Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
  • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

  • Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

  • pomoc prawna

  •  bip1

  • Rada Powiatu Wieruszowskiego

  • epuap

W sprawie realizacji projektu „Szerokopasmowy Wieruszów – budowa sieci światłowodowej na terenie powiatu wieruszowskiego”

  • fotogaleria

Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek mając na uwadze potrzebę stworzenia infrastruktury telekomunikacyjnej w gminach powiatu wieruszowskiego, podpisał list intencyjny w sprawie współpracy z firmą ComNet Multimedia przy realizacji programu budowy sieci światłowodowej na terenie powiatu wieruszowskiego.

             Inwestycja, współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, umożliwi mieszkańcom powiatu dostęp do szerokopasmowego Internetu, telewizji i telefonii.

    W ramach realizowanego partnerstwa z firmą ComNet Multimedia możliwe będzie rozszerzenie zasięgu działania infrastruktury telekomunikacyjnej na wszystkie gminy powiatu.

Rozwój infrastruktury i usług szerokopasmowego Internetu znajduje się w centrum zainteresowania samorządu  wieruszowskiego jako podstawowy i niezbędny czynnik wspierający rozwój gospodarczy oraz zapewniający poprawę jakości życia mieszkańców naszego powiatu.

    Wiceprezes firmy ComNet Multimedia Sebastian Kachel po zakończeniu konferencji dotyczącej służby zdrowia, przedstawił zebranym w sali GOKSIT w Sokolnikach założenia programu budowy sieci światłowodowej na terenie powiatu wieruszowskiego oraz koncepcję dotyczącą udostępniania tej infrastruktury dla Internetu szerokopasmowego o prędkości 100Mbit/s u każdego odbiorcy, a także dostawy programów telewizyjnych i łączności telefonicznej.

    SZEROKOPASMOWY INTERNET daje szanse wszystkim mieszkańcom powiatu, którzy do tej pory nie mogli korzystać z nowoczesnych usług szerokopasmowych, a przez to są zagrożeni wykluczeniem cyfrowym. Powstała sieć szerokopasmowa będzie otwarta  dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców, mieszkańców, firm i instytucji z terenu Powiatu Wieruszowskiego.

Informacje dotyczące samorządu powiatowego - Sekretarz Powiatu Wieruszowskiego, tel. 62 78 13 940.

Script logo StudioStrona.pl