• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Kolejny start lekkoatletów UMLKS START Wieruszów

W dniu 26.01 br. w Hali Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi odbył się II Halowy Mityng RKS i ŁOZLA 2019.

W zawodach wystartowało pięciu zawodników wieruszowskiego Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego START Wieruszów.

Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych – dziesięciu konkurencjach.

Wyniki zawodników UMLKS START Wieruszów:

U 16 K

Weronika Fiołka  60m – 9,62 / skok w dal – 4,49

U 16 M

Kacper Kędzia  400m – 1,02.70 PB  /   skok w dal – 4,51

U18 M

Jakub Szczepaniak 400m – 53,85 PB  /   skok w dal – 5,91 PB

U 20 M

Krzysztof Kędzia 200m – 24,38 /   trójskok – Trójskok – 11,57

Rudnik Piotr 400m – 54,88 PB   /    800 m – NK

Udział młodzieży w zawodach można zaliczyć do udanych. Kolejny raz ustanowili i poprawili kilka rekordów. Następne starty wkrótce.

Zawodnicy UMLKS START Wieruszów w roku 2018 trenowali w ramach programów sportowych współfinansowanych przez Powiat Wieruszowski i Gminę Wieruszów.

Start w zawodach sfinansowany został ze środków własnych UMLKS START Wieruszów.