• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

II Międzypowiatowa Wystawa Rękodzieła Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością

Od 8 sierpnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej można oglądać prace  z  II  Międzypowiatowej Wystawy Rękodzieła Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością.

Wystawa  to ponad 200  prac przygotowanych przez podopiecznych 17 placówek oświatowo – wychowawczych działających w powiatach: sieradzkim, wieruszowskim, pajęczańskim i wieluńskim. Wszystkie prace powstały z materiałów naturalnych. Wykonane zostały wieloma ciekawymi technikami, od przedmiotów codziennego użytku jak torebki, wieszaki czy jaśki, poprzez elementy wyposażenia wnętrz (świeczniki, szkatułki) do obrazów, rzeźb i grafik włącznie.

Wystawę w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie będzie można oglądać do końca sierpnia.