• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

110 rocznica powstania Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

14 lipca 2017r. Starosta Wieruszowski uczestniczył w obchodach 110 rocznicy powstania Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Główne uroczystości odbyły się w siedzibie banku przy ulicy Klonowskiej. Prezes banku Pan Marian Fita wraz przewodniczącym Rady Nadzorczej Jerzym Łuszczkiem dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej Jubileusz 110 – lecia powstania banku.

Wśród ponad 200 zaproszonych gości, obok kierownictwa, przedstawicieli grupy spółdzielczej i pracowników, znaleźli się europoseł Andrzej Grzyb, poseł Piotr Polak, przedstawiciele woj. łódzkiego: Jolanta Zięba Gzik, Andrzej Chowis, wicemarszałek woj. wielkopolskiego Krzysztof Grabowski a także samorządowcy z czterech ościennych powiatów na których terenie działa Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie.

Prezes Krajowej Rady Spółdzielczej wyróżnił Rejonowy Bank Spółdzielczy "Złotym Laurem Spółdzielczości", natomiast Sejmik Województwa Łódzkiego, przyznał bankowi Honorową Odznakę za Zasługi dla Województwa Łódzkiego. Symbolicznego aktu przekazania dokonała wicemarszałek Zięba-Gzik w towarzystwie radnego wojewódzkiego. Była to forma podziękowania za wspieranie lokalnej kultury, samorządów, jednostek OSP oraz stowarzyszeń.

W trakcie obchodów wręczono również podziękowania, wyróżnienia i odznaczenia dla instytucji i osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju banku i spółdzielczości bankowej. Starosta wieruszowski – Andrzej Szymanek został wyróżniony Złotą Odznaką za Zasługi dla Spółdzielczości Bankowej.

Przedstawiciele instytucji oraz zaproszeni goście w okolicznościowych wystąpieniach składali gratulacje i podziękowania wręczali  kwiaty i upominki.

Foto P.Kołodziekczyk, E.Tomaszek