• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

• fotogaleria

1 września 2021 roku  na Polach Krajańskich odbyła się uroczystość patriotyczna w 82 rocznicę agresji hitlerowskiej na Polskę. Oddano hołd ofiarom i bohaterom kampanii wrześniowej 1939 roku. Starosta Wieruszowski w swoim wystąpieniu przypomniał tragiczne wydarzenia pierwszych dni hitlerowskiej napaści na Polskę. Po modlitwie za ofiary wojny oraz odczytaniu apelu poległych przypomniano nazwiska poległych  na polu walki W.Sasa, T.Zajdela, S.Dębskiego, L.Dreznera, S.Zimocha oraz żołnierza nieznanego. Delegacje uczestniczące w uroczystości,  na czele z przedstawicielami Sejmu RP, samorządu województwa łódzkiego, samorządu powiatu i gmin, złożyły pod pomnikiem wieńce  i wiązanki kwiatów.