Komunikat II

(Ćwiczenia)

Zakończyło się ćwiczenie antyterrorystyczne w Szkole Ponadgimnazjalnej w Wieruszowie.

W ramach ćwiczenia zdefiniowano najważniejsze zagrożenia mogące wystąpić w placówkach szkolnych na terenie powiatu wieruszowskiego. Pokazano praktycznie sposoby reagowania na te zagrożenia.

W ćwiczeniu brali udział wójtowie, pracownicy merytoryczni jst odpowiedzialni za oświatę i bezpieczeństwo, kierownicy placówek oświatowych, księża, policjanci oraz inne zainteresowane osoby. Łącznie 112 osób.

Został zakończony dzisiaj I etap ćwiczenia. Ćwiczenie będzie kontynuowane w dniu jutrzejszym.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

• Кір (одра) – що треба знати!!!

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють немовлята від 6 до 12 місяців життя, які не мали обов'язкового щеплення. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти.

Зараження відбувається тільки від людини до людини. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. В інфікованого кір також проявляється не одраз: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це – прихований період хвороби.

• Z Powiatem na piknik 2018!

,,Z Powiatem na piknik 2018!’’ za nami! Wydarzenie, które odbyło się 9 czerwca br. na wieruszowskim Rynku było kompleksową ofertą skierowaną do mieszkańców powiatu wieruszowskiego. Cykl wydarzeń rekreacyjno-sportowo-kulturalnych skupił wielu gości, zarówno mieszkańców powiatu, jak i okolicznych terenów.

• PODSUMOWANIE XV POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „… otwórz oczy na świat”

W dniu 5 czerwca 2018 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się podsumowanie XV Powiatowego Konkursu Ekologicznego „… otwórz oczy na świat”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych kl. I-VII z terenu powiatu wieruszowskiego i przeprowadzony został w dwóch kategoriach:

- uczniowie klas I-III

- uczniowie klas IV-VII.

Konkurs polegał na wykonaniu indywidualnej pracy przestrzennej pod hasłem:

„MOJA EKOLOGICZNA TORBA NA ZAKUPY”.

• Z Powiatem na piknik 2018

• Już w sobotę Fiesta Balonowa!

Wydarzenie odbywające się w ramach Święta Powiatu Wieruszowskiego ,,Z Powiatem na piknik 2018!''

• Zapraszamy na XXXIX Wojewódzki Rajd Rowerowy

Rajd Rowerowy odbędzie się 9 czerwca 2018 r. w ramach Święta Powiatu Wieruszowskiego ,,Z Powiatem na piknik 2018!''

• Zapraszamy na Noc Bibliotek pn. STRAŻna Noc w bibliotece