• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

Mimo, że jeszcze nie wyznaczono daty pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień na wieruszowskim rynku, równo z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Źródła sukcesu produktów turystycznych

W imieniu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego zapraszamy na seminarium „Źródła sukcesu produktów turystycznych”, które odbędzie się 24 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15.

Konkursy 2019 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Konkursy w 2019 r. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020”.

Spotkanie odbędzie się dnia 9 stycznia 2019 r. w godzinach 10:00 – 12:00 w Łodzi w sali konferencyjnej przy ul. Moniuszki 7/9 - rejestracja uczestników od godz. 9:45.

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej: https://rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife/item/3134-spotkanie-informacyjne-pn-konkursy-w-2019-roku-z-regionalnego-programu-operacyjnego-wojewodztwa-lodzkiego-na-lata-2014-2020 do dnia 8 stycznia 2019 r. do godz. 12:00.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.