Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

  • Obowiązek rejestracji w BDO (Baza Danych Odpadowych)

   Obowiązkiem rejestracji w Rejestrze-BDO objęte są nie tylko podmioty, które wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję tych odpadów, ale również wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, producenci, importerzy i wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań. W niektórych przypadkach może to dotyczyć nawet jednoosobowych działalności gospodarczych. Mogą to być np. salony kosmetyczne, gabinety stomatologiczne, firmy budowlane, zakłady mechaniki samochodowej, czy podmioty wytwarzające odpady niebezpieczne.

Aktualności

RSS
 • Informacja Starosty Wieruszowskiego dot.wykazu nieruchomości

  Starosta Wieruszowski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Rynek 1-7, w dniu 27  września 2019 r. został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni, wykaz nieruchomości:

  – działka nr 94/7, o pow. 0,0694 ha, położona w obrębie Kąty Walichnowskie, gm. Czastary

  - działka nr 94/8 o pow. 0,0501 ha  położona w obrębie Kąty Walichnowskie, gm. Czastary

  przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym, na rzecz użytkownika wieczystego nieruchomości, zgodnie z zarządzeniem Starosty Wieruszowskiego nr 23/2019 z dnia 27 września 2019 r. w sprawie ogłoszenia wykazy nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa.

 • Finał Pucharu Polski MTB XCO 2019

  Relacja Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego.

 • Powiatowa Biesiada Folklorystyczna

  W sobotnie popołudnie, 12 października br. Lututów stał się na jeden wieczór stolicą powiatowego folkloru, ponieważ w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie odbyła się doroczna Powiatowa Biesiada Folklorystyczna - impreza współfinansowana ze środków   Powiatu Wieruszowskiego w ramach Kalendarza Imprez Kulturalnych Powiatu Wieruszowskiego w 2019 roku. Biesiada Folklorystyczna jest unikatowym zjawiskiem kulturowym na skalę naszego regionu, ocalającym od zapomnienia muzykę, kulturę i tradycje naszych przodków.  

 • Zapraszamy na Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych

  Już w ten weekend (26-27 października) odbędzie się XI edycja Powiatowego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych:

  26 października – Kościół w Sokolnikach
  27 października – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach

 • Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 100-polowe

  20 października 2019 roku w sali lustrzanej Gminnego Ośrodka Kultury w Lututowie Zarząd Ludowego Klubu Sportowego „Czarna Damka” w Lututowie zorganizował Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcabach 100 – polowych.

  Na turniej przybyła ponadnormatywna liczba zawodników - 28 startujących z gmin: Lututów, Łubnice, Sokolniki, Galewice i Wieruszowa.

 • Projekt edukacyjny „Postaw na Słońce” skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych

  Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza wszystkich uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w 6 edycji konkursu "Postaw na Słońce".
  Już 6 lat Fundacja wraz z uczestnikami projektu promuje odnawialne źródła energii.

 • Sukcesy zawodników klubów orienteeringowych z terenu powiatu wieruszowskiego na Mistrzostwach Powiatu Pabianickiego w biegu na orientację

  W dniu 19 października 2019r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego GROM w Sokolnikach oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego GOK Galewice brali udział w Mistrzostwach Powiatu Pabianickiego.

 • Powiat Wieruszowski Symbolem Polskiej Samorządności 2019!

  W dniu 11 października w hotelu Monopol w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Finałowa programu Symbol 2019 Nowa Generacja Usług Publicznych. To ogólnopolski medialny program promocyjny prowadzony przez redakcję „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Monitora Biznesu”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”. Podczas Gali uhonorowane zostały firmy, przedsiębiorstwa, instytucje i samorządy, które działając na lokalnych rynkach prezentują najwyższe standardy zarządzania, innowacyjności, sprawności w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi, dbałości o ekologię, ale nade wszystko o szeroko pojęte usługi publiczne, jakie wykonywane są dla dobra mieszkańców. Wśród nominowanych znalazł się Powiat Wieruszowski, który Decyzją Kapituły Programu otrzymał tytuł Symbol Polskiej Samorządności 2019.

Script logo StudioStrona.pl