Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

  Rada Powiatu

 • Z ostatniej chwili...
  • 3780

   Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
   Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
   Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu: 62 78 13 374
   Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
   Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
   Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

  • 3898

   Ogólnopolska zbiórka krwi pn. „Drogocenna krew”

   Narodowe Centrum Krwi i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontynuują współpracę w zakresie honorowego krwiodawstwa. Ogólnopolska zbiórka krwi pod hasłem DROGOCENNA KREW została przedłużona do 2023r.

 • bip1

 • epuap

 • pomoc prawna

Halowe starty wieruszowskich lekkoatletów

 • fotogaleria

Od początku tego roku, a nawet od 23.12.2020r warunki treningowe dla naszych zawodników były bardzo nie sprzyjające. Z powodu pandemii zamknięto sale gimnastyczne. Brak możliwości korzystania z nich, a tym samym brak odpowiedniej ilości treningów ogólnorozwojowych i technicznych, które są podstawą w zimowym okresie przygotowawczym dla lekkoatletów bardzo utrudniał przygotowania. Po półtora miesięcznych treningach w lesie,  trzech tygodniach treningów na stadionie od 18.01.2021 r. w ujemnych temperaturach oraz kilku treningach ogólnorozwojowych i siłowych postanowiliśmy wystartować w kilku mityngach lekkoatletycznych, by starać się o kwalifikacje do Halowych Mistrzostw Polski U 18 i U 20.

Wystartowaliśmy w trzech mityngach w Aleksandrowie Łódzkim w Łodzi i w Spale.

W sumie w zawodach wystartowało 4. zawodników z 7. planowanych (niedyspozycja z powodu choroby).

 

Wyniki zawodów :

Jakub Sroka – U18  pchniecie kulą – 12,01  [PB]H,

Emilia Kałużna U16  600m – 2:06,00,

Jakub Szczepaniak U 20  200m – 23,14 [PB]H   300m – 36,24 [PB]H   400m – 48,87 [PB]H,

Oskar Wróbel U20  1500m – 4:45,55 [PB]H.

 

Jakub Szczepaniak wynikiem 48,87, który był jego nowym rekordem życiowym w hali uzyskał kwalifikacje do Halowych Mistrzostw Polski U20.

 

W dniach 12 – 14 lutego w Hali Arena w Toruniu rozegrane zostały PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20.

Jakub w HMP U20  startował w biegu na dystansie 400m. Po bardzo dobrym biegu eliminacyjnym z trzecim wynikiem 48,69 i nowym rekordem życiowym,  zakwalifikował się do Finału A, czyli pierwszej szóstki najlepszych zawodników.

Niestety już w samym finale nasz zawodnik popełnił falstart i został zdyskwalifikowany.

Miejmy nadzieje, że okres wiosenny i letni będzie bardziej sprzyjający i w pełni sił wkroczymy w nowy letni sezon 2021.

 

Zawodnicy: Jakub Sroka, Jakub Szczepaniak i Oskar Wróbel są uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, natomiast Emilia Kałużna jest uczennicą Szkoły Podstawowej Nr 1  im. Janusza Korczaka w Wieruszowie.

Zawodnicy UMLKS START w Wieruszowie trenują w ramach programów współfinansowanych przez Powiat Wieruszowski i Gminę Wieruszów.

 

 

Trener

Jarosław Urbaniak

 

 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
Script logo StudioStrona.pl