• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Granty sołeckie dla gmin powiatu wieruszowskiego

W dniu 10 lipca 2017r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie  odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie w ramach grantów sołeckich.

Z terenu powiatu wieruszowskiego, pomoc finansową z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2017 w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich, otrzymały cztery gminy:

Gmina Galewice na realizację zadania w miejscowości Galewice – kwota przyznanej dotacji 5000,00zł

Gmina Lututów na realizację zadnia w miejscowości Lututów – kwota przyznanej dotacji 5000,00zł;

Gmina Łubnice na realizację zadania w miejscowości Ludwinów – kwota przyznanej dotacji 5000,00zł;

Gmina Wieruszów na realizację zadania w miejscowości Wyszanów – kwota przyznanej dotacji 5000,00zł oraz na realizację zadnia w miejscowości Lubczyna – kwota przyznanej dotacji 4280,00zł