• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

Rada Powiatu

• 3780

Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
      Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
      Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu:        62 78 13 374
      Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
      Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
      Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

• Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego o wynikach otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego

•  bip1

• epuap

• pomoc prawna

• 3722

Weź udział w Lidze NGOs!

Liga NGOs to program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego.

• 3724

Informacja

Informujemy, że Powiat Wieruszowski otrzymał grant na realizację wsparcia dla Domów Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID – 19 w ramach projektu pn. Łódzkie pomaga, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, który został przeznaczony w całości dla Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie-Wsi. Grant na wsparcie mieszkańców oraz kadry domów pomocy społecznej w województwie łódzkim w związku z wystąpieniem COVID-19, w ramach projekt „Łódzkie pomaga” został przyznany na kwotę 209 887,50

• 3721

Informacja Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie dotycząca przebudowy mostu w m. Podbolesławiec

Informujemy, że obecnie wykonywane są prace przy przebudowie mostu zarówno w jego części dolnej jak i na płycie górnej. Zwracamy się o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się pieszych i rowerzystów przez most (zaleca się przeprowadzanie rowerów). Prosimy również o nie przesuwanie istniejących zapór i nie przejeżdżanie przez most pojazdami. Samowolne działanie grozi mandatem karnym.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem robót przebudowa mostu oraz związane z tym utrudnienia potrwają do końca br.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie

Andrzej Drzazga

• 3720

Atrakcje powiatu wieruszowskiego na znanym portalu turystycznym

Z Mapą i Kompasem, czyli orienteering na Ziemi Wieruszowskiej

• 3719

Spróbuj swoich sił na nowej - zaktualizowanej trasie orienteeringowej

Z końcem sierpnia br. została oddana do użytku nowa trasa orienteeringowa ,,Sokolski Las’’. Poprzednia trasa wymagała aktualizacji, z uwagi na przebiegającą przez nią drogę ekspresową S8.

Utworzenie kolejnej trasy wpisuje się w cykl zadań realizowanych przez Powiat Wieruszowski w ramach produktu turystycznego ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’.

• 3717

OGŁOSZENIE

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego, informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Rynek 1-7, w dniu 7 września 2020 r. zostały podane do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni, wykazy nieruchomości:

- lokalu użytkowego o powierzchni 176,63 m2 usytuowanego na działce 324/2 o powierzchni 0,2000 ha, położonego w obrębie Sokolniki, przeznaczonego do wynajmu na czas nieokreślony w trybie przetargu ustnego ograniczonego, zgodnie z Uchwałą Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Nr 217/2020 z dnia 3 września 2020 r.

- garażu blaszanego o powierzchni 15 m2, oznaczonego nr 7, usytuowanego na działce 147 o powierzchni 0,3671 ha położonego w Wieruszowie, przy ul. Waryńskiego 15, przeznaczonego do wynajmu na czas nieokreślony w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, zgodnie z Uchwałą Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Nr 218/2020 z dnia 3 września 2020r.

• 3716

XXIV Sesja Rady Powiatu, 27 sierpnia 2020 r

W dniu 27 sierpnia 2020r. odbyła się XXIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas sesji radni podjęli 8 uchwał, które dotyczyły:  ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu wieruszowskiego; ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Wieruszowskiego, rozpatrzenia skargi, rozpatrzenia petycji dotyczącej zmiany przepisów prawa, zmian budżetu powiatu na 2020 rok i zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020 – 2026 oraz zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

• 3714

Kolejne starty wieruszowskich lekkoatletów

Senior Andrzej Kuch, który wystartował w 96 PZLA Mistrzostwach Polski we Włocławku, startował w konkurencji wskoku w dal, gdzie dobrym rezultatem 7,75 wywalczył drugie miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski.