Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Rynek 1-7, w dniu 7 listopada 2018 r. został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni, wykaz nieruchomości – garażu blaszanego, oznaczonego nr 11, położonego w Wieruszowie, przy ul. Waryńskiego 15,  przeznaczonego do wynajmu na czas nieoznaczony w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Wieruszowskiego
   Nr  478/2018 z dnia   7 listopada 2018 r.

  • Nowe pakiety rozwojowe dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych

   Centrum OPUS w ramach działań Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej rozpoczyna nabór podmiotów, które chciałyby skorzystać z pakietów rozwojowych.

Narodowe Czytanie 2018

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem wybraną lekturą zostało “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Wspólne i głośne czytanie fragmentów powieści z 1924 roku odbyło się również na wieruszowskim rynku o godz. 18.00 pn.: „Piknik w Odolanach”. W pikniku uczestniczyli min. bibliotekarze wieruszowskich bibliotek, przedstawiciele powiatowych instytucji, szkół, samorządowcy, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy.

W rolę bohaterów „Przedwiośnia” wcielili się: starosta Andrzej Szymanek jako Szymon Gajowiec oraz sekretarz Gminy Wieruszów Alicja Ruta jako Jadwiga Barykowa. Wizję szklanych domów przeczytał wicestarosta Mirosław Urbaś. W role Cezarego Baryki wcielił się Kacper Kos, Wandy Okszyńskiej - Amelia Michalczyk, a w rolę Karoliny Szarłatowiczównej Martyna Błeszyńska. Do wspólnego czytania zaproszono również mieszkańców powiatu wieruszowskiego.

Imprezie towarzyszyła wystawa różnych wydań „Przedwiośnia”, pamiątkowa pieczęć, gry i zabawy dla dzieci oraz wystawa broni z okresu I wojny światowej.

 

 

Zdjęcia: Ryszard Zych

Script logo StudioStrona.pl