• Informacja

W dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Informacja o zmianie dyżuru nieodpłatnej pomocy prawnej

Z uwagi, że Starostwo Powiatowe w Wieruszowie w dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) będzie nieczynne, dyżur nieodpłatnej pomocy prawnej przypadający na ten dzień zostanie odpracowany przez adwokata w dniu 23 grudnia 2019r. (poniedziałek) w godz. 8:00-12:00.

Kursy doszkalające dla doradców obywatelskich

Związek Biur Porad Obywatelskich zaprasza doradczynie i doradców obywatelskich do udziału
w kursach doszkalających.

Związek Biur Porad Obywatelskich (ZBPO) oferuje doradczyniom i doradcom obywatelskim możliwość uczestniczenia w kursie doszkalającym i jednocześnie realizację obowiązku wynikającego z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (art. 11 ust. 2) – odbycia corocznego, minimum 8-godzinnego kursu doszkalającego z zakresu praktycznych aspektów związanych ze świadczeniem poradnictwa obywatelskiego, w tym dotyczących poszczególnych jego dziedzin, tj. spraw mieszkaniowych, zadłużeniowych, związanych z zabezpieczeniem społecznym.

Zajęcia prowadzimy w lipcu, sierpniu i na początku września br. w trzech ośrodkach - Warszawie, Gdyni, Rudzie Śląskiej. Poniżej prezentujemy listę tematów i terminy kursów. Zajęcia prowadzimy metodą warsztatową  (2 trenerów, grupy od 15 do 18 osób). Cena kursu doszkalającego wynosi 750 zł.
Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie.

Zapraszamy do wyboru kursu doszkalającego, którego tematyka najbardziej Państwa interesuje i zarejestrowanie się za pośrednictwem strony www.zbpo.bookero.pl. Zapisy już trwają.

Obecnie prowadzimy dla doradców kursy doszkalające. W połowie września planujemy natomiast przeprowadzenie 70-godzinnego szkolenia kwalifikacyjnego. Aktualna oferta ZBPO znajduje się na naszej stronie www.zbpo.org.pl w zakładce SZKOLENIA. Osoby zainteresowane poradnictwem obywatelskim w Polsce oraz działalnością Związku Biur Porad Obywatelskich, w tym ofertą szkoleniową ZBPO zapraszamy do subskrypcji bezpłatnego newslettera - www.zbpo.org.pl/newsletter/.