Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

  • Informacja

   W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

Aktualności

RSS
 • ARiMR: Dłuższy termin składania wniosków o płatność dobrostanową

  Do 15 czerwca 2020 r. został przedłużony termin składania wniosków przez tych rolników, którzy chcą ubiegać się w ARiMR o pomoc finansową z PROW 2014-2020 w ramach działania „Dobrostan zwierząt”.

 • Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych Samorząd Powiatu Wieruszowskiego składa najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. 
  Chcemy wyrazić uznanie wobec wykonywania niełatwej pracy, zaangażowania oraz gotowości służenia w każdej chwili drugiemu człowiekowi, zwłaszcza w tym ciężkim dla nas czasie. 

  Dziękujemy!

 • Bieżące prace przy budowie pasywnego budynku

  W pierwszej połowie kwietnia 2020 r. wykonano strop nad parterem. Zamontowano także prefabrykowane biegi schodowe z poziomu parteru na poziom pierwszego piętra oraz wymurowano większość ścian konstrukcyjnych pierwszego piętra.

 • Informacja dotycząca wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 w punkcie drive thru.

  Na podstawie pisma z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi informujemy, że na terenie województwa łódzkiego działa 7 punktów pobierania wymazów typu drive thru. Pobieranie wymazów odbywa się w ściśle określonych godzinach i dotyczy tylko określonej grupy osób wskazanych przez właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

  Na czas wykonywania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 w punkcie drive thru oraz czas dojazdu z miejsca kwarantanny i z powrotem państwowy powiatowy inspektor sanitarny wydaje tymczasowe zezwolenie na opuszczenie miejsca kwarantanny. Informację o wyjeździe osoby na wykonanie testu przekazuje również Policji.

  Wymazy pobierane są bez opuszczenia pojazdu. Każda z kierowanych na test osób musi posiadać przy sobie dowód tożsamości i okazać go personelowi medycznemu przed pobraniem wymazu. Osoby kierowane na pobranie wymazu przez właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego zostaną również dokładnie poinformowane o wszystkich istotnych rzeczach dotyczących przeprowadzenia testów w punktach drive thru.

   Punkty pobrań wymazów drive thru w województwie łódzkim:

 • XX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

 • Ogólnopolska system wsparcia społecznego szpitali

  Przez ostatnie 6 tygodni 30 osobowy zespół programistów i naukowców stworzył i rozwinął pro bono ogólnopolski system wsparcia społecznego szpitali WsparcieDlaSzpitala.pl, który objął już ponad 400 szpitali i DPS ze 150 miast Polski. System ten pomaga w inicjatywach społecznych i zbiórkach rzeczowych dla szpitali.

 • Pomoc suszowa – ARiMR sukcesywnie realizuje wypłaty

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła wypłaty pomocy suszowej dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w 2019 roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. W ciągu zaledwie czterech dni na konta rolników Agencja przelała kolejne 93 mln zł.

 • ,,Do widzenia Przyjaciele!" Klasy maturalne LO ukończyły szkołę

  Uchwałą Rady Pedagogicznej Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie z dnia 21.kwietnia 2020 r, wszyscy uczniowie klas trzecich ukończyli szkołę. Tym razem coroczne ukończenie szkoły przez klasy maturalne nie mogło się odbyć w tradycyjny sposób, ale to wcale nie znaczy, że Dyrekcja LO zrezygnowała z podkreślenia wagi tego dnia.

Script logo StudioStrona.pl