Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

LO Wieruszów - Do końca aktywni!

Czas pandemii to trudny czas dla nauczania i uczenia się, dla nadzorowania w nauce dzieci i młodzieży przez rodziców, czas wyzwań dla kreatywności uczniów i nauczycieli, ale: "wollen heißt können "  (chcieć , znaczy móc), jak uczymy na lekcjach języka niemieckiego w Liceum Ogólnokształcącym w Wieruszowie.

Czerwiec 2020 skłaniał uczniów raczej do myślenia o wakacjach, niż do zaangażowania się w dodatkowe prace, a jednak!

Jak się okazuje LO im. M. Kopernika w Wieruszowie jest do końca aktywne , nie tylko w ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego, Konkursach Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec, czy rywalizacjach organizowanych przez wspierające polskich germanistów: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, którego aktywnymi członkami w naszej szkole są mgr Teodora Ziemba (współzałożyciel i członek pierwszego Zarządu PSNJN we Wrocławiu) oraz dyr. mgr Magdalena Stachulec.

Chcąc zaangażować naszych licealistów do wykorzystania języka i wiedzy w działania poza programowe, interdyscyplinarne, zaproponowałam uczącym się języka niemieckiego udział w Konkursie Komisji Europejskiej pt.: „Europa 2050”.


Najlepsze eseje, zawierające wizję Europy w roku 2050, zarówno w języku polskim, jak i niemieckim przedstawili najpierw na lekcji języka niemieckiego następujący uczniowie:

Michał Pietrzak z kl.II.a, Olimpia Rosińska z kl. II.B, oraz Marta Taras z klasy I.B

Napisanie tych prac w języku ojczystym było nie lada wyzwaniem, ale ci uczniowie  wykazali się także niezwykłą kreatywnością i znajomością struktur oraz słownictwa niemieckiego na bardzo wysokim poziomie, dlatego ich prace wysłałam dalej, by ich głos sprawie Europy 2050 mógł być słyszany także poza Wieruszowem.

Nasi uczniowie wiedzą, że uczą się języka niemieckiego w naszej szkole nie tylko dla ocen, egzaminów i zaliczeń, chcemy, by  zdobywali narzędzie, które w przyszłości ma być dla nich pomocne w pracy, negocjacjach oraz w wyrażaniu ich poglądów np. na forum europejskim.

Cieszymy się więc niezmiernie, że uczennica MARTA TARAS z klasy I.B LO Wieruszów zdobyła w tym Ogólnopolskim Konkursie I. miejsce.

Gratulujemy uczennicy, rodzicom, szkole – CHCIEĆ ZNACZY MÓC!

 

Opiekun: mgr Teodora Ziemba

Script logo StudioStrona.pl