• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 4386

Informacja o ułatwieniach w budowie domów do 70 m kw.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało rozwiązanie, które ułatwia budowę domów. Program #DomBezFormalności wszedł w życie z początkiem stycznia 2022 r. Wprowadza znaczące ułatwienia w budowie domów do 70 m kw. powierzchni zabudowy.

• 4385

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żdżarach

1 maja br. druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żdżarach obchodzili Jubileusz 100-lecia działalności jednostki.

• 4257

Ogłoszenie o II przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego działając na podstawie z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U.  z 2021 r. poz. 1899 ze zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2021 r. poz. 2213) ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości.

• 4384

XLVI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 28 kwietnia 2022 roku odbyła się XLVI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której została przeprowadzona debata nad Raportem o stanie Powiatu Wieruszowskiego za 2021 rok. Raport ten  został przedstawiony przez Starostę Stefana Pietrasa na poprzedniej sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która odbyła się 31 marca 2022 roku.

• 4380

Wywiad w Ogólnopolskim Czasopiśmie ROM-DOM

W Ogólnopolskim Czasopiśmie ROM-DOM ukazał się wywiad ze Starostą Stefanem Pietrasem

• 4379

Wywieś flagę na Dzień Flagi! Świętujmy razem 2 maja!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do włączania się do akcji #mojaflaga. Już 2 maja, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę.

• 4383

Zakończenie roku szkolnego absolwentów liceum i technikum w powiecie wieruszowskim

W dniu 29 kwietnia 2022 roku uczniowie klas maturalnych  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie uroczyście pożegnali wychowawców, nauczycieli i kolegów z młodszych klas.

• 4381

Szczepienia przeciwko COVID-19 wśród osób pochodzących z Ukrainy