Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • 3672

  Kolejny start wieruszowskich lekkoatletów

  2 Mityng Lekkoatletyczne ŁOZLA 2020 – Łódź 04.07.2020 r.

 • 3670

  Dalsze prace przy budowie pasywnego budynku

   W ostatnim okresie czasu pracami realizowanymi przy budynku pasywnym było wykonanie attyki budynku, a następnie przystąpienie do wykonywania instalacji elektrycznej wewnątrz budynku.

  W ubiegłym tygodniu rozebrano podparcie stropodachu. Aktualnie kontynuowane są prace związane z wykonywaniem instalacji elektrycznej w budynku.

 • 3668

  Bezpłatne badania mammograficzne

  Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

  Bolesławiec – 29 lipca 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Urzędzie Gminy, Rynek 1.

 • 3669

  Orienteering – od czego zaczęła się historia tego sportu w powiecie wieruszowskim?

  Rozmowa z Adam Śliwakowskim – Prezesem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Junior’’ w Ochędzynie, prekursorem i wieloletnim działaczem na rzecz orienteeringu w powiecie wieruszowskim. 

   

 • 3667

  Bezpieczeństwo w czasie epidemii

  W dniu 9 lipca 2020 odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa.   Na posiedzeniu podsumowano dotychczasowe działania związane z Covid-19 oraz skupiono się na działaniach zapobiegawczych w sytuacji zniesionych obostrzeń dotyczących epidemii.  Komisja wystosowała wniosek do Wojewody Łódzkiego w sprawie otwarcia się Podstawowej Opieki Zdrowotnej na pacjentów.

  Covid-19 nie może ograniczać bezpośredniej dostępności pacjenta do lekarza. Tele porady lekarskie nie zawsze są wystarczające w celu postawienia właściwej diagnozy. Poradnie powinny być dostępne dla pacjentów i nie może być tak żeby odsyłać pacjentów na bezpośrednie badania do Nocnej Pomocy Lekarskiej. Ośrodki zdrowia i szpital są po to żeby w każdej sytuacji pomagać pacjentom. – argumentowała Eunika Adamus Prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie.

 • 3665

  Szkolenie dla organizacji pozarządowych

  Szkolenie on-line dotyczące oferty wsparcia finansowego ze środków Funduszu w 2020 roku dla obiektów użyteczności publicznej z zakresu efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

   

 • 3666

  XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 3 lipca 2020r. odbyła się XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwały w sprawie zmian budżetu powiatu na 2020 rok oraz w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020 – 2027.

 • 3663

  Sukces uczennicy z terenu powiatu wieruszowskiego

  Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci ,,Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz’’. Oddział Regionalny w Łodzi Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazał nam miłą wiadomość o sukcesie uczennicy z terenu powiatu wieruszowskiego, biorącej udział w ww. Konkursie.

  Wśród nagrodzonych na poziomie centralnym Konkursu znalazła się Nikola Lee ze Szkoły Podstawowej w Lututowie filii Niemojewie.

Script logo StudioStrona.pl