• Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny

W Gminnym Ośrodku Kultury w Galewicach odbyło się uroczyste podsumowanie XIX  Powiatowego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „KRAJOBRAZ  POWIATU  WIERUSZOWSKIEGO ”.

• Zawiadomienie

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zawiadamia, że:

1. W dniu 17 grudnia 2018 r. w siedzibie Starostwa powiatowego w Wieruszowie odbył się przetarg nieograniczony ustny.

2. Przedmiotem przetargu był garaż nr 10, usytuowany na działce nr 147, położonej w Wieruszowie.

3. Liczba osób dopuszczonych – jedna , niedopuszczonych- brak,

4. Cena wywoławcza czynszu – 83,00 zł + należny podatek VAT, najwyższa cena osiągnięta w przetargu 84,00 zł  + należny podatek VAT

5. Nabywcą nieruchomości został Pan Ryszard Waldemar Skulski

Jubileusz 10-lecia Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie

Wyjątkowy jubileusz odbył się w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu wieruszowskiego. 19 września br. w sali bankietowej ,,Pod Rożą’’ w Wieruszowie podsumowano okres 10. lat funkcjonowania szpitala w formie spółki prawa handlowego, stanowiącej w 100% własność samorządu Powiatu Wieruszowskiego. Dokładnie 4 czerwca 2008 roku Zarząd Powiatu Wieruszowskiego podpisał umowę dotycząca przekształcenia SPZOZ w spółkę.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu Powiatu Wieruszowskiego. Z okazji jubileuszu wręczono podziękowania dla osób zasłużonych w działalność Powiatowego Centrum Medycznego.
Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw wyróżnili Jolantę Chełmińską - była wojewodę łódzką oraz Pawła Paczkowskiego – byłego dyrektora łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia za wkład oraz dołożone starania przy przekształcaniu szpitala w spółkę.

Podziękowania za 10-letnią pracę oraz zaangażowanie przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego skierowali również w stronę Prezesa Zarządu - Euniki Adamus, pracowników PCM oraz członków Rady Nadzorczej Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie.