Ćwiczenie obronne pod kryptonimem EWE

W dniu 14 i 15 czerwca odbędą się na terenie powiatu wieruszowskiego ćwiczenia obronne. Celem ćwiczenia jest  sprawdzenie  skuteczności współdziałania administracji samorządowej, służb, inspekcji i straży oraz praktyczne sprawdzenie planowanych założeń z zakresu obrony cywilnej, obronności i zarządzania ujętych w Planie obrony cywilnej powiatu wieruszowskiego i w Planie operacyjnym funkcjonowania powiatu na wypadek wojny.

W ramach ćwiczenia zostanie przeprowadzona symulacja zagrożeń terrorystycznych w wybranej szkole oraz ewakuacja Starostwa Powiatowego
 i Urzędu Miejskiego w Wieruszowie.

Ćwiczenia odbędą się zgodnie z uzgodnioną dokumentacją ćwiczeń
z Urzędem Wojewódzkim w Łodzi.

Komunikaty dotyczące ćwiczenia będą ukazywały się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie
www.powiat-wieruszowski.pl.

Wszelkich informacji na temat ćwiczeń będzie udzielał Stefan Pietras - Sekretarz Powiatu Wieruszowskiego, który został powołany na rzecznika prasowego ćwiczenia.