Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

  • Informacja

   W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

Aktualności

RSS
 • XXI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 511, 1571,1815,), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2020r. poz. 585) zawiadamiam, że dnia 28 maja 2020r. (czwartek) o godz. 12:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XXI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   

 • Już w środę debata ,,30 lat samorządności terytorialnej – doświadczenie i przyszłość''

  Spotkanie odbędzie się online 27 maja o godzinie 11.00 i będzie transmitowane na profilu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej na Facebooku.

   

 • Jak ochronić swoje dopłaty? Komunikat ŁODR

 • Przekazanie komputerów dla szkół ponadpodstawowych Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 19 maja br. zakupione komputery przekazano do szkół ponadpodstawowych: Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika  w Wieruszowie – 10 szt, Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie - 13 szt, Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie - 6 szt.

 • Złe samopoczucie? Męcząca sytuacja? Możesz porozmawiać o tym przez telefon, Snapchat lub Messenger – uruchomiono Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

  Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią wirusa SARS-CoV-2, co często wiąże się z nieodnajdywaniem się w nowych warunkach i problemami natury psychofizycznej u dzieci i młodzieży, Łódzki Urząd Wojewódzki proponuje wsparcie i możliwość pomocy psychologicznej.

 • XX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 30 kwietnia 2020r. odbyła się XX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwałę w sprawie rozpatrzenia petycji adw. Renaty Sutor dotyczącej zmiany przepisów prawa.

  Podczas sesji radni przyjęli sprawozdania: z działalności Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie w 2019r., z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2019r., z Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej za 2019r, z realizacji w 2019r. Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Wieruszowskim na lata 2016-2021 oraz Ocenę zasobów pomocy społecznej na rok 2019 dla Powiatu Wieruszowskiego, a także sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu Powiatu Wieruszowskiego z pracy Zarządu  w okresie między sesjami.

 • ARiMR: W maju kończą się dwa popularne nabory z PROW 2014-2020

  Wnioski o pomoc na „Restrukturyzację małych gospodarstw” oraz „Modernizację gospodarstw rolnych” w obszarze D można składać do 29 maja w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Działania finansowana są z PROW na lata 2014-2020.

 • ARiMR: 300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej

  Od czwartku 7 maja rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”. – Termin naboru mija z końcem sierpnia – informuje Paweł Mucha, rzecznik prasowy ARiMR.

Script logo StudioStrona.pl