• Ogłoszenie o II przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego  działając na podstawie z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.  o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U.  z 2018 r. poz. 2204, ze zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu  i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie  nieruchomości (Dz. U. z  2014 r. poz. 1490) ogłasza II przetarg ustny ograniczony  na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów, obręb Lututów, gm. Lututów, oznaczonej jako działka nr 55, o powierzchni 10,8700 ha

• Bardzo dobry występ zawodników UMLKS START Wieruszów w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20 w Toruniu

W dniu 07- 09 lutego br. w Hali Arena w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U 20.

W zawodach wzięło udział dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu  Sportowego  START w Wieruszowie - Krzysztof Kędzia i Jakub Szczepaniak. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – trzech konkurencjach.

Jubileusz 10-lecia Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie

Wyjątkowy jubileusz odbył się w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu wieruszowskiego. 19 września br. w sali bankietowej ,,Pod Rożą’’ w Wieruszowie podsumowano okres 10. lat funkcjonowania szpitala w formie spółki prawa handlowego, stanowiącej w 100% własność samorządu Powiatu Wieruszowskiego. Dokładnie 4 czerwca 2008 roku Zarząd Powiatu Wieruszowskiego podpisał umowę dotycząca przekształcenia SPZOZ w spółkę.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu Powiatu Wieruszowskiego. Z okazji jubileuszu wręczono podziękowania dla osób zasłużonych w działalność Powiatowego Centrum Medycznego.
Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw wyróżnili Jolantę Chełmińską - była wojewodę łódzką oraz Pawła Paczkowskiego – byłego dyrektora łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia za wkład oraz dołożone starania przy przekształcaniu szpitala w spółkę.

Podziękowania za 10-letnią pracę oraz zaangażowanie przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego skierowali również w stronę Prezesa Zarządu - Euniki Adamus, pracowników PCM oraz członków Rady Nadzorczej Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie.