Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

  Rada Powiatu

 • Z ostatniej chwili...
  • Wydział Komunikacji i Dróg informuje

   informacja o rejestracjo pojazdów wydziału KD

  • 3780

   Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
   Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
   Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu: 62 78 13 374
   Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
   Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
   Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

 • bip1

 • epuap

 • pomoc prawna

Aktualności

RSS
 • 3818

  Radni powiatowi obradowali na XXVII Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego.

  W dniu 4 grudnia 2020 roku radni powiatowi obradowali na XXVII Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas sesji radni podjęli 5 uchwał: w sprawie zmian budżetu powiatu na 2020 rok, w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020-2026r., zmieniającą uchwałę w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w sprawie nieodpłatnego przekazania nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Wieruszowskiego na rzecz Gminy Lututów oraz zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia Rocznego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok

 • 3817

  Organizacje Pożytku Publicznego mogą zgłosić się do programu sieci sklepów Biedronka na rzecz przeciwdziałania marnowania żywności

  Jeronimo Martins Polska S.A. informuje przedstawicieli lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego o możliwości odbierania żywności z pobliskich sklepów Biedronka i przekazywania jej potrzebującym.

  Mając na uwadze przeciwdziałanie marnowaniu żywności, lokalne fundacje, stowarzyszenia oraz organizacje mogą wypełnić formularz na stronie www.biedronka.pl/pl/kontakt-opp i zgłosić się do programu sieci sklepów Biedronka na rzecz przeciwdziałania marnowania żywności.

 • 3816

  Fundusze Europejskie na szkolenia dla pracowników mikro, małych, średnich przedsiębiorstw

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium pn.: „Szkolenia szansą na rozwój - Fundusze Europejskie na szkolenia dla pracowników mikro, małych, średnich przedsiębiorstw".

  Webinarium odbędzie się 15 grudnia 2020 roku w godz. 14:00 – 14:40.

 • 3815

  Forum Przedsiębiorczości PARP. Weź udział w wydarzeniu on-line!

  9 grudnia, z okazji 20-lecia utworzenia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości  odbędzie się Forum Przedsiębiorczości. Wydarzenie jest okazją do podsumowania działalności PARP a także do dyskusji w której polscy i zagraniczni przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, menadżerowie oraz eksperci z różnych dziedzin podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Udział w Forum zapowiedzieli m.in. Jarosław Gowin – Wiceprezes Rady Ministrów; Minister Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Małgorzata Jarosińska-Jedynak – Sekretarz Stanu z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

 • 3811

  "Rozwiń swój biznes z Funduszami Europejskimi! - wybrane formy zwrotnego wsparcia dla przedsiębiorców" – bezpłatne webinarium

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium pn.: „Rozwiń swój biznes z Funduszami Europejskimi! – wybrane formy zwrotnego wsparcia dla przedsiębiorców".

  Webinarium odbędzie się 8 grudnia 2020 roku w godz. 10:00 – 10:40.

 • 3810

  Do 6 grudnia br. można zgłosić innowacyjny pomysł dotyczący rynku pracy

  Już tylko do 6 grudnia trwa nabór projektów do drugiej edycji Inkubatora TransferHUB. Innowacyjne pomysły mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje, instytucje (m.in. Urzędy) i firmy. Mają dotyczyć kwestii zatrudnienia oraz jednej z trzech wiodących ścieżek tematycznych, w tym kontekście: starzejące się społeczeństwo, pozycja i możliwości kobiet na rynku pracy oraz automatyzacja i robotyzacja.

 • 3807

  Powiat Wieruszowski zrealizował kolejny szlak turystyczny!

  Zapraszamy na ,,Szlak Pogranicza Doliny Prosny’’.

  W listopadzie br. Powiat Wieruszowski sfinalizował prace nad realizacją  szlaku turystycznego i oficjalnie otworzył ,,Szlak Pogranicza Doliny Prosny’’, na trasie Gola – Wieruszów.

 • 3808

  Dalsze prace przy budowie pasywnego budynku

  Trwają prace przy realizacji projektu pn. „Budowa pasywnego budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Wieruszowie”.

   

  W ostatnim czasie wykonanymi pracami przy budynku było zamontowanie wszystkich okien i drzwi, wykonanie posadzki w pomieszczeniach szkoły, jak również tynków w pomieszczeniach poradni.

  Obecnie trwa wykonywanie instalacji wentylacji, klimatyzacji i ciepła technologicznego. Rozpoczęto także realizację tynków na 2. piętrze budynku.

Script logo StudioStrona.pl