• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.
Konkurs adresowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Celem  przeglądu jest wzbudzenie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu, budowanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do rodzimej ziemi , kształtując postawy patriotyzmu i szacunku do spuścizny narodowej.

Występ laureatów konkursu odbędzie się w trakcie uroczystości obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości organizowanej przez Gminę Lututów.

Serdecznie zapraszamy szkoły oraz uczniów, jak również mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego do wzięcia udziału w konkursie!

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń znajdują się w zamieszczonych poniżej plikach.