• koronawirus informacje

• Zarządzenie nr 8/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 8 kwietnia 2020r. w sprawie wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 511 z późn.zm), w związku z § 13 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 566), w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz mieszkańców zarządzam, co następuje:

• Informacja

Szanowni Państwo!

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie obsługuje swoich interesantów we wszystkich sprawach będących w jego kompetencji. Nadal bardzo ważnym jest ograniczony  do przypadków koniecznych, bezpośredni kontakt interesant – pracownik urzędu. Jest to podyktowane obowiązkiem zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa  i ochrony przed zakażeniem Covid-19, zarówno klientów jak i pracowników Starostwa.

W związku z powyższym usilnie prosimy o korzystanie w pierwszej kolejności z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Starostwa, w zakładkach odnoszących się  do poszczególnych rodzajów załatwianych spraw. Korzystanie z informacji telefonicznej jest możliwe i  może łatwiejsze, ale zabiera dużo czasu pracownikom, którzy mogą ten czas wykorzystać na załatwianie spraw. Prosimy też o korzystanie z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną.Ułatwi to i usprawni  oraz przyspieszy załatwianie spraw. Pozwoli również na zaoszczędzenie czasu oraz wyeliminuje niepotrzebne Państwa wizyty  w Starostwie

• Życzenia

• „Kącik wyciszenia” w wieruszowskim Liceum

W wieruszowskim Liceum oddano do dyspozycji uczniów przestrzeń specjalnego przeznaczenia, nazwaną „Kącikiem wyciszenia”. Kącik działa przy bibliotece szkolnej. W tym miejscu mogą zrelaksować się uczniowie, którzy odczują potrzebę odpoczynku psychicznego. Sceneria stworzonego miejsca zachęca do wyciszenia, który jest idealnym miejscem do czytania książek, czasopism oraz nabrania sił do pracy i nauki.

• Spotkanie Informacyjne - Omówienie zasad naboru w ramach Poddziałania VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Turystyka - szansą na rozwój Twojego regionu. Konkurs dla Poddziałania VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej”. Omówienie zasad naboru w ramach Poddziałania VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej”.

• W dniu 27 lutego 2020r. odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 27 lutego 2020r. odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwały:

• w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków i zasad korzystania z nich;
    • w sprawie zatwierdzenia projektu: Centrum Usług Środowiskowych – „Razem łatwiej”;
    • w sprawie założenia Branżowej Szkoły II Stopnia w Wieruszowie, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.
  • Podsumowanie sezonu Halowego UMLKS START Wieruszów – Jakub Szczepaniak Wicemistrzem Polski!

Tradycyjnie już, Halowymi Mistrzostwami Polski w Lekkoatletyce kończy się sezon halowy w tej dyscyplinie sportu w Polsce. Choć w tym roku zawodnicy Klubu UMLKS START nie startowali w 64 HMP, sezon halowy można uznać za udany.

• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Informacja dotycząca oferty realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizyczne „Zawsze do celu”

Klub Sportów i Sztuk Walk GRU-KO złożył ofertę o wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. „Zawsze do celu”.

• Bieżące prace przy budowie pasywnego budynku

Trwają prace przy projekcie pn. „Budowa pasywnego budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Wieruszowie”.