• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

• Uroczyste otwarcie Wieruszowskiej Trasy Rowerowej MTB

11 listopada br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz prezes Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego Robert Zych dokonali oficjalnego otwarcia Wieruszowskiej Trasy Rowerowej MTB, zrealizowanej przez Powiat Wieruszowski, z inicjatywy oraz przy współpracy z Wieruszowskim Klubem Kolarskim.

• "Kopernik" uczcił Święto Niepodległości

11.listopada, jak co roku, jest datą bliską sercu każdego Polaka. Dzień ten przywołuje wspomnienia wielkich, bohaterskich czynów i poświęceń naszych przodków, ale również uświadamia każdemu z nas, jaka odpowiedzialność za przyszłość naszego kraju spoczywa na nas - młodzieży współczesnego pokolenia….

• Kalendarz Powiatu Wieruszowskiego na 2020 rok

Od 13 listopada br. można nabywać kalendarze ścienne Powiatu Wieruszowskiego na 2020 rok. Kalendarze można otrzymać nieodpłatnie w pokoju nr 77 (II piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, w dni robocze w godzinach od. 7.30 do 15.30.

• 101. rocznica Święta Niepodległości

W ubiegłą niedzielę odbyły się powiatowe obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość organizowana przez Samorząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Samorząd Gminy Łubnice miała miejsce w Wójcinie.

• Wygraj czujniki tlenku węgla

Ruszył Konkurs organizowany z inicjatywy Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z Wieruszowa, Kępna oraz Ostrzeszowa ze Starostwami Powiatowymi poszczególnych powiatów przy współudziale Radia Sud, na antenie którego będzie propagowana akcja edukacyjno – ekologiczno -  informacyjna dla społeczeństwa, uświadamiajaca w jaki sposób ulatniający się tlenek węgla może przyczynić się do zatrucia organizmu, a w przypadku wybuchu pożaru do zatrucia środowiska naturalnego.

• Powiat Wieruszowski zaprasza na bezpłatne badania w kierunku osteoporozy

Termin: 22 listopada 2019 r.

Miejsce: Powiatowe Centrum Medyczne w Wieruszowie

• Zapraszamy do udziału w profilaktycznych programach zdrowotnych

Zachęcamy Państwa do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych, które pozwalają wcześnie wykryć groźne schorzenia, skutecznie je wyleczyć i cieszyć się zdrowiem.

Regularne korzystanie z badań profilaktycznych da Państwu pewność, że jesteście zdrowi.

Badania profilaktyczne finansowane są przez Ministerstwo Zdrowia i ŁOW NFZ.

• Obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości