Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

   Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

  • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

   Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Kolejna udana edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

6 kwietnia br. w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się coroczny Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, którego celem jest zainteresowanie przedszkolaków, uczniów i opiekunów tematyką zdrowotną oraz przekazywanie prozdrowotnych treści poprzez śpiew. Muzyczne przedsięwzięcie zostało zorganizowane w celu uczczenia obchodów Światowego Dnia Zdrowia, który każdego roku przypada 7 kwietnia. Corocznie wybierany jest na ten dzień temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. W tym roku obchody Światowego Dnia Zdrowia przebiegały pod hasłem ,,Zdrowie dla wszystkich’’.

Muzyczne wydarzenie zostało uroczyście otwarte przez starostę wieruszowskiego Andrzeja Szymanka, który podkreślił wagę uczenia najmłodszych osób prawidłowych nawyków związanych z tematyką zdrowotną, życząc dzieciom powodzenia i udanych występów.

Do konkursu zgłosiło się 9 przedszkoli oraz 12. zespołów ze szkół podstawowych. Wszystkie występy zostały przygotowane bardzo profesjonalnie. Spośród 21. zespołów komisja konkursowa ustaliła następujący werdykt:

Grupa przedszkolna:
I miejsce – Przedszkole przy Zespole Szkół w Starych Ochędzynie
II miejsce – Przedszkole Publiczne w Lututowie
III miejsce – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Bolesławcu

Wyróżnienia:
Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Pieczyskach
Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Parcicach

 

Kategoria wiekowa szkoła podstawowa klasy I-III:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 r. w Lututowie
III miejsce – Zespół Szkół w Walichnowach

 

Kategoria wiekowa szkoła podstawowa klasy IV-VII:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Niwiskach
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

Wyróżnienie za umiejętności wokalne:
Krzysztof Jaśniak – uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mieleszynie
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Sokolnikach

Wyróżnienie za walory artystyczne zaprezentowane podczas tegorocznego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu przyznano dla Szkoły Podstawowej w Parcicach.

 

Laureaci muzycznej rywalizacji otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Wieruszowski, które zostały wręczone przez sekretarza Powiatu Stefana Pietrasa.

W programie Festiwalu pojawiła się również gościnna prelekcja przedstawiciela wieruszowskiej policji – asp. szt. Damiana Pawlaka, który w interesujący sposób przedstawił dzieciom tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, omawiając przy tym ważną rolę stosowania elementów odblaskowych przez pieszych.

Script logo StudioStrona.pl