• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

Rada Powiatu

• 3780

Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
      Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
      Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa tylko po telefonicznym umówieniu terminu (dnia i godziny) wizyty z odpowiednim wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 62 78 13 374.
      Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
      Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.

• 3967

Urząd nieczynny

W dniu 4 czerwca 2021 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

•  bip1

• epuap

• pomoc prawna

• 3877

Prace wykonane przy pasywnym budynku w minionym miesiącu

Trwają prace w związku z realizacją projektu pn. „Budowa pasywnego budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Wieruszowie”.

• 3876

Szkoły Powiatu Wieruszowskiego ze Srebrną i Brązową Tarczą!

Tradycyjnie już, jak co roku, ukazały się wyniki rankingu szkół przeprowadzanego przez ogólnopolski portal oświatowy ,,Perspektywy’’.  Jest to ranking liceów i techników, który bierze pod uwagę zewnętrzne źródła danych, pochodzących z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej. Szkoły natomiast weryfikują listę laureatów i finalistów olimpiad.

• 3874

PFRON wspiera transport na szczepienia

Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek w ostatnim czasie przedstawił Zarządowi Związku Powiatów Polskich istotną kwestię związaną z możliwością dowozu osób do punktów szczepień środkami transportu przeznaczonymi do przewozu osób niepełnosprawnych.

Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych przychylnie odniósł się do wniesionego przez Związek Powiatów Polskich apelu w przedmiotowej sprawie.

• 3873

XXX Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 28 stycznia 2021 roku radni powiatowi obradowali na XXX Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego. Po wstępnej prezentacji nowo zatrudnionego Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie – Marka Kanickiego, radni przystąpili do obradowania zgodnie z ustalonym porządkiem obrad

• XXX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego - transmisja na żywo

• 3870

Kontynuacja prac przy budowie pasywnego budynku edukacyjnego dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieruszowie

Prace wykonane w bieżącym miesiącu przy budowie pasywnego budynku.

• 3868

Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Portrety Pisarzy Polskich’’

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym ,,Portrety Pisarzy Polskich’’, organizowanym w ramach Kalendarza Imprez Powiatu Wieruszowskiego na 2021 rok. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu Wieruszowskiego.

• 3869

KOMUNIKAT W SPRAWIE KONKURSU „PIOSENKI STANU WOJENNEGO” - XI Edycja

Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ  „Solidarność” Ziemi Łódzkiej uprzejmie informuje, że ze względu na czas ekspansji pandemii konkurs „Piosenki Stanu Wojennego - XI edycja” zostaje w roku szkolnym 2020/21 odwołany.

Organizatorzy mają nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na przeprowadzenie i rozstrzygnięcie konkursu w grudniu 2021 roku.