Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Zarządzenie nr 8/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 8 kwietnia 2020r. w sprawie wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 511 z późn.zm), w związku z § 13 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 566), w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz mieszkańców zarządzam, co następuje:

    

  • Informacja

   Szanowni Państwo!

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie obsługuje swoich interesantów we wszystkich sprawach będących w jego kompetencji. Nadal bardzo ważnym jest ograniczony  do przypadków koniecznych, bezpośredni kontakt interesant – pracownik urzędu. Jest to podyktowane obowiązkiem zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa  i ochrony przed zakażeniem Covid-19, zarówno klientów jak i pracowników Starostwa.

   W związku z powyższym usilnie prosimy o korzystanie w pierwszej kolejności z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Starostwa, w zakładkach odnoszących się  do poszczególnych rodzajów załatwianych spraw. Korzystanie z informacji telefonicznej jest możliwe i  może łatwiejsze, ale zabiera dużo czasu pracownikom, którzy mogą ten czas wykorzystać na załatwianie spraw. Prosimy też o korzystanie z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną.Ułatwi to i usprawni  oraz przyspieszy załatwianie spraw. Pozwoli również na zaoszczędzenie czasu oraz wyeliminuje niepotrzebne Państwa wizyty  w Starostwie

Aktualności

RSS
 • Życzenia

 • „Kącik wyciszenia” w wieruszowskim Liceum

  W wieruszowskim Liceum oddano do dyspozycji uczniów przestrzeń specjalnego przeznaczenia, nazwaną „Kącikiem wyciszenia”. Kącik działa przy bibliotece szkolnej. W tym miejscu mogą zrelaksować się uczniowie, którzy odczują potrzebę odpoczynku psychicznego. Sceneria stworzonego miejsca zachęca do wyciszenia, który jest idealnym miejscem do czytania książek, czasopism oraz nabrania sił do pracy i nauki.

 • Spotkanie Informacyjne - Omówienie zasad naboru w ramach Poddziałania VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Turystyka - szansą na rozwój Twojego regionu. Konkurs dla Poddziałania VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej”. Omówienie zasad naboru w ramach Poddziałania VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej”.

 • W dniu 27 lutego 2020r. odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 27 lutego 2020r. odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwały:

  • w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków i zasad korzystania z nich;
  • w sprawie zatwierdzenia projektu: Centrum Usług Środowiskowych – „Razem łatwiej”;
  • w sprawie założenia Branżowej Szkoły II Stopnia w Wieruszowie, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.
 • Podsumowanie sezonu Halowego UMLKS START Wieruszów – Jakub Szczepaniak Wicemistrzem Polski!

  Tradycyjnie już, Halowymi Mistrzostwami Polski w Lekkoatletyce kończy się sezon halowy w tej dyscyplinie sportu w Polsce. Choć w tym roku zawodnicy Klubu UMLKS START nie startowali w 64 HMP, sezon halowy można uznać za udany.

 • Ważne! Zmiana organizacji ruchu

  Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

 • Informacja dotycząca oferty realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizyczne „Zawsze do celu”

  Klub Sportów i Sztuk Walk GRU-KO złożył ofertę o wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. „Zawsze do celu”.

 • Bieżące prace przy budowie pasywnego budynku

  Trwają prace przy projekcie pn. „Budowa pasywnego budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Wieruszowie”.

   

   

Script logo StudioStrona.pl