Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   OK-BR.0002.42018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

   XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  • Powiatowa muzyczna rywalizacja

   W niedzielne popołudnie (15 kwietnia br.) przeprowadzono w Bolesławcu organizowane przez miejscowe Gminne Centrum Kultury oraz Powiat Wieruszowski muzyczne przedsięwzięcie z udziałem mieszkańców naszego regionu.

   Występy uczestników były oceniane przez komisję jurorską. Rozdanie nagród, ufundowanych między innymi przez Powiat Wieruszowski, odbyło się z udziałem wicestarosty wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • „Staszic” na Targach Edukacyjnych w Opatowie

  Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie mieli możliwość zaprezentowania oferty szkoły, biorąc udział w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Opatowie.

 • Dzień Patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica

  W dniu 23 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona szkoły.

 • XLII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 28 lutego 2018r. odbyła się XLII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego.

 • Dzień Języków Obcych z EKO-Kopernikiem

  Tegoroczne święto Patrona w Liceum w Wieruszowie, które miało miejsce 21 lutego połączone było z Dniem Języków Obcych urozmaiconym akcentami ekologicznymi. Świętując 545.rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika w szkole mówiono o jego osiągnięciach nie tylko w języku polskim, ale również w języku niemieckim, angielskim, rosyjskim a nawet francuskim. Wręczono nagrody w konkursach ekologicznych i językowych.

 • Walka z depresją w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie

  23 lutego to Dzień Walki z Depresją, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o chorobie i zachęcanie chorych do podjęcia leczenia. W dniach od 13 do 21 lutego 2018 roku z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie uczennice i uczniowie spotykali się z psychologami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieruszowie. W sumie w spotkaniach wzięło udział 248 uczniów. Organizatorzy serdecznie dziękują p. Paulinie Karczyńskiej i p. Jolancie Mieszkalskiej za udział w szkolnym projekcie „Porozmawiajmy o depresji”.

 • Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie- Wsi odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie

  16.02.2018r. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie- Wsi  odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie, gdzie mogli skorzystać z Internetu, komputerów oraz pokaźnych zborów literackich biblioteki.

  Odwiedziny w bibliotece miały na celu rozwijanie zainteresowań mieszkańców DPS-u pragnących poszerzać swoją wiedze o nowości wydawnicze w literaturze, prasie czy broszurach informacyjnych, komiksach

 • UWAGA HODOWCY ŚWIŃ !!! od 28 lutego 2018 r. obowiązują nowe zasady bioasekuracji!

  W CAŁYM KRAJU NAKAZUJE SIĘ:

  WYŁOŻENIE MAT DEZYNFEKCYJNYCH przed wejściami do pomieszczeń, w których są utrzymywaneświnie, i wyjściami z tych pomieszczeń: szerokość maty: nie mniejsza niż szerokość danego wejścia lub wyjścia, długość maty: co najmniej 1 m,
  a także stałe utrzymywanie tych mat w stanie zapewniającym utrzymanie skuteczności działania środka dezynfekcyjnego (np. Rapicid). PROWADZENIE REJESTRU ŚRODKÓW TRANSPORTU DO PRZEWOZU ŚWIŃ wjeżdżających na teren gospodarstwa.......

 • Ogłoszenie - przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego

Script logo StudioStrona.pl