• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Wielki Polak, astronom i Patron - Mikołaj Kopernik

19 lutego w wieruszowskim liceum odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły połączona z Dniem Nauk Matematycznych i Przyrodniczych. Honorowym gościem był Mikołaj Kopernik, który został przywitany pięknym biciem dzwonów.

80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 września tradycyjnie w symbolicznym miejscu - przed obeliskiem na polach Krajańskich odbyły się uroczyste obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Powiatowe uroczystości patriotyczne rozpoczęły się polową mszą świętą, po której nastąpiły uroczyste obchody szczególnej rocznicy dla narodu polskiego.

W okolicznościowym wystąpieniu starosta wieruszowski Andrzej Szymanek podkreślił tragizm II Wojny Światowej, jako czasu największego konfliktu w historii świata, ale również poczucie dumy z rodaków, którzy odważnie i z pełnym poświęceniem walczyli, nie tylko w obronie Ojczyzny, ale na wielu frontach II Wojny Światowej, składając ofiarę krwi i życia na ołtarzu wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej.

Podczas uroczystości Piotr Zawada - Dyrektor Publicznej Szkoły w Żdżarach ale również miłośnik historii przytoczył tragiczne losy, które spotkały ludność Ziemi Wieruszowskiej od pierwszych godzin agresji Rzeszy Niemieckiej na Polskę.

Część artystyczna uroczystości została przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Czastarach.

Pod obeliskiem na polach Krajańskich włodarze Powiatu oraz przybyłe delegacje złożyli biało-czerwone wiązanki kwiatów.

Z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, delegacja Powiatu Wieruszowskiego 2 września br. złożyła również kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych cywilnych mieszkańców Wyszanowa, Mikorzyna i Torzeńca.