• koronawirus informacje

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

Apel Starosty Wieruszowskiego - KORONAWIRUS na terenie naszego powiatu NIE ODPUSZCZA

W dniu 22 lipca 2020 roku zostało zwołane w trybie pilnym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z niepokojącym wzrostem potwierdzonych zachorowań na koronawirusa na terenie Powiatu Wieruszowskiego. Czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego.

COVID nie ustępuje !!! Cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie.

Z koronawirusem zmuszeni jesteśmy wspólnie walczyć. Najważniejsza w tej walce jest nasza odpowiedzialna postawa! Po to, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii, musimy wszyscy stosować podstawowe zasady zabezpieczeń.

Dlatego gorąco proszę o stosowanie się do wszelkich zaleceń sanitarnych, które są pomocne w profilaktyce zapobiegania pandemii.

Częste mycie rąk, dezynfekcja dłoni, dystans społeczny i noszenie maseczek w miejscach zamkniętych oraz tam, gdzie nie możemy zachować wspomnianego dystansu (nie mniej niż 2 m). O tym powinnyśmy pamiętać w interesie swoim, swoich bliskich i całej wspólnoty powiatowej.

W sposób szczególny zwracam się do organizatorów i uczestników wszelkich zgromadzeń w tym Mszy Świętych o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego i ich rygorystycznego przestrzegania.

Apeluję do Państwa o zdrowy rozsądek. Żadne zakazy i nakazy nie zapewnią nam bezpieczeństwa jeżeli nie zadbamy sami o siebie.

Apeluję także o wzajemną tolerancję wobec siebie, wobec służb, instytucji i podmiotów, które wykonują swoje zadania na naszą rzecz. Stosujmy się do zaleceń i instrukcji wprowadzonych w zakładach pracy i podmiotach obsługujących mieszkańców, mimo iż są one uciążliwe dla każdego z nas.

Rygory te są wprowadzone po to by zapewnić bezpieczeństwo sanitarne i zdrowotne dla naszych obywateli i pracowników obsługi oraz zapewnić ciągłość funkcjonowania  podmiotów realizujących obowiązki na rzecz mieszkańców.

Starosta Wieruszowski
Andrzej Szymanek