Biała Sobota

Wydarzenie odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2022 roku w jednostkach opieki zdrowotnej podległych Samorządowi Województwa Łódzkiego.

Ma ono na celu zwiększenie dostępu do konsultacji lekarskich i psychologicznych oraz wybranych badań dla mieszkańców województwa łódzkiego i uchodźców z Ukrainy przebywających na obszarze województwa łódzkiego. W programie przewidziano m.in.:

  • wykonanie pomiaru ciśnienia, glikemii, saturacji oraz badania EKG (w szpitalach w Zgierzu, Bełchatowie, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach, w Łodzi - Szpital im. M. Pirogowa, Szpital im. Wł. Biegańskiego oraz Szpital w Łagiewnikach oraz w przychodniach WOMP i SP ZOZ Pabian-Med. w Pabianicach),
  • poradnictwo onkologiczne (Szpital im. Kopernika w Łodzi),
  • poradnictwo psychologiczne (w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi, w Szpitalu w Bełchatowie oraz w WOMP w Łodzi),
  • szczepienia przeciw COVID-19 (w placówkach w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Sieradzu, Bełchatowie, Piotrkowie Tryb i Skierniewicach).

Wszystkie świadczenia udzielane będą bezpłatnie, bez konieczności wcześniejszych zapisów oraz skierowania. Więcej informacji na plakacie ponizej.

Na skróty