• Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

• LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

• Powiat Wieruszowski powitał nowego komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie

W miniony piątek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, wicestarosta Mirosław Urbaś, sekretarz Powiatu Stefan Pietras, wójtowie gmin powiatu wieruszowskiego przy udziale byłego komendanta PSP w Wieruszowie Waldemara Kopackiego,  uroczyście przywitali nowego komendanta wieruszowskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Macieja Dzieleckiego.

• VI Turniej Siatkówki Plażowej "Lubczyna 2018"

5 lipca br. w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum oraz 29 lipca w kategorii open w Lubczynie odbył się VI Turniej Siatkówki Plażowej, zorganizowany przez OSP w Lubczynie, Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubczyna.

• Ostrzeżenie meteorologiczne - upały

IMGW-PIB OSTRZEGA: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.

• Ostrzeżenie meteorologiczne - Burze z gradem

Burze z gradem, województwo łódzkie powiat wieruszowski
    Ważność od godz. 16:00 dnia 3.08.2018 do godz. 24:00 dnia 3.08.2018
    Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.
    Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

• Ostrzeżenie - burze z gradem

Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/1
    Obszar: województwo łódzkie (wszystkie powiaty)
    Ważność: od godz. 12:00 dnia 30.07.2018 do godz. 24:00 dnia 30.07.2018
    Prawdopodobieństwo: 80%
    Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.
    Autor: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu

• Ostrzeżenie meteorologiczne - Upał

Zjawisko/stopień zagrożenia: Upał/2
    Obszar: województwo łódzkie (wszystkie powiaty)
    Ważność: od godz. 12:00 dnia 30.07.2018 do godz. 20:00 dnia 02.08.2018
    Prawdopodobieństwo: 90%
    Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.
    Autor: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu

• Ostrzeżenie meteorologiczne - upał

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu ostrzega:
    Upał, województwo łódzkie powiat wieruszowski
    Ważność od godz. 14:00 dnia 28.07.2018 do godz. 20:00 dnia 29.07.2018
    Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.
    Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

• Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Burze z gradem, województwo łódzkie powiat wieruszowski
    Ważność od godz. 14:00 dnia 27.07.2018 do godz. 21:00 dnia 27.07.2018
    Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.
    Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%