• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego zbadali poziom cukru we krwi

11 września br. w świetlicy Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie 97. mieszkańców powiatu wieruszowskiego poddało się badaniu poziomu cukru w organizmie.

Wyniki badań przyniosły niespodziewane i zaskakujące rezultaty. 20 osób miało nieznacznie przekroczone obowiązujące normy poziomu cukru, natomiast wyniki 12. mieszkańców powiatu mogą świadczyć o początkach cukrzycy. Osoby te zostały poinformowane, że w związku z zagrożeniem cukrzycowym powinny udać się na dodatkowe badania do lekarza rodzinnego, a w przypadku potwierdzenia diagnozy, winny podjąć kontakt z lekarzem diabetologiem.

Organizatorem spotkania był Oddział Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie oraz Powiat Wieruszowski, który dofinansował organizację ww. przedsięwzięcia.
Wydarzenie odbyło się przy wsparciu i zaangażowaniu personelu Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie. Składamy serdecznie podziękowania pielęgniarkom, które wykonywały pomiary poziomu cukru we krwi u mieszkańców powiatu wieruszowskiego.