• koronawirus informacje

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

Drodzy mieszkańcy powiatu wieruszowskiego – w naszych rękach nasze zdrowie

Wykazując się odpowiedzialnością i rozsądnym zachowaniem, zatroszczymy się o siebie, swoich bliskich i całą wspólnotę powiatową.

W konsekwencji zwołanego w minioną środę (22 lipca br.) posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a wcześniej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku działającej przy staroście wieruszowskim (9 lipca br.) rozpoczął się cykl spotkań
z przedstawicielami instytucji, organizacji, samorządów, jednostek organizacyjnych oraz przedsiębiorstw z terenu powiatu wieruszowskiego.

W naszym Powiecie nastąpił wzrost zachorowań na COVID-19, dlatego tak ważne jest, aby za pośrednictwem najważniejszych powiatowych komórek dotrzeć do wszystkich mieszkańców Powiatu z istotnymi informacjami dotyczącymi obecnej sytuacji.

W dniu dzisiejszym (24 lipca br.) odbyło się spotkanie starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka z naczelnikami wydziałów Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, następnie przedstawicielami Kościoła katolickiego oraz kierownikami jednostek organizacyjnych Powiatu Wieruszowskiego.

Celem spotkań jest wyłącznie uczulenie wszystkich mieszkańców powiatu wieruszowskiego na niepokojącą sytuację i wzrost zachorowań COVID-19 w związku z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2. Starosta wieruszowski pragnie przypomnieć przede wszystkim niezbędne zasady, które każdy z nas powinien bezwzględnie przestrzegać: częste mycie rąk, dezynfekcja dłoni, dystans społeczny, noszenie maseczek w miejscach zamkniętych oraz tam, gdzie nie można zachować wspomnianego dystansu (nie mniej niż 2 m) – w tym również w kościołach, podczas uroczystości rodzinnych, weselnych i w trakcie innych zgromadzeń.
Choć nakazy te stanowią pewien dyskomfort i uciążliwość, z czego każdy zdaje sobie sprawę, tylko ich bezwzględne przestrzeganie może nas uchronić przed niebezpiecznymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Cykl spotkań podyktowany jest troską o bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich mieszkańców powiatu wieruszowskiego i ich bliskich, dlatego raz jeszcze zwracamy się z prośbą o przestrzeganie wspomnianych zasad i rozsądne zachowanie w obecnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa.

Pamiętajmy, że koronawirus nie jest problemem urzędników, kierowników jednostek, zarządzających placówkami, obiektami, a każdego z nas.