• Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

• LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

8 milionów na pomysły mieszkańców Województwa Łódzkiego

Budżet Obywatelski Samorządu Województwa Łódzkiego 2018 okazał się być przede wszystkim sukcesem mieszkańców. Ponad 300 zgłoszonych projektów i ponad 102 tys. oddanych głosów świadczy o ich aktywności.

Rusza zatem druga edycja Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego!

W imieniu Samorządu Województwa Łódzkiego zapraszamy na spotkania informacyjne, na których opowiemy o tym:
- kto i w jakiś sposób może zgłosić zadanie?
- jakie projekty mają szansę na zakwalifikowanie do głosowania?
- co zmieniło się w Regulaminie?

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego odbędzie się 6 kwietnia br. (piątek) o godz. 16.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego na stronie internetowej: https://bo.lodzkie.pl/ .

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego na rok 2019!