Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

   Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

   Mimo, że jeszcze nie wyznaczono daty pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień na wieruszowskim rynku, równo z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

   Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

   Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

  • Źródła sukcesu produktów turystycznych

   W imieniu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego zapraszamy na seminarium „Źródła sukcesu produktów turystycznych”, które odbędzie się 24 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15.

Noworoczny Koncert Powiatu Wieruszowskiego

W ubiegły piątek w sali Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbył się Galowy Koncert Noworoczny. Starosta wieruszowski zaprosił samorządowców,  przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz reprezentantów jednostek OSP z terenu powiatu na występ muzyczny Polskiej Opery Kameralnej, pn. ,,Zadbajmy o Inny świat’’ pod kierunkiem jej założyciela Kazimierza Kowalskiego.

 

Przed rozpoczęciem koncertu starosta wieruszowski przywitał zebranych. Podziękował za współpracę z Samorządem Powiatu Wieruszowskiego w minionym roku. Życzył wszystkim gościom sukcesów w realizacji wspólnych przedsięwzięć na rzecz społeczeństwa naszego powiatu oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym w Nowym Roku.

 

Koncert grupy śpiewaczej Kazimierza Kowalskiego wybrzmiewał przebojami z oper, operetek i musicali. Publiczność aktywnie włączyła się w muzyczne wydarzenie, śpiewając wspólnie z artystami znane utwory oraz kolędy.

 

 

Organizatorem koncertu była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie.

Script logo StudioStrona.pl