• Zawiadomienie

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zawiadamia, że:

1. W dniu 17 grudnia 2018 r. w siedzibie Starostwa powiatowego w Wieruszowie odbył się przetarg nieograniczony ustny.

2. Przedmiotem przetargu był garaż nr 10, usytuowany na działce nr 147, położonej w Wieruszowie.

3. Liczba osób dopuszczonych – jedna , niedopuszczonych- brak,

4. Cena wywoławcza czynszu – 83,00 zł + należny podatek VAT, najwyższa cena osiągnięta w przetargu 84,00 zł  + należny podatek VAT

5. Nabywcą nieruchomości został Pan Ryszard Waldemar Skulski

• „Transplantacje narządów w Polsce i na świecie - historia, teraźniejszość i przyszłość”

Wykład prof. dr hab. n. med. Michała Nowickiego w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wieruszowskiego.

• Ostrzeżenie meteorologiczne - opady deszczu

• Zmiana ustawy o praniu pieniędzy – co ważnego dla organizacji pozarządowych

13 lipca 2018 r. weszła w życie nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

• Ostatnie dni na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego!

Pozostały ostatnie dni do zagłosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego!

Do 31 października 2018 r. można jeszcze głosować elektronicznie – link do głosowania: https://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/ .

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu wieruszowskiego w 2019r.

• Środowiskowe Domy Samopomocy

Środowiskowe Domy Samopomocy są ośrodkami wsparcia dla osób mających poważne trudności w życiu codziennym, wymagającym pomocy i opieki niezbędnej do życia w środowisku rodzinnym i społecznym. Podejmowane działania, zmierzają do osiągnięcia poprawy funkcjonowania i powstrzymania postępującej u podopiecznych  choroby.

• Spotkajmy się w bibliotece

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie we współpracy ze szkolną telewizją Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie LOWierTV zapraszają na cykl filmów promujących czytelnictwo pt. „Spotkajmy się w bibliotece”.

Realizowane filmy będą się pojawiać cyklicznie na stronach internetowych:
    Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, jak również Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.

• LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

• Święto Edukacji Narodowej w "Koperniku"

Święto Edukacji Narodowej to idealny czas nie tylko na gratulacje i podziękowania, ale również na poezję i muzykę, które są z pewnością najpiękniejszym wyrazem wdzięczności wobec ukochanych wychowawców. Wiedzieli o tym doskonale uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, którzy przygotowali dla swych nauczycieli oraz zaproszonych gości wyjątkowe cytaty, wiersze i piosenki.