Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

 • pomoc prawna

 • bip1

 • Rada Powiatu Wieruszowskiego

 • epuap

Aktualności

RSS
 • Zmarła nasza Koleżanka..

 • 4139

  Narodowe Święto Niepodległości

  W środę 10 listopada w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie miała miejsce uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Rozpoczęcie Obchodów hymnem państwowym, kolejno przemówieniem starosty wprowadziło obecnych w nastrój głębokich refleksji związanych z zasługami naszych przodków.

 • 4137

  Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej

  Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej dla mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na 2022 rok.

 • 4138

  Napisz dyktando i pomóż potrzebującym

  Już w ten czwartek, 11.11, rozegrane zostanie największe w Polsce dyktando. Do wspólnej zabawy zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić na ile dobrze zna ortografię, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Najważniejszym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zgromadzenie jak największej kwoty wsparcia dla potrzebujących. W wypełnienie dyktanda dosłownie może zaangażować się każdy, bez względu na wiek czy też plany na ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w całości online, więc można dołączyć do niego z dowolnego miejsca na świecie!

 • 4136

  Zebranie z właścicielami i władającymi nieruchomościami w celu przekazania informacji o pracach modernizacyjnych dotyczących ewidencji gruntów i budynków

  W dniu 16.11.2021r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie (nr pokoju 4) w godzinach ujętych w zamieszczonym poniżej harmonogramie odbędzie się zebranie z właścicielami i władającymi nieruchomościami w celu przekazania informacji o pracach modernizacyjnych dotyczących ewidencji gruntów i budynków, a także weryfikacji danych ewidencyjnych.

 • 4135

  Bezpłatna mammografia

  Przekraczając 50 rok życia otrzymujesz przywilej bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, co 2 lata.

 • 4134

  Zgubiłeś dokumenty tożsamości?

  Utrata dokumentów takich jak: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, karta bankowa może doprowadzić do szeregu niebezpiecznych sytuacji związanych z wykorzystaniem naszych danych osobowych do celów przestępczych. Przedstawiamy kolejno krok po kroku, co należy zrobić w  sytuacji utraty dokumentów.

 • 4133

  Powiat Wieruszowski otrzymał 1.047.850,00 zł a wnioskował o 64.896.746,00 zł

  Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce.

  Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca , a zakończyła 15 sierpnia 2021 roku. 

  Jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogły ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji.

Script logo StudioStrona.pl