Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • Wiosenny Koncert z Humorem Orkiestry Dętej z Dzietrzkowic

  W dniu 17 kwietnia br. w Dzietrzkowicach odbył się VI Wiosenny Koncert z Humorem. Pokaz zaprezentowała Orkiestra Dęta z Dzietrzkowic. Wydarzenie na trwale wpisało się w tradycję miejscowości i po raz kolejny zgromadziło pełną salę osób, zarówno mieszkańców Dzietrzkowic, jak i sąsiednich gmin.

 • ZARZĄD POWIATU WIERUSZOWSKIEGO ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego w 2016r.

 • XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.4.2016    

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
  (t. j. Dz. U. z 2015r. poz. 1445 ), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam,
  że dnia 21 kwietnia 2016r. (czwartek) o godz. 1230  w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się: XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

 • Spotkanie ws. planu i możliwości zagospodarowania terenu wzdłuż drogi S8

  W dniu 15 kwietnia br. odbyły się konsultacje ws. Koncepcji Projektu Partnerskiego pn. ,,Wykorzystanie Drogi Ekspresowej S8 dla Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Województwa Łódzkiego’’.W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów i przedsiębiorcy powiatu wieruszowskiego oraz reprezentanci Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Podczas przeprowadzonych konsultacji zostały przedstawione uwagi, które zostaną uwzględnione w końcowej wersji tworzonego projektu.

 • Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych !

    W dniu 28 kwietnia (czwartek) 2016r. o godzinie 1400 w sali sesyjnej (nr 27 I piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie zostanie przeprowadzone bezpłatne szkolenie pn. "Księgowość w organizacjach pozarządowych - najważniejsze obowiązki i zmiany w ustawie o rachunkowości".

   Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, a przede wszystkim osoby zajmujące się księgowością w tych organizacjach na temat aktualnych obowiązków księgowych wynikających ze zmian w roku 2016.

  Czas szkolenia ok. 3 godziny.

 • WYPOCZYNEK LETNI DLA DZIECI ROLNIKÓW W 2016 ROKU

  Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zduńskiej Woli informuje o możliwości wyjazdu dzieci rolników na letni wypoczynek. Wyjazd połączony jest z programem rehabilitacji leczniczej.

 • „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę” po raz piąty

  W związku z dużym zaśmieceniem przydrożnych rowów, biegnących zarówno wzdłuż dróg powiatowych, jak i gminnych, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, jak co roku, czynnie uczestniczy w zorganizowaniu i przeprowadzeniu  na terenie naszego powiatu akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

  Tegoroczna akcja zaplanowana jest na dzień 15 kwietnia. W tym celu poinformowano pisemnie wszystkich dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych o organizowanej akcji. Wystąpiono również do poszczególnych urzędów gmin z terenu powiatu z prośbą o przekazanie informacji na temat wiosennej akcji do podległych im szkół.

 • Bohaterowie najlepszego reportażu

  Wieruszowscy mali druhowie zachwycili zebranych gości swoim opanowaniem sprawności strażackiej. 1 kwietnia 2016 r. w Centrum Kongresowym Rolniczego Uniwersytetu w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego „Strażacy nie tylko gaszą”. Pierwszą nagrodę Prezesa Polskiego Radia otrzymała Marzena Plewińska-Grzelak z Radia Łódź za reportaż o Dziecięcej Drużynie Pożarniczej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie.  Na uroczystość zostali zaproszeni bohaterowie reportażu wraz ze swoim opiekunem Andrzejem Piluchem, honorowym prezesem Andrzejem Skupińskim oraz autorką reportażu Marzeną Grzelak – Plewińską.

Script logo StudioStrona.pl