Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

   Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

  • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

   Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Młodzi mechanicy z Lututowa najlepsi!

Podczas targów AGRO SHOW 2017 rozstrzygnięto V edycję konkursu „Młody Mechanik na Medal”, organizowanego przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
Głównym celem konkursu jest propagowanie profesjonalnych usług serwisowych i podkreślenie ich znaczenia w działalnościach gospodarczych firm z branży rolniczej.

Konkurs przebiegał w II etapach. W  pierwszej części, realizowanej  na platformie internetowej  wzięło  udział 240 uczniów. Etap ten wyłonił 10 młodych mechaników, którzy uzyskali największą liczbę punktów. Wśród nich znaleźli się: Szymon Cieślak oraz  Adam Kontowski  - uczniowie  klasy III Technikum Mechanizacji  Rolnictwa Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie.


W rozgrywce finałowej, która odbyła się 22 września br. na terenie targów AGRO SHOW w Bednarach, uczniowie zmagali się z pytaniami testowymi obejmującymi wiedzę teoretyczną oraz z umiejętnościami praktycznymi.
Zwycięzcą w kategorii: „Młody Mechanik na Medal” został  uczeń  Zespołu  Szkół Rolniczych w Lututowie Adam Kontowski, który otrzymał tytuł najlepszego młodego mechanika, jak również nagrodę pieniężną. Wysokie - 4 miejsce zajął  Szymon Cieślak  z niewielką różnicą punktową.

Uczniowie wrócili także z nagrodą finansową dla Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie.

Script logo StudioStrona.pl