Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

  Rada Powiatu

 • Z ostatniej chwili...
  • 3780

   Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
   Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
   Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu:        62 78 13 374
   Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
   Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
   Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

  • Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego o wynikach otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego

 • bip1

 • epuap

 • pomoc prawna

Aktualności

RSS
 • 3722

  Weź udział w Lidze NGOs!

  Liga NGOs to program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego.

 • 3724

  Informacja

  Informujemy, że Powiat Wieruszowski otrzymał grant na realizację wsparcia dla Domów Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID – 19 w ramach projektu pn. Łódzkie pomaga, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, który został przeznaczony w całości dla Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie-Wsi. Grant na wsparcie mieszkańców oraz kadry domów pomocy społecznej w województwie łódzkim w związku z wystąpieniem COVID-19, w ramach projekt „Łódzkie pomaga” został przyznany na kwotę 209 887,50

 • 3721

  Informacja Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie dotycząca przebudowy mostu w m. Podbolesławiec

  Informujemy, że obecnie wykonywane są prace przy przebudowie mostu zarówno w jego części dolnej jak i na płycie górnej. Zwracamy się o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się pieszych i rowerzystów przez most (zaleca się przeprowadzanie rowerów). Prosimy również o nie przesuwanie istniejących zapór i nie przejeżdżanie przez most pojazdami. Samowolne działanie grozi mandatem karnym.

  Zgodnie z przyjętym harmonogramem robót przebudowa mostu oraz związane z tym utrudnienia potrwają do końca br.

  Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie

  Andrzej Drzazga

 • 3720

  Atrakcje powiatu wieruszowskiego na znanym portalu turystycznym

  Z Mapą i Kompasem, czyli orienteering na Ziemi Wieruszowskiej

 • 3719

  Spróbuj swoich sił na nowej - zaktualizowanej trasie orienteeringowej

  Z końcem sierpnia br. została oddana do użytku nowa trasa orienteeringowa ,,Sokolski Las’’. Poprzednia trasa wymagała aktualizacji, z uwagi na przebiegającą przez nią drogę ekspresową S8.

  Utworzenie kolejnej trasy wpisuje się w cykl zadań realizowanych przez Powiat Wieruszowski w ramach produktu turystycznego ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’.

 • 3717

  OGŁOSZENIE

  Zarząd Powiatu Wieruszowskiego, informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Rynek 1-7, w dniu 7 września 2020 r. zostały podane do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni, wykazy nieruchomości:

  - lokalu użytkowego o powierzchni 176,63 m2 usytuowanego na działce 324/2 o powierzchni 0,2000 ha, położonego w obrębie Sokolniki, przeznaczonego do wynajmu na czas nieokreślony w trybie przetargu ustnego ograniczonego, zgodnie z Uchwałą Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Nr 217/2020 z dnia 3 września 2020 r.

  - garażu blaszanego o powierzchni 15 m2, oznaczonego nr 7, usytuowanego na działce 147 o powierzchni 0,3671 ha położonego w Wieruszowie, przy ul. Waryńskiego 15, przeznaczonego do wynajmu na czas nieokreślony w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, zgodnie z Uchwałą Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Nr 218/2020 z dnia 3 września 2020r.

 • 3716

  XXIV Sesja Rady Powiatu, 27 sierpnia 2020 r

  W dniu 27 sierpnia 2020r. odbyła się XXIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas sesji radni podjęli 8 uchwał, które dotyczyły:  ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu wieruszowskiego; ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Wieruszowskiego, rozpatrzenia skargi, rozpatrzenia petycji dotyczącej zmiany przepisów prawa, zmian budżetu powiatu na 2020 rok i zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020 – 2026 oraz zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 • 3714

  Kolejne starty wieruszowskich lekkoatletów

  Senior Andrzej Kuch, który wystartował w 96 PZLA Mistrzostwach Polski we Włocławku, startował w konkurencji wskoku w dal, gdzie dobrym rezultatem 7,75 wywalczył drugie miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski.

Script logo StudioStrona.pl