Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

  • Obowiązek rejestracji w BDO (Baza Danych Odpadowych)

   Obowiązkiem rejestracji w Rejestrze-BDO objęte są nie tylko podmioty, które wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję tych odpadów, ale również wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, producenci, importerzy i wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań. W niektórych przypadkach może to dotyczyć nawet jednoosobowych działalności gospodarczych. Mogą to być np. salony kosmetyczne, gabinety stomatologiczne, firmy budowlane, zakłady mechaniki samochodowej, czy podmioty wytwarzające odpady niebezpieczne.

Aktualności

RSS
 • XIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 511), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2011r. Nr 226, poz. 2340, zm. Dz. Urz. Woj. Łódzkiego  z 2018r., poz. 5173) zawiadamiam, że dnia 30 października 2019r. (środa) o godz. 14:00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie odbędzie się XIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego.

 • Rusza 15. edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku

  Rozpoczyna się jubileuszowa edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Mikrofirmy z całego kraju znów zmagać się będą o tytuł "Mikroprzedsiębiorcy Roku" oraz 40 tys. złotych. Udział w konkursie jest bezpłatny, warunkiem kwalifikacji jest spełnienie przez firmę 2 podstawowych kryteriów – mniej niż 10 zatrudnionych pracowników oraz obrót roczny nieprzekraczający 2 mln euro. Przedsiębiorco – wypełnij formularz zgłoszeniowy i zdobądź szansę na zwycięstwo!

 • Dzień Edukacji Narodowej w ,,Koperniku"

  ,,Uczyć to znaczy być czułym, kochającym, silnym, szczodrym dla tych, którzy na tobie polegają; zachęcać, chwalić. Ale uczyć dobrze to znaczy wierzyć w to, czego się uczy i w tych, których się uczy. Uczyć to znaczy być jednocześnie rodzicem, opiekunem, przyjacielem, spowiednikiem, wsparciem, przewodnikiem, nie tracąc zarazem z oczu tego, kim się jest.."- te i wiele innych prawd na temat zawodu nauczyciela przypomnieli podczas świętowania Dnia Edukacji Narodowej w wieruszowskim LO uczniowie klas drugich.

 • W najbliższy weekend Turniej Szachowy oraz Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 100-polowe

  Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Lututowie:

  19 października - Turniej szachowy
  20 października - Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 100-polowe.

 • Przedsiębiorco rozwiń swój biznes

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na spotkanie informacyjne 22 października br. (wtorek) w Sieradzu.

 • Wieruszowskie Liceum wzorem dla innych szkół w Polsce

  17. września 2019 roku Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Wieruszowie Włodzimierz Matyja był gościem spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów „Silesia”. Spotkanie odbywało się w Tychach, a tematem konferencji była „Organizacja sieci szkół w zakresie wyników nauczania – wymiana dobrych praktyk”.

 • Odznaczenie dla Kierownika PCPR w Wieruszowie

   9 października w Sali Stulecia Niepodległości Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym dla województwa łódzkiego. Srebrny krzyż zasługi nadany przez Prezydenta RP p. Andrzeja Dudę za pracę na rzecz osób potrzebujących pomocy i zagrożonych wykluczeniem społecznym z rąk Wicewojewody Łódzkiego Karola Młynarczyka otrzymały między innymi trzy członkinie Stowarzyszenia „Centrum”: Kol. Wiesława Kurowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie, Kol. Krystyna Marcińczak- Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu, Kol. Elżbieta Ochocka- Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie.Krzyże zostały przyznane na wniosek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „ Centrum”.

 • 800 080 222 – rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

  Już od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Script logo StudioStrona.pl