• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Konwent Powiatów Polskich Województwa Łódzkiego

Dnia 1 lipca 2015r. w Muzeum - Zamku w Oporowie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa łódzkiego. Obradom przewodniczył Stanisław Cubała - przewodniczący konwentu, starosta piotrkowski. Starostowie zapoznali się z możliwościami wykorzystania przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na działania dotyczące zasobów geodezyjnych i kartograficznych.

Gośćmi Konwentu prezentującymi merytoryczne tematy byli Kazimierz Bujakowsk i- Główny Geodeta Kraju, Jan Schnerch- Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Geodezji oraz Krzysztof Studziżur- geodeta miasta Piotrków Trybunalski. Zebrani uczestnicy zapoznali się z informacjami na temat możliwości finansowania modernizacji powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a tym samym zwiększenia dostępności, stopnia wykorzystania i jakości technologii informacyjno- komunikacyjnych. Dla realizacji tego zadania rozważano koncepcję powołania Celowego Związku Powiatów Województwa Łódzkiego.

W trakcie obrad podjęto również sprawy dotyczące organizacji służby zdrowia na terenie powiatów.