Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Zarządzenie nr 8/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 8 kwietnia 2020r. w sprawie wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 511 z późn.zm), w związku z § 13 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 566), w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz mieszkańców zarządzam, co następuje:

    

  • Informacja

   Szanowni Państwo!

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie obsługuje swoich interesantów we wszystkich sprawach będących w jego kompetencji. Nadal bardzo ważnym jest ograniczony  do przypadków koniecznych, bezpośredni kontakt interesant – pracownik urzędu. Jest to podyktowane obowiązkiem zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa  i ochrony przed zakażeniem Covid-19, zarówno klientów jak i pracowników Starostwa.

   W związku z powyższym usilnie prosimy o korzystanie w pierwszej kolejności z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Starostwa, w zakładkach odnoszących się  do poszczególnych rodzajów załatwianych spraw. Korzystanie z informacji telefonicznej jest możliwe i  może łatwiejsze, ale zabiera dużo czasu pracownikom, którzy mogą ten czas wykorzystać na załatwianie spraw. Prosimy też o korzystanie z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną.Ułatwi to i usprawni  oraz przyspieszy załatwianie spraw. Pozwoli również na zaoszczędzenie czasu oraz wyeliminuje niepotrzebne Państwa wizyty  w Starostwie

Nadanie praw miejskich dla Lututowa

W poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku odbyły się uroczyste obchody nadania praw miejskich dla miejscowości Lututów, która po raz trzeci stała się miastem w swojej ponad 600-letniej historii. Lututów odzyskał status, który utracił 150 lat temu wskutek represji carskich po Powstaniu Styczniowym. Obchody rozpoczęły się mszą św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, który poświęcił uroczyście odsłonięty pomnik w rynku składający się z trzech kolumn z datami nadania praw miejskich Lututowowi.

W obchodach uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Prezydent przekazał Burmistrzowi Lututowa pamiątkową biało-czerwoną flagę. W uroczystości uczestniczyli także zaproszeni samorządowcy z terenu powiatu wieruszowskiego, wśród nich Zarząd Powiatu Wieruszowskiego z Przewodniczącym Zarządu Starostą Wieruszowskim Andrzejem Szymankiem oraz Radni Powiatu Wieruszowskiego z Przewodniczącym Rady Andrzejem Żórawiem na czele. W imieniu Samorządu Powiatu Wieruszowskiego Starosta wraz z Przewodniczącym Rady składając Burmistrzowi Markowi Pikule gratulacje wręczyli pamiątkowy obraz symbolizujący historię, czas obecny i perspektywę rozwoju miasta Lututowa.

W dowód uznania za szczególne zasługi dla Gminy Lututów, Andrzej Szymanek otrzymał z rąk Burmistrza Lututowa honorowy medal z okazji uzyskania przez Lututów praw miejskich.

Script logo StudioStrona.pl