• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

• Możesz pomóc – oddaj krew

Wszystkich zainteresowanych akcjami honorowego oddawania krwi w Wieruszowie informujemy, że najbliższy pobór odbędzie się 4 maja (piątek) br. od godz. 8.00 do 10.30. Zapraszamy po lekkim posiłku, z dokumentem tożsamości do ambulansu na parkingu przy Urzędzie Miejskim.

- Wieluński Personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

• "Kopernik" pożegnał abiturientów

Konfucjusz kiedyś powiedział: ''Najpiękniejszym uczuciem dla człowieka jest obserwowanie w otoczeniu tych wartości, które nosi w sobie, a najszlachetniejsza jednostka wymaga najpierw od siebie, a dopiero potem od innych”. Można powiedzieć, że to przesłanie ewoluowało we współczesne „Aby kogoś zapalić, sam musisz mieć w sobie ogień”. Dziękujemy więc Państwu za te pokłady energii, które pozwoliły utrzymać ciepło ambicji w kolejnych pokoleniach lekarzy, prawników czy inżynierów"- tymi słowami Natalia Krawczyk z klasy 3B, laureatka tegorocznej Nagrody Patrona Szkoły podziękowała za wyróżnienie i w imieniu wszystkich tegorocznych maturzystów pożegnała się z ukochanym Liceum.

• Do 16 maja można składać zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 2018

Ruszyła kolejna odsłona Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 2018, o czym już wcześniej informowaliśmy. W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego zachęcamy mieszkańców powiatu wieruszowskiego do składania zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można składać do 16 maja.

• Staszic -- Abiturienci 2018

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego, koleżanki i koledzy z młodszych klas wzięli udział w uroczystym pożegnaniu tegorocznych Abiturientów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Abiturienci to osoby, które ukończyły pewien etap edukacji w jednostce organizacyjnej wchodzącej w skład systemu oświaty i mają prawo przystąpić do egzaminu maturalnego.

• Powiat świętował 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jeżeli ktoś myśli, że wszystkie dzieła Jana Matejki na zawsze pozostaną "nieruchome", to oczywiście bardzo się myli. Udowodnili to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, którzy podczas uroczystej akademii upamiętniającej uchwalenie pierwszej Konstytucji w Europie, "ożywili" obraz Jana Matejki pt."Konstytucja 3 Maja 1791 roku".

• Powiatowy Konkurs Plastyczny na projekt maskotki

,,Zrób pluszaka dla strażaka'' - konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

• Zasady odpłatności za pobyt w Domu Pomocy Społecznej

Na terenie  Powiatu Wieruszowskiego funkcjonuje jeden Dom Pomocy Społecznej w Chróścinie – Wsi przeznaczony dla osób przewlekle psychicznie chorych (kobiet i mężczyzn) w tym dla:

• 95 osób – mężczyzn, w budynkach położonym w Chróścinie 50,
    • 59 osób – kobiet i mężczyzn, w budynkach położonych w Chróścinie 47.
  • Pasjonat Sportowej Polski – już dziś zgłoś kandydata

Zarząd Klubu Sportowa Polska zaprasza do udziału w VII edycji Wyróżnienia PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI.

Wyróżnienie PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska w ramach programu “Sportowa Polska”. Celem przyznawania tytułu “Pasjonat Sportowej Polski” jest wyróżnienie tych osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia.