Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • Wsparcie dla projektów obywatelskich społeczności z terenów wiejskich i małych miast

  Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce informuje o Programie „Działaj Lokalnie” . To ogólnopolski program, w ramach którego wsparcie na realizację różnorodnych projektów obywatelskich otrzymują społeczności z terenów wiejskich i małych miast.

 • Mistrzostwa Europy Leśników w Biegu na Orientację

  W dniach 6 – 10 sierpnia br. pięciu zawodników UKS „Grom” Sokolniki oraz MUKS „Junior” Ochędzyn brało udział w XXVI Mistrzostwach Europy Leśników w Biegu na Orientację.

 • Powiat Wieruszowski podpisał umowę dotyczącą budynku pasywnego

  Dnia 20 sierpnia 2019 roku  Powiat Wieruszowski podpisał umowę z Grupą Ekoenergia sp. z o.o., Sierakowice Prawe 141 D, 96-100 Skierniewice na realizację zadania „Budowa pasywnego budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieruszowie” w formule zaprojektuj i wybuduj.

 • XII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 511), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2011r. Nr 226, poz. 2340, zm. Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2018r., poz. 5173) zawiadamiam, że dnia 23 sierpnia 2019r. (piątek) o godz. 13:30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego.

 • Regionalny Turniej Sołectw

  Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Szadku zaprasza do udziału w Regionalnym Turnieju Sołectw, który odbędzie się 1 września br. na terenie rekreacyjnym przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku.

 • Zawodnicy Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego na Mistrzostwach Polski MTB XCE Sławno 2019

  11 sierpnia  w Sławnie odbyły się mistrzostwa polski w odmianie kolarstwa górskiego,tzw. eliminatorze. Jest to sprint na pętli długości 900m z sztucznie stworzonymi przeszkodami.

 • Informacja dotycząca ponownego zamontowania zasuw na jazach zlokalizowanych na rzece Prośnie

  W związku z narastającym w naszym kraju problemem suszy, w dniu 15 lipca 2019 roku Zarząd Powiatu Wieruszowskiego skierował do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, pismo z apelem o ponowne zamontowanie zasuw na jazach zlokalizowanych na rzece Prośnie. Przypomniał, że wbrew stanowisku poprzedniego administratora rzeki Prosny tj. Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, regulacja przepływu wody za pomocą jazów miała służyć nie tylko rolnictwu, ale również zapobiegać erozji dna rzecznego i minimalizować negatywne skutki dla środowiska, jakie przyniosła regulacji rzeki. W związku z faktem,  iż w bieżącym roku minie 14 lat od zdemontowania zasuw zwrócił się z prośbą o zrewidowanie skutków dotychczasowej polityki i wyciągnięcie z niej wniosków.

  W odpowiedzi na wyżej przedstawione kwestie Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie poinformowały, że demontaż urządzeń piętrzących na jazach był następstwem samowolnego manewrowania nimi przez osoby postronne i systematyczne niszczenie.

 • Powiat Wieruszowski gościł zagranicznych wolontariuszy

  W ubiegły piątek grupa wolontariuszy przebywająca przez ostatnie dwa tygodnie w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie odwiedziła Starostwo Powiatowe  w Wieruszowie. W spotkaniu uczestniczyła Sekretarz Powiatu Wieruszowskiego – Agnieszka Polus.

Script logo StudioStrona.pl