Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

  • Zarządzenie nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), w związku z § 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964 ze zm.), w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie pracowników i mieszkańców oraz mając na względzie utrzymujący się stan zakażeń na terenie powiatu wieruszowskiego zarządzam, co następuje:

Flaga Powiatu Wieruszowskiego

Samorządową flagę terytorialną powszechnego stosowania – dla Powiatu Wieruszowskiego, stanowi poziomy prostokątny płat materii o proporcji szerokości  do jej długości, co się ma jak 5:8. – Płat tkaniny składa się z trzech poziomych pasów.

Pas górny [o trzykrotnej szerokości pasa środkowego, srebrnego] – jest barwy czerwonej.

Pas środkowy jest barwy srebrnej. Pas dolny [o dwukrotnej szerokości pasa środkowego, srebrnego] – jest barwy czerwonej.

Wysokość (szerokość) pasa srebrnego uzyskujemy, dzieląc prostokąt płata materii – na sześć jednakowej wysokości (szerokości) pasów.

UWAGA:

We flagach srebrnych, barwę złota zastępuje barwa żółta, a barwę srebrną zastępuje barwa biała.

 

Script logo StudioStrona.pl