• Powiatowa muzyczna rywalizacja

W niedzielne popołudnie (15 kwietnia br.) przeprowadzono w Bolesławcu organizowane przez miejscowe Gminne Centrum Kultury oraz Powiat Wieruszowski muzyczne przedsięwzięcie z udziałem mieszkańców naszego regionu.

Występy uczestników były oceniane przez komisję jurorską. Rozdanie nagród, ufundowanych między innymi przez Powiat Wieruszowski, odbyło się z udziałem wicestarosty wieruszowskiego.

• Wieruszowska LGD skutecznie pomaga

W  dniu 17 kwietnia 2018 r. w Wieruszowie odbyło się spotkanie zorganizowane dla beneficjentów „Między Prosną a Wartą” – Lokalnej Grupy Działania z  przedstawicielami
      i pracownikami Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wraz  z  marszałkiem Witoldem Stępniem. Głównym celem spotkania było podpisanie umów na realizację projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich złożonych w ramach naborów ogłoszonych w LGD. Ciekawe pomysły i duże zainteresowanie środkami PROW nie tylko przez samorządy, ale przede wszystkim przez organizacje pozarządowe, ochotnicze straże pożarne jak również przedsiębiorców to efekt szeregu przeprowadzonych konsultacji społecznych i powstania Lokalnej Strategii Rozwoju stworzonej przez zespół pod kierownictwem pana Andrzeja Szymanka – Starosty Wieruszowskiego, ówczesnego Prezesa LGD. Wsparcie merytoryczne dla składających wnioski świadczyła  Lokalna Grupa Działania ”Między Prosną i Wartą” pod kierownictwem pani Marzeny Kaczmarek.

• IV kadencja Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

W dniu 24 lipca odbyła swoje pierwsze posiedzenie w IV kadencji Powiatowa Społeczna Rada ds. osób niepełnosprawnych w składzie powołanym Zarządzeniem Starosty Wieruszowskiego Nr 32/15 z dnia 2 lipca 2015r. t.j:

• Muzyczne lato 2015 (relacja video)

Tradycyjnie parada orkiestr dętych zainauguruje „Lato na marszową nutę”. 9 edycja tej wspaniałej muzycznej imprezy rozpocznie się o godz. 13.00, w niedzielę 2 sierpnia 2015 r. w Dzietrzkowicach. Zaprezentują się orkiestry z Kurzętnika, Ropczyc, Sobolowa, Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, Ostrzeszowa, Łomnicy, Łowkowic, Wieruszowa i Dzietrzkowic. O 20.30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – zespół LOMBARD.

Dla przypomnienia prezentujemy filmy z ubiegłorocznej edycji tej imprezy.

• BIURO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA - nieczynne

BIURO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA w Starostwie Powiatowym w Wieruszowiew dniach 27.07.2015R. – 10.08.2015R. BĘDZIE NIECZYNNE
    Bezpłatną poradę konsumencką można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 889 866 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 zarówno
    z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych.

• Wieruszowski akcent na olimpiadzie (relacja video)

20 lipca 2015 r. uroczyste otwarcie na rynku w Opolu rozpoczęło jubileuszowe XX Międzynarodowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF. Ok. 500 zawodników młodzieżowych drużyn pożarniczych z ponad 20 krajów przybyło do Opola. Strażacka olimpiada potrwa do soboty 25. 07 2015 r. Wydarzeniu towarzyszy szereg dodatkowych atrakcji otwartych dla wszystkich chętnych, m.in. Wystawa Narodów i Festyn Strażacki, Olimpiada Obozowa, prezentacje drużyn i oraz pokazy sprawnościowe. Na opolskim rynku można było zobaczyć, jaką rolę pełnią obecnie strażacy-ochotnicy i cały zakres ich działalności ratowniczej, sportowej i kulturalnej poza przysłowiowym gaszeniem pożarów.

• Nie bądź królikiem doświadczalnym - nie bierz narkotyków (dopalaczy), które niosą śmierć!!!

Producenci i sprzedawcy narkotyków (dopalaczy) oraz innych substancji odurzających zapewniają, że oferowane przez nich produkty są bezpieczne i nie prowadzą do uzależnienia.

Zadać należy pytanie: skąd te zatrważajace statystyki, które mówią, że tylko w zeszłym roku odnotowano ponad 2400 zatruć dopalaczami a w pierwszej połowie tego roku dopalaczami zatruło się już ponad 2000 osób, z czego 9 przypadków było śmiertelnych!

• Postępowanie w wypadku kontaktu skóry z organami lub sokiem kaukaskich barszczy

W przypadku bezpośredniego kontaktu z kaukaskimi barszczami należy niezwłocznie umyć skórę zimną wodą z mydłem tak, by usunąć z jej powierzchni sok rośliny, a następnie chronić ją przed promieniami słonecznymi przez przynajmniej 48 h, jeśli nawet w tym czasie nie pojawiają się żadne objawy.

• III Turniej Siatkówki Plażowej Lubczyna 2015

1 i 2 sierpnia 2015r - boisko sportowe w Lubczynie

• Konwent Powiatów Polskich Województwa Łódzkiego

Dnia 1 lipca 2015r. w Muzeum- Zamku w Oporowie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa łódzkiego. Obradom przewodniczył Stanisław Cubała - przewodniczący konwentu, starosta piotrkowski. Starostowie zapoznali się z możliwościami wykorzystania przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na działania dotyczące zasobów geodezyjnych i kartograficznych.