Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

   Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

   W związku z wyznaczoną datą pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień - 19 stycznia br. o godz. 12:00 na wieruszowskim rynku, równocześnie z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

   Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

   Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

  • Starosta wieruszowski na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

   W miniony wtorek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek reprezentował Powiat Wieruszowski podczas Konwentu Powiatu Województwa Łódzkiego. Spotkanie samorządów z regionu odbyło się 15 stycznia br. w Starostwie Powiatu Piotrkowskiego.

    

Narodowe Czytanie 2018

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem wybraną lekturą zostało “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Wspólne i głośne czytanie fragmentów powieści z 1924 roku odbyło się również na wieruszowskim rynku o godz. 18.00 pn.: „Piknik w Odolanach”. W pikniku uczestniczyli min. bibliotekarze wieruszowskich bibliotek, przedstawiciele powiatowych instytucji, szkół, samorządowcy, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy.

W rolę bohaterów „Przedwiośnia” wcielili się: starosta Andrzej Szymanek jako Szymon Gajowiec oraz sekretarz Gminy Wieruszów Alicja Ruta jako Jadwiga Barykowa. Wizję szklanych domów przeczytał wicestarosta Mirosław Urbaś. W role Cezarego Baryki wcielił się Kacper Kos, Wandy Okszyńskiej - Amelia Michalczyk, a w rolę Karoliny Szarłatowiczównej Martyna Błeszyńska. Do wspólnego czytania zaproszono również mieszkańców powiatu wieruszowskiego.

Imprezie towarzyszyła wystawa różnych wydań „Przedwiośnia”, pamiątkowa pieczęć, gry i zabawy dla dzieci oraz wystawa broni z okresu I wojny światowej.

 

 

Zdjęcia: Ryszard Zych

Script logo StudioStrona.pl