• Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

• LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

Jubileusz 10-lecia Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie

Wyjątkowy jubileusz odbył się w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu wieruszowskiego. 19 września br. w sali bankietowej ,,Pod Rożą’’ w Wieruszowie podsumowano okres 10. lat funkcjonowania szpitala w formie spółki prawa handlowego, stanowiącej w 100% własność samorządu Powiatu Wieruszowskiego. Dokładnie 4 czerwca 2008 roku Zarząd Powiatu Wieruszowskiego podpisał umowę dotycząca przekształcenia SPZOZ w spółkę.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu Powiatu Wieruszowskiego. Z okazji jubileuszu wręczono podziękowania dla osób zasłużonych w działalność Powiatowego Centrum Medycznego.
Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw wyróżnili Jolantę Chełmińską - była wojewodę łódzką oraz Pawła Paczkowskiego – byłego dyrektora łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia za wkład oraz dołożone starania przy przekształcaniu szpitala w spółkę.

Podziękowania za 10-letnią pracę oraz zaangażowanie przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego skierowali również w stronę Prezesa Zarządu - Euniki Adamus, pracowników PCM oraz członków Rady Nadzorczej Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie.