Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

  • Zarządzenie nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), w związku z § 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964 ze zm.), w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie pracowników i mieszkańców oraz mając na względzie utrzymujący się stan zakażeń na terenie powiatu wieruszowskiego zarządzam, co następuje:

101. rocznica Święta Niepodległości

W ubiegłą niedzielę odbyły się powiatowe obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość organizowana przez Samorząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Samorząd Gminy Łubnice miała miejsce w Wójcinie.

Uroczystość rozpoczęto Mszą Św. za Ojczyznę, sprawowaną w Kościele Parafialnym p.w. św. Katarzyny i św. Walentego w Wójcinie. Następnie już na dziedzińcu kościoła pod symboliczną tablicę poświęconą poległym za Ojczyznę w latach 1939-1945, przedstawiciele Samorządu Powiatowego, Samorządów Gminnych, jednostek powiatowych oraz zaproszeni goście złożyli wiązanki kwiatów oraz znicze pamięci.

W tym symbolicznym miejscu starosta wieruszowski Andrzej Szymanek przywołał heroiczne wydarzenia sprzed 101 lat. Przytoczył między innymi historię powstańczych walk kolejnych pokoleń o niepodległą ojczyznę, które toczono również na Ziemi Wieruszowskiej oraz w jej najbliższej okolicy.

Dalsze obchody miały miejsce w Centrum Kultury Wsi w Wójcinie, gdzie z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Wójt Gminy Łubnice Michał Pazek. Głos zabrali również obecni na uroczystości parlamentarzyści na Sejm RP.

Wydarzenie uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Wójcinie  oraz występ Orkiestry Dętej z Dzietrzkowic.

 

 

Przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego uczestniczyli również w uroczystościach gminnych, które odbywały się w Lututowie, Sokolnikach oraz Wieruszowie, gdzie uroczystość została połączona z obchodami  z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie.

Script logo StudioStrona.pl