• Jutro seminarium „SZCZĘŚLIWE DZIECI, PRACUJĄCY RODZICE’’

Chcesz mieć szczęśliwych pracowników? Otwórz żłobek w firmie! Zachęć mieszkańców regionu do powrotu na rynek pracy. Jak to zrobić? Z Funduszami Europejskimi!
      Szczegóły poznasz 27 kwietnia 2018 roku na seminarium „SZCZĘŚLIWE DZIECI, PRACUJĄCY RODZICE. Wsparcie aktywności zawodowej rodziców opiekujących się dziećmi do lat 3”. Seminarium odbędzie się w Łodzi, w hali Expo-Łódź.

• Ogólnopolski Konkurs "Przedsiębiorstwo Przyszłości" – Twoja firma może zdobyć certyfikat

Agencja Kreatywna Przemysław Ruta Communication oraz Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zachęcają do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Przedsiębiorstwo Przyszłości.

W Konkursie przyznawane są certyfikaty i wyróżnienia dla  najbardziej innowacyjnych i rozwojowych polskich przedsiębiorstw.

• XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny ,,KRAJOBRAZ POWIATU WIERUSZOWSKIEGO’’

Szesnasty raz przeprowadzono Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny ,,KRAJOBRAZ  POWIATU  WIERUSZOWSKIEGO”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach i Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. W dniu 9 grudnia br. komisja konkursowa XVI Konkursu ,,Krajobrazu Powiatu Wieruszowskiego” nagrodziła prace następujących uczniów:

• Kalendarz Powiatu Wieruszowskiego na 2016 rok

Od 7 grudnia br. można nabywać kalendarze ścienne Powiatu Wieruszowskiego na 2016 rok. Kalendarz można otrzymać nieodpłatnie w pokoju nr 75 (II piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, w dni robocze w godzinach od. 8.00 do 15.00. Ilość egzemplarzy ograniczona.

• Ocena stanu środowiska na terenie powiatu wieruszowskiego w 2014 roku

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Antonina Wojtczak przedstawiła informację o stanie środowiska na terenie Powiatu Wieruszowskiego w 2014 r., z którą można się zapoznać poniżej

• Kalendarze ekologiczne na 2016 rok

Informujemy, że w ramach III edycji programu edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zostały wykonane kalendarze na 2016r. zawierające zdjęcia oraz hasła ekologiczne zwycięzców tegorocznego konkursu ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’.

• ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE „PRZEDSIĘBIORCA Z KLIMATEM”

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie dla przedsiębiorców, którzy wdrożyli najciekawsze niskonakładowe rozwiązania obniżające zużycie energii, działania zwiększające efektywność energetyczną lub wprowadzili nowy ekologiczny produkt lub usługi w swojej działalności (o zmniejszonym oddziaływaniu na środowisko, bądź zmniejszający zużycie energii).

• Podsumowanie III edycji ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’

W dniu 26 listopada br. w budynku warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyło się podsumowanie III edycji programu edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na uroczystym podsumowaniu projektu Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek wręczył nagrody dla laureatów i uczestników II etapu konkursu: ,,Człowiek jako element przyrody’’ oraz zwycięzców konkursu ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’’. Podczas spotkania przekazano również nagrody książkowe dla szkół biorących udział w akcji ,,Sprzątanie Świata – Polska 2015’’, które złożyły sprawozdanie z przebiegu akcji. Zwycięskie prace konkursu ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’’ można oglądać w Powiatowej Bibliotece Publicznej do końca bieżącego roku. Poniżej umieszczone są testy z konkursu ,,Człowiek jako element przyrody’’

• XIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 27 listopada br. odbyła się XIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego.

Radni  podjęli uchwałę:

• Smog – Twój wróg!

W związku z trwającym sezonem grzewczym zwracamy szczególną uwagę na szkodliwości wynikające ze spalania odpadów w piecach węglowych. Piece domowe nie są przystosowane do spalania takich materiałów jak: butelki plastikowe, ścinki płyt wiórowych, buty, opony, stare meble, tkaniny tapicerowane, torby foliowe. Dlatego dymy z kominów zawierają cząstki sadzy, popioły, lotne substancje chemiczne  i toksyczne związki, które zawieszając się w wilgotnym powietrzu tworzą smog.