• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

W związku z wyznaczoną datą pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień - 19 stycznia br. o godz. 12:00 na wieruszowskim rynku, równocześnie z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Starosta wieruszowski na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

W miniony wtorek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek reprezentował Powiat Wieruszowski podczas Konwentu Powiatu Województwa Łódzkiego. Spotkanie samorządów z regionu odbyło się 15 stycznia br. w Starostwie Powiatu Piotrkowskiego.

Dofinansowanie do nauki dla osób niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie informuje o II terminie naboru wniosków w ramach programu PFRON „Aktywny samorząd” Moduł II pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2018/2019 wnioski przyjmowane są od 01.09.2018 roku do 10.10.2018 roku w siedzibie PCPR w Wieruszowie ul. L. Waryńskiego 15, 98-400 Wieruszów tel. 627831995.

Adresatami programu są osoby posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności i uczące się w: szkole wyższej, szkole policealnej, kolegium lub prowadzące przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

Wnioski złożone w w/w terminie będą rozpatrywane w październiku, podpisanie umów nastąpi w miesiącach listopad-grudzień.

Wnioski można pobrać bezpośrednio w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Wieruszowie lub ze strony internetowej www.wieruszow.pcpr.info w zakładce Aktywny samorząd.