Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

   Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

  • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

   Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Ćwiczenie obronne pod kryptonimem EWE

W dniu 14 i 15 czerwca odbędą się na terenie powiatu wieruszowskiego ćwiczenia obronne. Celem ćwiczenia jest  sprawdzenie  skuteczności współdziałania administracji samorządowej, służb, inspekcji i straży oraz praktyczne sprawdzenie planowanych założeń z zakresu obrony cywilnej, obronności i zarządzania ujętych w Planie obrony cywilnej powiatu wieruszowskiego i w Planie operacyjnym funkcjonowania powiatu na wypadek wojny.

W ramach ćwiczenia zostanie przeprowadzona symulacja zagrożeń terrorystycznych w wybranej szkole oraz ewakuacja Starostwa Powiatowego
 i Urzędu Miejskiego w Wieruszowie.

Ćwiczenia odbędą się zgodnie z uzgodnioną dokumentacją ćwiczeń
z Urzędem Wojewódzkim w Łodzi.

 

Komunikaty dotyczące ćwiczenia będą ukazywały się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie
www.powiat-wieruszowski.pl.

 Wszelkich informacji na temat ćwiczeń będzie udzielał Stefan Pietras - Sekretarz Powiatu Wieruszowskiego, który został powołany na rzecznika prasowego ćwiczenia.
 

Script logo StudioStrona.pl