Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ważne! Zmiana organizacji ruchu

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

  • Wielki Polak, astronom i Patron - Mikołaj Kopernik

   19 lutego w wieruszowskim liceum odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły połączona z Dniem Nauk Matematycznych i Przyrodniczych. Honorowym gościem był Mikołaj Kopernik, który został przywitany pięknym biciem dzwonów.

Aktualności

RSS
 • Wieruszowskie LO najlepsze w województwie!

  10 grudnia br. w Łodzi, odbyła się uroczysta gala finałowa X edycji konkursu muzycznego pt. ,,Piosenki stanu wojennego". Tegoroczna edycja okazała się wyjątkowa dla Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie.

 • Uczniowie LO nagrodzeni w XX Konkursie Plastyczno-Fotograficznym

  13 grudnia 2019 roku w sali OSP w Galewicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców XX Konkursu „Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego”. Wśród licznej grupy uczestników konkursu  znalazły się prace  8 uczniów wieruszowskiego liceum.

 • Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Kartografii

  Starosta Wieruszowski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej informuje iż, na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Wieruszowie zostało wywieszone ogłoszenie o zamiarze wszczęcia postępowania o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości położonych:

 • Posiedzenie Nr 16/19 Zarządu VI kadencji Związku Powiatów Polskich

  W dniu 6 grudnia 2019 roku w Nowym Sączu odbyło się Posiedzenie Zarządu Nr 16/19 VI kadencji Związku Powiatów Polskich. W posiedzeniu uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Związku Powiatów Polskich.

  Głównym tematem obrad Zarządu było omówienie sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego. Dane na ten temat przekazał dyrektor Biura ZPP Rudolf Borusiewicz. Przeanalizowano dochody, jakie osiągają jednostki samorządu terytorialnego, a także wydatki, które ponoszą.

 • Zmiana godzin pracy apteki w Lututowie

  Apteka „Dbam o zdrowie” przy ulicy Jana Pawła Stalskiego 6 w Lututowie informuje, że w dniu 24 i 31 grudnia 2019r. będzie czynna w godzinach 8:00 -14:00.

 • Wysokie kary za niedopełnienie obowiązku!

   Wysokie kary za niedopełnienie obowiązku!

   Wydział Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Wieruszowie informuje, że z dniem 1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie przepisy, które przewidują kary finansowe w wysokości od 200 do 1000 zł za niedopełnienie obowiązku:

   - zarejestrowania pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia (art. 71 ust. 7 ustawy Prawo o ruchu drogowym),

   - zawiadomienia starosty, w terminie nieprzekraczającym 30 dni, o nabyciu lub zbyciu pojazdu (art. 78 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym).

   

 • IX Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczyć każdy może”

  W Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie już po raz dziewiąty odbyła się impreza integracyjna pod hasłem Śpiewać, tańczyć każdy może. Głównymi celami jakie przyświecały organizatorom uroczystości były: dowartościowanie osób niepełnosprawnych  z problemami edukacyjnymi oraz integracja ze zdrowymi rówieśnikami.

 • Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Kartografii dot.ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym

Script logo StudioStrona.pl