• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 3976

Przewozy autobusowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych

PKS Wieluń informuje, że od 17 maja zostaną ponownie uruchomione przewozy autobusowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

• 3975

Bezpłatne badania w kierunku osteoporozy!

Zapraszamy mieszkańców powiatu wieruszowskiego na bezpłatne badania densytometryczne (osteoporoza) w Osteobusie w dniu 23 maja 2021r. Badania mogą wykonać osoby powyżej 21 roku życia

Zapisy telefonicznie od dnia 17 maja 2021r. od godziny 8:00 pod numerem telefonu: 62 78 13 378

Liczba miejsc ograniczona!!

• 3972

Milena Cegiełka brązową medalistką Mistrzostw Polski w BnO!

Relacja klubów orienteeringowych z terenu powiatu wieruszowskiego.

• 3973

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w Biegach Przełajowych ,.,Europejska Mila’’

Po kilku miesięcznym okresie zawieszania zawodów szkolnych, z początkiem maja wznowiono organizację imprez sportowych z udziałem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Pierwszą taką imprezą, w której mogły uczestniczyć reprezentacje szkół (oczywiście jeszcze w reżimie sanitarnym)  były Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w Biegach Przełajowych pod nazwą Europejska Mila.

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do wzięcia udziału w I przetargu ustnym nieograniczonym na najem garażu murowanego

• 3970

Konsultacje społeczne projektu ustawy o OSP

Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej

Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

• 3969

XXXIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 29 kwietnia 2021r. odbyła się XXXIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas Sesji Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek omówił Raport o stanie Powiatu Wieruszowskiego za 2020 rok. Wyjaśnił, że po zmianach wprowadzonych do ustawy o samorządzie powiatowym nałożono na zarząd powiatu obowiązek przedstawienia radzie powiatu w terminie do dnia 31 maja raportu o stanie powiatu. Po wprowadzeniu Starosty przewidziana była debata nad Raportem.

• 3968

Informacja dotycząca punktu szczepień powszechnych

Zapisy na szczepienia populacyjne przyjmowane są w dni robocze w godzinach 8.00-15.00 pod numerem telefonu 731 299 501. W celu rejestracji prosimy o przygotowanie numeru pesel oraz numeru telefonu, na który ma przyjść informacja SMS potwierdzająca wyznaczony termin.