• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Dzień Patrona Szkoły Stanisława Staszica

25 stycznia br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie obchodził Dzień Patrona Szkoły.

W uroczystym wydarzeniu uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, który pogratulował szkole uzyskania zaszczytnego tytułu i zdobycia po raz kolejny w historii szkoły ,,Srebrnej tarczy’’ w rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika ,,Perspektywy’’. Starosta zaznaczy również, że szkoła ma znakomitego patrona, który pomimo upływu czasu może stanowić aktualny wzór do naśladowania.

Z tej szczególnej okazji uczniowie przygotowali część artystyczną, w której przypomnieli życie, twórczość, a także zasługi wielkiego reformatora epoki oświecenia – Stanisława Staszica.

Stanisław Staszic światły edukator w okresie zagrożenia ratował niepodległość Polski, a po jej upadku wspierał starania o jej odzyskanie. Ma ogromny wkład w rozwój edukacji Polaków: mieszczan, chłopów i  inteligencję. Stanisław Staszic jako postępowy reformator i wizjoner, wykraczał poza ramy swojej epoki.

Uczniowie, wcielając się w postać Stanisława Staszica i prezentując teksty oświeceniowe pomogli zebranym lepiej zrozumieć ducha minionej epoki.