• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

• Stypendium akademickie dla przyszłych studentów

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia już 09 lipca 2018 roku rozpocznie rekrutację do VII Edycji stypendiów akademickich.

Celem Fundacji jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości, realizowane poprzez pomoc finansową, która niejednokrotnie jest jedyną szansą na podjęcie studiów wyższych w większych miastach.

• INFORMACJA O SPOSOBIE, ZAKRESIE I TRYBIE UDOSTĘPNIANIA DANYCH ZGROMADZONYCH W REJESTRZE PUBLICZNYM - PAŃSTWOWY ZASÓB GEODEZYJNY I KARTOGRAFICZNY PROWADZONYM W STAROSTWIE POWIATOWYM W WIERUSZOWIE.

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne ( t. j. Dz. U. z  2017 poz. 570) podmiot prowadzący rejestr publiczny zapewnia podmiotowi publicznemu albo podmiotowi niebędącemu podmiotem publicznym, realizującym zadania publiczne na podstawie odrębnych przepisów albo na skutek powierzenia lub zlecenia przez podmiot publiczny ich realizacji, nieodpłatny dostęp do danych zgromadzonych w prowadzonym rejestrze, w zakresie niezbędnym do realizacji tych zadań

• Matura z matematyki w wieruszowskim "Staszicu"

7 maja 2018 roku, o godzinie 9.00 maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Wieruszowie podjęli zmagania z zadaniami maturalnymi z matematyki na poziomie podstawowym.

• PROGRAM AKTYWNY SAMORZĄD 2018 - Moduł I

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie przypomina o możliwości składania wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku.

• Znaleziono portfel

W dniu 29.04.2018 r na terenie Giełdy przy ul.Teklinowskiej znaleziono portfel męski koloru czarnego obywatela Mołdawii z zawartościa :

• dowód osobisty
    • Karta bankomatowa MasterCard (szt.2)
    • środki płatnicze
  • Ogólnopolski Konkurs ROLNIK - FARMER ROKU

Ruszyła XXV edycja ogólnopolskiego Konkursu ,,Rolnik – Farmer Roku’’ , organizowanego przez Stowarzyszenie ,,Polski Klub ROLNIK – FARMER ROKU’’.

Już dziś możesz zgłosić swojego kandydata!

• Dzień Strażaka OSP Wieruszów

1 maja br. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie obchodziła święto swojego patrona - św. Floriana. W uroczystościach brał udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

• Już niedługo Ogólnopolskie Mistrzostwa w Biegu na Orientację – Puchar Najmłodszych 2018, kilka słów od Kierownika zawodów

W czerwcu br. Ziemia Wieruszowska gościć będzie kilkaset dzieci, uczestników Pucharu Najmłodszych w biegu na orientację, nieoficjalnych mistrzostw Polski dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat, w tej dyscyplinie sportu, która na dobre zakorzeniła się w naszym powiecie.