• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

W związku z wyznaczoną datą pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień - 19 stycznia br. o godz. 12:00 na wieruszowskim rynku, równocześnie z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Starosta wieruszowski na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

W miniony wtorek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek reprezentował Powiat Wieruszowski podczas Konwentu Powiatu Województwa Łódzkiego. Spotkanie samorządów z regionu odbyło się 15 stycznia br. w Starostwie Powiatu Piotrkowskiego.

Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego

W terminie 17 - 18 października 2018 roku Miejska Arena Kultury i Sportu we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Łodzi organizują III edycję Łódzkich Regionalnych Targów Pracy i Rozwoju Osobistego.

Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego to odpowiedź na dynamicznie zmieniający się rynek pracy oraz rosnące zapotrzebowanie biznesu na wykwalifikowanych pracowników. Celem targów jest zaprezentowanie mieszkańcom Łodzi i regionu kompleksowej oferty pracy dostępnej na lokalnym rynku, a także możliwości dokształcania i zmiany dotychczasowych kompetencji zawodowych.

Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego skierowane są do osób bezrobotnych oraz czynnych zawodowo, planujących zmienić pracę i podnieść lub przeprofilować swoje kwalifikacje. Wydarzenie będzie szansą zdobycia wiedzy pozwalającej już dziś właściwie pokierować ścieżką swojego rozwoju.

Do udziału w targach organizatorzy zapraszają także w charakterze wystawców - pracodawców z Łodzi i województwa łódzkiego poszukujących pracowników, a także agencje pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego, firmy i instytucje szkoleniowe oraz szkoły językowe oferujące darmowe kursy finansowane z funduszy unijnych.

Więcej informacji o Targach na stronie internetowej: www.lodzkietargipracy.pl .