• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

• KOMUNIKAT w sprawie spalania odpadów w piecach

Spalanie odpadów, w szczególności: odpadów z tworzyw sztucznych, odpadów płyt wiórowych oraz opakowań po środkach ochrony roślin, poza instalacjami do tego celu przeznaczonymi, dla których prowadzący te instalacje posiada wymagane pozwolenia, jest zabronione. Wynika to z art. 155 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r., poz. 992 ze zm.), który stanowi, że termiczne przekształcanie odpadów prowadzi się w spalarniach odpadów lub we współspalarniach odpadów.Takich wymagań nie spełnia jednak piec zainstalowany w gospodarstwie domowym (np. c.o.). Nie wolno zatem spalać odpadów w paleniskach domowych osób fizycznych

• IX Powiatowy Festiwal Piosenki z bajki

8 czerwca br. w Wieruszowskim Domu Kultury w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” odbył się pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego IX Powiatowy Festiwal „Piosenki z bajki. Festiwal został zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie.

• Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa

W dniu 2 czerwca br. odbyła się w Warszawie Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa, w której wziął udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. W trakcie spotkania wypracowano wspólne stanowisko środowiska samorządowego w sprawie realizacji i finansowania zadań oświatowych przez samorządy, które przekazano  obecnej na obradach minister edukacji narodowej Annie Zalewskiej.

• Noc Bibliotek i powrót do przeszłości

W dniu 4 czerwca o godz. 18.00 przenosimy się w cudowne lata 70-te. Na tę jedną wyjątkową noc biblioteka zmienia wystrój: znikają komputery i sprzęt nagłaśniający a pojawi się maszyna do pisania, adapter oraz wiele innych gadżetów charakterystycznych dla tamtych czasów. Będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną " Z kart kroniki powiatu wieruszowskiego, lata 60-70-te"

• Zawody wędkarskie o puchar starosty wieruszowskiego

W niedzielę  22 maja br. na stawie nr 5 w Mieleszynku odbyły się zawody wędkarskie o puchar starosty wieruszowskiego. W sportowej rywalizacji oprócz zawodników powiatu wieruszowskiego, brali również udział wędkarze sąsiednich powiatów: kępińskiego, sycowskiego oraz ostrzeszowskiego.

• Szkolenie w zakresie profilaktyki uzależnień na temat dopalaczy

We wtorek 24 maja 2016r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyło się szkolenie w zakresie profilaktyki uzależnień na temat dopalaczy.

• XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 25 maja br. odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas obrad Rada Powiatu podjęła uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz absolutorium dla zarządu powiatu, ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Wieruszowskiego oraz wyłączenia określonych szkół z zespołów i likwidacji poszczególnych szkół powiatu wieruszowskiego.

• Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w 2016r.

• Wizyta ukraińskiej delegacji w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

W dniu 17 maja br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie złożyła wizytę ukraińska delegacja, która przyjechała do Wieruszowa za zaproszenie Gminy Wieruszów.

Odwiedziny gości z Ukrainy odbyły się w ramach projektu realizowanego przez Związek Miast Polskich pn.: „Zwiększenie udziału mieszkańców w planowaniu strategicznym i planowaniu świadczenia usług publicznych w nowych połączonych gromadach na Ukrainie”, który jest współfinansowany ze środków Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji.