• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

Rada Powiatu

Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
      Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
      Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu: 62 78 13 374
      Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
      Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
      Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

Ogólnopolska zbiórka krwi pn. „Drogocenna krew”

Narodowe Centrum Krwi i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontynuują współpracę w zakresie honorowego krwiodawstwa. Ogólnopolska zbiórka krwi pod hasłem DROGOCENNA KREW została przedłużona do 2023r.

•  bip1

• epuap

• pomoc prawna

Informacja dotycząca lokalizacji punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Informujemy, że od 01.01.2021r. w punkcie prowadzonym przez Fundację Młodzi Ludziom nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie świadczone będzie w Wieruszowie w każdy wtorek (budynek Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, pokój 19).

Poniżej harmonogram udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Wieruszowskiego:

Punkt

NPP/NPO

PROWADZĄCY

ZAKRES

PORADNICTWA

ADRESY

DYŻURÓW

DNI i GODZINY

1.

Punkt Fundacji „Młodzi Ludziom”
z siedzibą
w Borysławiu

i

świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w tym nieodpłatna mediacja.

Poradnictwo obywatelskie świadczone jest Wieruszowie

Usługa świadczona przez  adwokatów, radców prawnych oraz doradcę obywatelskiego.

ul. Wieluńska 5

98-405 Galewice

poniedziałek godz. 7:30-11:30

ul. Rynek 1-7

98-400 Wieruszów

wtorek 12:00-16:00

ul. Rynek 1

98-430 Bolesławiec

środa 12:00-16:00

ul. Generała Wł. Sikorskiego 102

98-432 Łubnice

czwartek 12:00-16:00

ul. Wolności 29

98-410 Czastary

2.

Punkt prowadzony przez Starostwo Powiatowe
w Wieruszowie

usługa świadczona przez adwokatów i radców prawnych.

ul. Rynek 1-7
98-400 Wieruszów