Nazwa zadania: Odnawialne źródła energii elektrycznej dla budynków użyteczności publicznej należących do Powiatu Wieruszowskiego. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Przewidywana wartość inwestycji  1 103 000,00
Kwota udziału własnego 55 150,00
Kwota wnioskowanych środków 1 047 850,00

Instalacje fotowoltaiczne zostaną zamontowane na obiektach stanowiących mienie powiatu: administracyjnych, oświatowych oraz pomocy społecznej. Przyniesie to korzyści przede wszystkim w zakresie ochrony środowiska naturalnego jak i ekonomiczne dla powiatu. Celem projektu jest poprawa jakości powietrza na terenie powiatu. Realizacja projektu przyczyni się również do obniżenia kosztów ogrzewania budynku, zwiększenia produkcji ze źródeł odnawialnych i realizacji idei sektora publicznego w zakresie zrównoważonego gospodarowania zasobami w szczególności energią. Promuje ekologiczne podejścia do produkcji energii. Ponadto produkcja energii „słonecznej” wpływa korzystnie na bilans i bezpieczeństwo energetyczne kraju, a w tym na realizację redukcji emisji gazów cieplarnianych.