna Impreza Integracyjna ,,Spotkanie Przyjaciół’’

  3 września br. przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego uczestniczyli w XX edycji Regionalnej Imprezy Integracyjnej ,,Spotkanie Przyjaciół’’.

  Ideą wydarzenia jest integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym oraz zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej nt. problemów osób niepełnosprawnych, poprzez prezentację ich umiejętności sportowo- rekreacyjnych, manualnych oraz intelektualnych.

 • Ogólnopolska Kampania Społeczna „Odzyskaj swoje pieniądze z funduszy i polisolokaty”

  W dniu 5 września br. rozpoczyna się III edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „Odzyskaj swoje pieniądze z funduszy i polisolokaty”.

  Akcja skierowana jest do kilku milionów Polaków, którzy ulokowali swoje oszczędności w toksycznych produktach finansowych i stracili nad nimi kontrolę. Głównym celem kampanii jest udzielenie poszkodowanym z województwa ŁÓDZKIEGO informacji i bezpłatnych porad prawnych pod uruchomionymi przez stowarzyszenie numerami telefonów.

 • Zaproszenie dla przedsiębiorców na bezpłatne szkolenia z zakresu eksportu

  Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie II.2.2 Promocja Gospodarcza Regionu zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu eksportu dla przedsiębiorców MŚP z regionu łódzkiego.

 • Mixer Regionalny – Łódzkie 2016

  Tradycyjnie Powiat Wieruszowski uczestniczył w imprezie ,,Mixer Regionalny Łódzkie 2016’’. 13 edycja wydarzenia odbyła się 4 września na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

 • 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

  1 września przed obeliskiem na polach Krajańskich odbyły się uroczyste obchody 77. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

 • Projekt ,,Kultura Na Widoku’’

  ,,Kultura Na Widoku’’ to multimedialny projekt wychodzący naprzeciw współczesnemu odbiorcy, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie.

 • Bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

  Przypominamy o prowadzeniu bezpłatnych konsultacji w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej.

  Konsultacje odbywają się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie (ul. Ludwika Waryńskiego 15, sala Klubu Pracy).

  W dniach 5,19 i 26 września br. konsultacje przeprowadzane będą w godz. 12:00-14:30.

Script logo StudioStrona.pl