Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • Gala twórczości Tanecznej Powiatu Wieruszowskiego

  1 czerwca na Hali Sportowej w Dzietrzkowicach odbyła się Gala Twórczości Tanecznej Powiatu Wieruszowskiego. Organizatorami był Uczniowski Klub Sportowy ATUT, Powiat Wieruszowski i Gminne Centrum Kultury w Bolesławcu. Gala organizowana była w ramach projektu dofinansowanego ze środków powiatu wieruszowskiego. 

 • IX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 31 maja 2019r. odbyła się IX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, na której radni mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania prezentacji multimedialnej dotyczącej działalności Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego za 2018 rok, którą przedstawił Dyrektor Biura Zarządu ROTWŁ Pan Marek Lawin.

 • Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Kartografii GN.6820.3.1.2019

 • Liga Dzieci dobiegła końca

  Ponad stu zawodników i zawodniczek rywalizowało w tegorocznej wiosennej edycji Ligi Dzieci. Rozgrywki zakończono w ubiegłą sobotę - 1 czerwca. Nagrody wręczył uczestnikom członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego – Piotr Kowalczyk.

  Przedsięwzięcie było realizowane w ramach zadania: Rozgrywki Ligowe – Powiat Wieruszowski Kocha Futbol i współfinansowane przez Powiat Wieruszowski. Piłkarska rywalizacja była ważna, ale nie najważniejsza.

 • Kształcenie zawodowe – zaproszenie na spotkanie

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w województwie łódzkim zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Kształcenie zawodowe – konkurs w ramach Poddziałania XI.3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020”.

  Najbliższe spotkanie informacyjne odbędzie się 7 czerwca 2019 r. 

 • Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2018 roku. Zgłoś swojego kandydata!

  Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego nr XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za 2018r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2019r.

 • Ucz się języków w "Koperniku"!

  Liceum Ogólnokształcące w Wieruszowie jest właściwym miejscem dla wszystkich tych, którzy wiedzą, że dobra znajomość języków to gwarancja sukcesu w każdej dziedzinie. Stuprocentowa zdawalność języków na maturze (z wynikami zawsze wyższymi od średnich w województwie), nowoczesne pracownie językowe z tablicami interaktywnymi, współpraca ze szkołami z Francji, Hiszpanii, Ukrainy i uczelniami wyższymi w Polsce oraz sukcesy w konkursach i olimpiadach potwierdzają, że w wieruszowskim LO panują bardzo dobre warunki do nauki języków nie tylko w ramach ich kontynuacji, ale również nauki od podstaw.

 • VIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  29 maja 2019 roku odbyła się VIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas Sesji Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek przedstawił Raport o stanie Powiatu Wieruszowskiego za 2018 rok. Wyjaśnił, że po zmianach wprowadzonych do ustawy o samorządzie powiatowym nałożono na Zarząd Powiatu obowiązek przedstawienia Radzie Powiatu w terminie do dnia 31 maja raportu o stanie powiatu. Raport obejmuje podsumowanie działalności Zarządu Powiatu za rok poprzedni, a w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu i budżetu obywatelskiego, który w naszym powiecie nie został uchwalony.

Script logo StudioStrona.pl