• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żdżarach

1 maja br. druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żdżarach obchodzili Jubileusz 100-lecia działalności jednostki.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatu wieruszowskiego, gminnego, przedstawiciele służb mundurowych, poczty sztandarowe lokalnych jednostek OSP oraz członkowie rodzin strażaków. Powiat Wieruszowski reprezentował Starosta Stefan Pietras.

Obchody Jubileuszu rozpoczęła uroczysta Mszy Św. w intencji OSP Żdżary. Następnie przypomniano historię OSP w Żdżary oraz dokonano wręczenia odznaczeń. Po wystąpieniach zaproszonych gości odbyła się defilada jednostki.

Oprawę muzyczną wydarzenia uświetniła orkiestra OSP Żdżary.

• fotogaleria