Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ważne! Zmiana organizacji ruchu

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

  • Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

   Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Aktualności

RSS
 • Szkolenia dotyczące edukacji prawnej

  Fundacja Młodzi Ludziom 23.10.2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie oraz 06.11.2019r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie przeprowadziła szkolenie dla uczniów szkół średnich w zakresie edukacji prawnej. Tematyka szkoleń dotyczyła m.in. kwestii związanych z podpisywaniem niekorzystnych umów z akwizytorami i możliwością odstąpienia od nich, sposobami uchronienia się przed oszustami podszywającymi się pod znane firmy i oferującymi usługi rzekomo w ich imieniu, a także  spraw spadkowych (przyjęcie i odrzucenie spadku oraz konsekwencje prawne związane z dokonaniem tych czynności).

 • 11 listopada uroczyste otwarcie Wieruszowskiej Trasy Rowerowej MTB

  Samorząd Powiatu Wieruszowskiego serdecznie zaprasza na wielkie sportowe przedsięwzięcie!

 • Ogłoszenie Starosty Wieruszowskiego

  Starosta Wieruszowski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Rynek 1-7, w dniu 6  listopada 2019 r. zostały podane do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni, wykazy nieruchomości.

 • Bezpłatne badania mammograficzne

  Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

  Lututów – 29 listopada 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Klonowska 8

   

 • Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „ Piękna Niepodległa”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie  po raz czwarty  zorganizowała Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „ Piękna Niepodległa” w ramach Kalendarza Imprez Powiatu Wieruszowskiego na 2019 r.  współfinansowanego przez Powiat Wieruszowski. Konkurs był adresowany  do dzieci i młodzieży z terenu powiatu wieruszowskiego.

 • Ogłoszenie

  Starosta Wieruszowski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, zgodnie z art. 49 kpa informuje, że na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, na okres 14 dni, została wywieszona decyzja Starosty Wieruszowskiego, wykonującego zadania z zakresu administracji rządowej, z dnia 6 listopada 2019 r. znak: GN.6820.3.1.2019 zmieniająca na podstawie art. 155 Kpa decyzję Starosty Wieruszowskiego, wykonującego zadania z zakresu administracji rządowej, z dnia 30 maja 2019 r. , znak: GN.6820.3.1.2019

 • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

  Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej dla mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego w 2020r.

 • OGŁOSZENIE KONSULTACJI projektu Rocznego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020r.

  Na podstawie uchwały Rady Powiatu Wieruszowskiego Nr LIV/267/10 z dnia 30 września 2010r. w sprawie określenia sposobu konsultowania z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowych tych organizacji, Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do udziału w konsultacjach, których przedmiotem jest projekt uchwały w sprawie „Rocznego programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020r.”

Script logo StudioStrona.pl