• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• Zmarła nasza Koleżanka..

• 4139

Narodowe Święto Niepodległości

W środę 10 listopada w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie miała miejsce uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Rozpoczęcie Obchodów hymnem państwowym, kolejno przemówieniem starosty wprowadziło obecnych w nastrój głębokich refleksji związanych z zasługami naszych przodków.

• 4137

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej dla mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na 2022 rok.

• 4138

Napisz dyktando i pomóż potrzebującym

Już w ten czwartek, 11.11, rozegrane zostanie największe w Polsce dyktando. Do wspólnej zabawy zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić na ile dobrze zna ortografię, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Najważniejszym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zgromadzenie jak największej kwoty wsparcia dla potrzebujących. W wypełnienie dyktanda dosłownie może zaangażować się każdy, bez względu na wiek czy też plany na ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w całości online, więc można dołączyć do niego z dowolnego miejsca na świecie!

• 4136

Zebranie z właścicielami i władającymi nieruchomościami w celu przekazania informacji o pracach modernizacyjnych dotyczących ewidencji gruntów i budynków

W dniu 16.11.2021r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie (nr pokoju 4) w godzinach ujętych w zamieszczonym poniżej harmonogramie odbędzie się zebranie z właścicielami i władającymi nieruchomościami w celu przekazania informacji o pracach modernizacyjnych dotyczących ewidencji gruntów i budynków, a także weryfikacji danych ewidencyjnych.

• 4135

Bezpłatna mammografia

Przekraczając 50 rok życia otrzymujesz przywilej bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, co 2 lata.

• 4134

Zgubiłeś dokumenty tożsamości?

Utrata dokumentów takich jak: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, karta bankowa może doprowadzić do szeregu niebezpiecznych sytuacji związanych z wykorzystaniem naszych danych osobowych do celów przestępczych. Przedstawiamy kolejno krok po kroku, co należy zrobić w  sytuacji utraty dokumentów.

• 4133

Powiat Wieruszowski otrzymał 1.047.850,00 zł a wnioskował o 64.896.746,00 zł

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce.

Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca , a zakończyła 15 sierpnia 2021 roku.

Jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogły ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji.